Pierwsze spotkanie Szachtara w Lidze Mistrzów na stadionie Legii za nami

Redaktor Marcin Szymczyk

15.09.2022 19:55

(akt. 15.09.2022 19:56)

W środę rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów wróciły na Łazienkowską. Wprawdzie nie z Legią w roli głównej, ale trybuny zapełniły się kibicami. Na spotkaniu Szachtara Donieck z Celtikiem pojawiło się ponad 20 697 fanów piłki nożnej (dane za 90 minut.pl). Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Po tym jak w pierwszym spotkaniu Szachtar wygrał na wyjeździe z RB Lipsk 4:1, zespół z Doniecka był stawiany w roli faworyta. Ale mecz zaczął się dla nich pechowo - od 10. minuty przegrywali 0:1 po samobójczym trafieniu Artema Bondarenki. Stan spotkania wyrównał będący wschodzącą gwiazdą zespołu Mykhailo Mudryk. Pierwsza część spotkania kończyła się remisem, choć dość znaczącą przewagę z gry mieli Szkoci. W drugiej również goście przeważali, choć mało było konkretów. Warto wspomnieć, że w barwach szkockiego klubu całe spotkanie rozegrał były piłkarz Legii, Josip Juranović

Ostatecznie ukraiński klub, który od wielu lat nie ma własnego domu, zremisował przy Łazienkowskiej z Celtikiem 1:1. Ciekawie było na trybunach. Choć gracze z Glasgow zagrali z czarnymi opaskami na znak żałoby i hołdu dla zmarłej królowej Elżbiety II, to kibice wywiesili transparent o wiele mówiącej treści - Fuck the Crown" co można tłumaczyć jako "pieprzyć koronę". Z kolei kibice z Ukrainy powiewali swoimi flagami i wygłaszali hasła o wolności i niepodległości ich kraju - fanów z niebiesko-żółtymi flagami było na stadionie około 5 tys.

Po meczu UEFA rozpoczęła sprzątanie stadionu, demontaż wszelkich emblematów związanych z Ligą Mistrzów. Już w piątek o godzinie 20:30 kolejny mecz ekstraklasy przy Łazienkowskiej. Legia podejmie ekipę Miedzi Legnica. Do wejścia na spotkanie uprawnionych jest już 20 tys. kibiców!