Yuri Ribeiro
fot. Marcin Szymczyk

Yuri Ribeiro pożegnał się z Legią

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Instagram

23.05.2024 16:38

(akt. 23.05.2024 16:55)

Yuri Ribeiro nie przedłuży kontraktu i opuści Legię po sezonie 2023/2024. Zawodnik stołecznego zespołu opublikował wideo na Instagramie, w którym pożegnał się z klubem. Poniżej zapis wypowiedzi Portugalczyka.

Do wszystkich fanów Legii: sobotni mecz będzie moim ostatnim dla Legii. To było niesamowite kilka lat gry dla tego wyjątkowego klubu i noszenia tej koszulki. To były trudne czasy, ale odnieśliśmy wiele zwycięstw. Nigdy nie zapomnę zdobycia Pucharu Polski i Superpucharu oraz momentu, gdy kibice skandowali moje nazwisko na stadionie. Trzy lata z rzędu z awansem do europejskich pucharów. Moja rodzina i ja będziemy na zawsze wdzięczni i będziemy wspierać Legię. Wszystkim osobom, z którymi pracowałem przez lata w klubie – bardzo dziękuję! Trzy lata to nie trzy dni. Będę miał was wszystkich w sercu – powiedział Yuri Ribeiro.

Ribeiro dołączył do Legii w połowie 2021 roku. Zagrał w 85 oficjalnych meczach pierwszego zespołu, strzelił 3 gole. Zdobył Superpuchar (2023) i Puchar Polski (2023), a także srebrny (2023) i brązowy medal MP (2024). Wystąpił w grupie Ligi Europy, dotarł do fazy pucharowej Ligi Konferencji. Z końcem czerwca wygasa jego umowa. Dostał nową, niższą propozycję, ale nie zdecydował się z niej skorzystać.

Polecamy

Komentarze (90)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.