Pamiątkowe tablice
18.12.2018 11:50
fot. Jacek Prondzynski - legia.com
Na tablicach wymieniono m.in. Józefa Grudnia (boks, IO w Tokio 1960), Jerzego Pawłowskiego (szermierka, IO w Meksyku 1968), Zygmunta Smalcerza (podnoszenie ciężarów, IO w Monachium 1972), Jan Szczepańśki (boks, IO w Monachium 1972), Lesława Ćmikiewicza, Kazimierza Deynę, Roberta Gadochę (piłka nożna, IO w Monachium 1972), Jerzego Kaczmarka (floret, IO w Monachium 1972), Janusza Pyciaka-Peciaka (pięciobój nowoczesny, IO w Montrealu 1976), Jana Kowalczyka (jeździectwo, IO w Moskwie 1980), Andrzeja Wrońskiego (zapasy, IO w Seulu 1988 i w Atlancie 1996), Włodzimierza Zawadzkiego (zapasy, IO w Atlancie 1996).
Dzień wcześniej na gmachu pojawiła się na powrót tablica pamiątkowa na cześć innego sportowca Legii, w 1936 wicemistrza olimpijskiego w jeździectwie, a w 1944 bohatera Powstania Warszawskiego - pułkownika Henryka Roycewicza-Leliwy. Głównym inicjatorem upamiętnienia dokonań legionistów w okresie 1916-2018 był dawny szef wielosekcyjnego klubu CWKS Legia płk Janusz Żbikowski.
- Czuję się gospodarzem klubu, który wykracza poza stadion piłkarski i w wielu dyscyplinach miał ogromne znaczenie dla Warszawy, Mazowsza i Polski. Chcemy te tradycje rozwijać. Nasz stadion oraz przestrzeń od Wisły po Agrykolę powinny być centrum sportowym Warszawy, gdzie odbędą się najważniejsze imprezy. Dziękuję inicjatorom pomysłu, miastu stołecznemu Warszawa i PKOL-owi. To jest społeczność, wartość wspólna, o którą wszyscy powinniśmy dbać. Cieszę się, że te tablice będą przypominać, czym jest i czym będzie Legia w przyszłości - mówił prezes klubu Dariusz Mioduski.
Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.