Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

12.03.2022 22:54

(akt. 12.03.2022 23:18)

W sobotni wieczór legionistki rozegrały ostatni już sparing w ramach przygotowań do rozpoczynającej się za tydzień wiosennej rundy rozgrywek. Przeciwniczkami był trzecioligowy zespół Fortów Piątnica. Rywalki po rundzie jesiennej zajmują siódme miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 15 punktów (bilans 4-3-4, bramki 28-27).

Rozgrywany w nietypowej formule 4 x 30 minut mecz zakończył się okazałym zwycięstwem Legia Ladies 8:2 (2:2, 3:0, 3:0, 0:0). Bramki zdobywały kolejno: Barbara Staszewska, Amelia Przybylska, dwukrotnie Klaudia Świstek, Klaudia Grodzka, ponownie dwa razy Świstek, a wynik ustaliła Marta Chmielewska.

Formuła meczu zakładała dowolną liczbę zmian powrotnych w związku z czym praktycznie w każdej kwarcie występowała inna jedenastka, a trener Dariusz Radko miał okazję przetestowania różnych ustawień taktycznych.

Wyjściowa jedenastka Legii: Koper – Bodecka, Marciniak, Żmijewska, Biesiada, Hajkiewicz, Zduńczyk, Chmielewska, Komala, Staszewska, Przybylska. W trakcie meczu na boisku pojawiały się: Bloch, Caban, Grodzka, Grządkowska, Kuś, Lewandowska, Markiewicz, Rachoń, Stefaniak, Szczypka, Świstek.

Sezon ligowy Legionistki rozpoczną w kolejny weekend od wyjazdu do Otwocka na mecz z Vulcanem Wólka Mlądzka, który odbędzie się w niedzielę 20 marca o godzinie 16:00.