Piłkarze Dynama pod wrażeniem Warszawy i liczby ukraińskich symboli

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: zbirna.com, footballua.tv

12-04-2022 / 12:10

(akt. 12-04-2022 / 12:30)

Świat piłki nożnej wspiera Ukrainę w wojnie z rosyjskim najeźdźcą. Dynamo Kijów przyleciało do Warszawy w niedzielę, na dwa dni przed meczem sparingowym z Legią Warszawa. Piłkarze Dynama odwiedzili ośrodek dla uchodźców w stolicy Polski. Tymczasowi mieszkańcy ośrodka otrzymali prezenty od zawodników, robili sobie z graczami zdjęcia i zbierali autografy. O pierwszych wrażeniach z Warszawy opowiedział kapitan Dynama Kijów, Serhij Sydorczuk.

- Wszyscy byliśmy mile zaskoczeni lub wręcz pozytywnie zszokowani przyjęciem, które Polacy dla nas zorganizowali. Od pierwszych minut naszego pobytu na polskiej ziemi zobaczyliśmy niesamowitą ilość ukraińskich symboli. Flagi naszego kraju znajdują się dosłownie wszędzie – w transporcie, na budynkach, w oknach mieszkańców Warszawy. To zrobiło ogromne wrażenie. 

- Widzieliśmy też billboardy zawierające słowa wsparcia i mające na celu potępienie działań agresora. Najczęstsze z nich to: "Putin, idź na x ...". Wojna naprawdę pokazała, kto jest teraz naszym przyjacielem, a kto po prostu dużo mówi, a niewiele robi. 

- Przyjechaliśmy do Polski dwa dni przed meczem, a ja nawet zrobiłem porównanie z Ligą Mistrzów. Kiedy gramy w europejskich pucharach, wciąż wychodzimy na boisko, by bronić honoru naszego klubu, w mniejszym stopniu myśląc o aspektach całego kraju. W tym przypadku wszyscy rozumieją, że zagramy dla całej Ukrainy. Jesteśmy już proszeni o bilety, a takie zamieszanie naprawdę dzieje się tylko przed Ligą Mistrzów i meczami drużyny narodowej.

- Większość z nas trenowała na zachodniej Ukrainie, a następnie, po wyjeździe do Rumunii, cały zespół pracował przez nieco ponad tydzień. W najbliższych dniach czekają nas dwa mecze: 12 - z Legią, 14 - Galatasaray. Ale powinno być w nas wystarczająco dużo sił. Nasz trener z reguły pozwala wszystkim grać, rozkłada obciążenie.

Komentarze (24)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
  • 0 / 0
Warszawa zwsza pomaga i wspiera..
Podpułkownik
  • 0 / 0
Polak Węgier dwa bratanki... Czy jakoś tak. A na poważnie to jestem z Wami i za Ukrainą.
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Pierwszy mecz z całego cyklu jest rozgrywany w Warszawie. Faktycznie sporo jest ukraińskich symboli w Naszym Mieście ale My-Polacy zawsze pomagamy potrzebującym w biedzie. Tak było jest i pewnie będzie.
Generał brygady
  • 0 / 0
A jak ty pomogles?
Wymawiajac hasla? Czy zrobiles cololwiek wiecej?
"Przyjechaliśmy do Polski dwa dni przed meczem, a ja nawet zrobiłem porównanie z Ligą Mistrzów. Kiedy gramy w europejskich pucharach, wciąż wychodzimy na boisko, by bronić honoru naszego klubu, w mniejszym stopniu myśląc o aspektach całego kraju."

A my z naszym właścicielem możemy sobie tylko pomarzyć o grze w Lidze Mistrzów.
Marzenia - piękna rzecz !
Chorąży
  • 1 / 3
Z innej beczki - lista polskich zawodników, którym wygasają kontrakty.

M.in: Rybus, Szysz, Augustyniak, Nowak, Poręba...

https://www.transfermarkt.pl/transfers/endendevertraege/statistik?plus=0&jahr=2022&ausrichtung=alle&spielerposition_id=alle&altersklasse=alle&land_id=135&yt0=Pokaż
Masz na mysli ze ktorys z tych graczy mialby grac w Legii
~E
  • 0 / 3
Augustyniak niech tam sobie siedzi ile chce. Zdrajca.
Rybus chyba zły by nie był?…
Nowak ma opcję przedłużenia przez klub o rok, Szysz jeszcze kilka bramek i pewnie zachód, Poręba wg forumowych "znafców" za słaby a Rybus za stary.