Patryk Pierzak: Wymarzony prezent? Praca z pierwszym zespołem Legii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

16-01-2022 / 10:45

(akt. 16-01-2022 / 11:22)

– Jaki jest dla mnie wymarzony prezent urodzinowy? Sama obecność tutaj i możliwość pokazania się trenerom, zawodnikom, szansa pracy z takim zespołem jak Legia, z pierwszą drużyną – mówił, w trakcie obozu w Dubaju, środkowy pomocnik "Wojskowych", Patryk Pierzak, który obchodzi dziś 19. urodziny.

Pierzak wystąpił w sobotnim sparingu Legii z bułgarskim Botewem Płowdiw (2:0). – Nie grałem na nominalnej pozycji, bo to był środek obrony, ale myślę, że odbiór tego spotkania był naprawdę bardzo pozytywny. My, młodzi zawodnicy, weszliśmy na boisko w drugiej części, na 30 minut, i myślę, że pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony na tle solidnego przeciwnika. Ogólnie, cały mecz na plus.

W przeszłości Pierzak miał okazję występować na stoperze. – Tak, szczególnie u trenera Dariusza Rolaka byłem ustawiany na pozycji środkowego obrońcy. To nie jest może dla mnie coś nowego, ale był duży przeskok, bo grałem w defensywie dawno temu. Nie miałem zbytnich problemów z wejściem na środek obrony po takiej przerwie. Sądzę, że zaprezentowałem się z dobrej strony.

Relacje z przygotowań Legii do rundy wiosennej - informacje, foto i wideo

Komentarze (9)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Tak trzymać, młody!
Porucznik
  • 0 / 0
Gratuluję Patryku, to jest dla Ciebie przygoda i szansa na przyszłość. Chęć pokazania i możliwość zaaklimatyzowania się na dłużej. Powodzenia.
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Jak nasi środkowi pomocnicy utrzymają formę z jesieni to nie będzie problem ich wygryźć ze składu czego młodemu życzę
Młody dajesz.
Sto lat i debiutu!
Pilkarz wielopozycyjny...moze coś sie z tego urodzi...oby.
Marszałek Polski
  • 3 / 1
Nie no tatu pełen wypas. To już Pan piłkarz
Nie tatu zdobi człowieka :)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Jeszcze fryzura