Juan Miritello
fot. Club Atlético San Martín

Plotki transferowe: Oferta Legii nie spełniła oczekiwań, Grecy bliscy wykupienia Miritello

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: sport-fm.gr, sltrib.com

23.05.2024 17:20

(akt. 23.05.2024 17:30)

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele nazwisk w kontekście potencjalnego wzmocnienia formacji ataku w Legii. Wymieniono Erika Exposito, Kiliana Corredora, Bruno Duarte, Juana Miritello, Efthymisa Koulourisa oraz Duncana McGuire'a. Powoli napływają informacje związane z przyszłością tych graczy.

Latem kluby z Europy chętnie spoglądają w kierunku MLS. W zeszłym roku najgłośniejszymi transferami były przenosiny Taty Castellanosa z NYCFC do Lazio, Djordje Petrovicia z New England do Chelsea oraz Brennera z Cincinnati do Udinese. W tym roku pojawiło się już wiele informacji o kolejnych podchodach transferowych klubów z Europy. Jedną z nich był fakt, że Legia Warszawa nie tylko spogląda na Duncana McGuire'a, ale nawet złożyła ofertę za piłkarza, któremu w grudniu 2024 wygasa umowa z Orlando City. 23-letni piłkarz wystąpił w 14 spotkaniach w tym sezonie i zdobył 6 bramek. Piłkarz ma za sobą debiut w reprezentacji USA. McGuire ma być zainteresowany przenosinami do Europy, ale zimą władze klubu z MLS nie doszły do porozumienia z Blackburn Rovers w sprawie transferu. Anglicy w ostatnich dniach ponownie zawitali do Stanów Zjednoczonych i zamierzają rozmawiać o pozyskaniu 23-latka. Miejscowi dziennikarze wspominają też o ofercie z Legii Warszawa, ale nazywają ją wstępną. Nie spełniła ona oczekiwań finansowych klubu z Orlando, które złożyły piłkarzowi nową, długoterminową ofertę kontraktu i starają się zatrzymać napastnika.

Władze Legii kontaktowały się też z przedstawicielami Juana Miritello wypożyczonego z argentyńskiej Defensy do greckiego Asteras Tripolis. Greków nie było stać na wykupienie napastnika i Legia chciała z tego faktu skorzystać. Jak informują greckie media, zatrzymanie zdobywcy 14 bramek w tym sezonie, jest jednym z głównych letnich celów klubu. I ponoć Grecy są coraz bliżsi powodzenia tej misji. Różnice finansowe między Defensą a Asterasem ponoć się bardzo zmniejszyły. Sytuacja ma się ostatecznie wyjaśnić w najbliższych dniach. Władze klubu z Tripolisu liczą się z tym, że będzie to największa tegoroczna transakcja. 

Polecamy

Komentarze (130)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.