Ostatnie mecze Legii z Wisłą Kraków

25.02.2022 11:00

(akt. 24.02.2022 20:34)

W piątek (25.02, godz. 20:30) Legia Warszawa zagra u siebie z Wisłą Kraków w 23. kolejce ligowej. Jak wyglądały ostatnie mecze pomiędzy tymi zespołami? Więcej poniżej.

Legia ostatni raz rywalizowała z Wisłą Kraków na początku sezonu. Wówczas przegrała na wyjeździe 0:1. O ile po przerwie "Wojskowi" zagrali na właściwym poziomie, to w pierwszej części spotkania byli tylko tłem dla zdeterminowanych gospodarzy. Dla Bartłomieja CiepieliYuriego Ribeiro był to pierwszy mecz w "jedynce"

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do Wisły, która grała agresywnie. Często traciliśmy piłkę: nie tylko dlatego, że rywale grali agresywnie, ale my po prostu gubiliśmy futbolówkę w łatwych sytuacjach. Przez to miejscowi stwarzali akcje, mogli, a nawet powinni prowadzić. Tak się nie stało, zabrakło im szczęścia, które było przy nas. Później, gdy mecz się wyrównał, to my straciliśmy bramkę, której można było uniknąć. Kilka błędów popełnionych jednocześnie spowodowało, że ją straciliśmy. W drugiej połowie zagraliśmy w innym ustawieniu. Gra wyglądała inaczej, mieliśmy swoje sytuacje, niewykorzystaną okazję Emrelego tuż po przerwie. Strzeliliśmy też gola, ale nie został on uznany, VAR się dopatrzył chyba faulu. Ale o to nie mamy pretensji, po to jest wideoweryfikacja. Finał był taki, że końcówka okazała się nerwowa. Stwarzaliśmy sobie okazje, ale zabrakło wykończenia. Wisła wygrała zasłużenie – mówił ówczesny trener mistrzów Polski, Czesław Michniewicz. Fotoreportaże są dostępne w TYM MIEJSCU.

Wisła Kraków  Legia Warszawa 1:0 (1:0)
Brown Forbes (29. min.)

Wisła: Kieszek – Gruszkowski (90' Szot), Szota, Frydrych, Hanousek – Yeboah (90' Sadlok), Plewka (84' Żukow), El Mahdioui, Skvarka, Młyński (70' Kliment) – Brown Forbes (84' Starzyński)

Legia: Boruc – Nawrocki (46' Skibicki), Wieteska (83' Ribeiro), Abu Hanna – Jędrzejczyk, Slisz, Muci (69' Ciepiela), Lopes, Luquinhas, Hołownia (46' Emreli) – Pekhart (83' Kostorz).

Bez bramek w Warszawie

Pierwszego maja legioniści mierzyli się z Wisłą w Warszawie. Stołeczny klub trzy dni wcześniej został mistrzem Polski. Rywalizacja na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej zakończyła się bezbramkowym remisem. Dla stołecznego klubu było to piąte spotkanie bez straconej bramki i zarazem trzynasta gra ligowa bez porażki. Warto dodać, że w tym meczu zadebiutował Jasurbek Yaxshiboyev. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:0

Legia: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia – Juranović, Slisz (56' Kapustka), Martins, Muci (56' Luquinhas), Mladenović (66' Wszołek) – Lopes (79' Yaxshiboyev), Pekhart

Wisła: Lis – Frydrych, Kone, Sadlok (83' Błaszczykowski) – Gruszkowski (87' Szota), Żukow, Savić, Yeboah (74' Medved), Starzyński, Burliga – Brown Forbes.

Skuteczna końcówka

Grudniowy mecz w Krakowie nie do końca układał się po myśli legionistów, którzy po 12 minutach przegrywali 0:1. Wynik utrzymywał się przez ponad 65 minut. Pod koniec "Wojskowi" otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Tomas Pekhart. Parę chwil później Josip Juranović zwiódł Macieja Sadloka, dograł w pole karne do Pekharta, który musnął piłkę głową i wpakował do siatki, przy dalszym słupku. Kluczowa akcja, dzięki której komplet punktów trafił do stolicy.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:2 (1:0)
Yeboah (12. min.) – Pekhart (81. min. – k, 89. min.)

Wisła: Lis – Szot, Frydrych, Mehremić, Sadlok – Yeboah, Plewka, Żukow, Savić, Mak (46' Chuca) – Brown Forbes (82' Abramowicz)

Legia: Boruc – Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović – Wszołek (59' Skibicki), Martins, Slisz, Valencia (68' Cholewiak), Luquinhas – Pekhart.

Pewna wygrana

W czerwcu 2020 roku stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe 3:1 z krakowianami. Gospodarze prowadzili po bramce Łukasza Burligi, ale dzięki dobrej drugiej połowie, "Wojskowi" zdobyli trzy punkty. Dwa gole strzelił Pekhart, a jednego dorzucił Walerian Gwilia i liderzy rozgrywek zwyciężyli wówczas po raz trzeci z rzędu. – Pierwsza połowa była zła w naszym wykonaniu. Jedyną sytuację stuprocentową miał Luquinhas. W szatni rozmowa była spokojna, a myślałem, że będzie inna. Było rzeczowo i spełniło się to, co mówił trener. Sztab szkoleniowy może czuć ogromną satysfakcję – mówił  Igor Lewczuk, obrońca "Wojskowych".

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:3 (1:0)
Burliga (29. min.) – Pekhart (57. min, 70. min.), Gwilia (76. min.)

Wisła: Buchalik – Burliga (81' Kuveljić), Klemenz, Janicki, Hebert – Szot, Basha (80' Chuca), Żukow, Błaszczykowski, Boguski – Tupta (65' Silva)

Legia: Majecki – Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Karbownik – Wszołek, Antolić, Martins (46' Cholewiak), Gwilia, Luquinhas (74' Rocha) – Pekhart (85' Wieteska).

Koncert przy Łazienkowskiej

Parę miesięcy wcześniej legioniści również zwyciężyli "Białą Gwiazdę". Ale zrobili to w znacznie lepszym stylu – sprawili, że rywale nie mieli nic do powiedzenia. Ekipa z Łazienkowskiej zmiażdżyła u siebie Wisłę aż 7:0. Trzy gole strzelił Jose Kante (46. zawodnik w historii Legii z hat-trickiem w jej barwach). Poza tym, bramki zdobyli Luquinhas (w 1. minucie), Arvydas NovikovasPaweł Wszołek oraz Jarosław Niezgoda. Zdjęcia można obejrzeć tutajCo więcej, była to najwyższa wygrana "Wojskowych" od 1972 roku.

Dwudziestego siódmego października legionistom wychodziło wszystko. Dobrą dyspozycję, stołeczna drużyna potwierdzała także w kolejnych spotkaniach rundy jesiennej. Mecz z Wisłą stał się jednak symbolem dobrej dyspozycji i ofensywnego futbolu, który warszawiacy bez zbytniego skrępowania prezentowali na boisku. –Podeszliśmy do tego spotkania jak do każdego innego. Cały czas pracujemy i są tego efekty. Zagraliśmy dobrze i konsekwentnie, od początku do samego końca – powiedział po meczu Michał Karbownik.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 7:0 (3:0)
Luquinhas (1. min.), Kante (18. min., 32. min., 53. min.). Novikovas (74. min.), Wszołek (80. min.), Niezgoda (90. min.)

Legia: Majecki – Jędrzejczyk, Lewczuk, Wieteska, Karbownik – Wszołek, Antolić (59' Gwilia), Martins (71' Niezgoda), Luquinhas (58' Praszelik), Novikovas – Kante

Wisła: Buchalik – Burliga, Wasilewski, Janicki, Sadlok – Wojtkowski (46' Zdybowicz), Boguski, Klemenz, Savicević, Mak (46' Chuca) – Brożek (66' Silva).

Mecz pomiędzy Legią a Wisłą odbędzie się w piątek, 25 lutego (godz. 20:30). Relacja na Legia.Net.