Patryk Pierzak: Wymarzony prezent? Praca z pierwszym zespołem Legii

Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

16.01.2022 10:45

(akt. 16.01.2022 11:22)

– Jaki jest dla mnie wymarzony prezent urodzinowy? Sama obecność tutaj i możliwość pokazania się trenerom, zawodnikom, szansa pracy z takim zespołem jak Legia, z pierwszą drużyną – mówił, w trakcie obozu w Dubaju, środkowy pomocnik "Wojskowych", Patryk Pierzak, który obchodzi dziś 19. urodziny.

Pierzak wystąpił w sobotnim sparingu Legii z bułgarskim Botewem Płowdiw (2:0). – Nie grałem na nominalnej pozycji, bo to był środek obrony, ale myślę, że odbiór tego spotkania był naprawdę bardzo pozytywny. My, młodzi zawodnicy, weszliśmy na boisko w drugiej części, na 30 minut, i myślę, że pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony na tle solidnego przeciwnika. Ogólnie, cały mecz na plus.

W przeszłości Pierzak miał okazję występować na stoperze. – Tak, szczególnie u trenera Dariusza Rolaka byłem ustawiany na pozycji środkowego obrońcy. To nie jest może dla mnie coś nowego, ale był duży przeskok, bo grałem w defensywie dawno temu. Nie miałem zbytnich problemów z wejściem na środek obrony po takiej przerwie. Sądzę, że zaprezentowałem się z dobrej strony.