Polska U-19: Wygrana z Wartą, remis z Koroną. Gole Strzałka i Majchrzaka

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

23.06.2023 19:00

(akt. 23.06.2023 19:09)

W piątek, 23 czerwca, reprezentacja Polski U-19 zmierzyła się kontrolnie z Wartą Poznań (1:0) i Koroną Kielce (1:1). Całe spotkanie z "Zielonymi" zagrał piłkarz pierwszej drużyny Legii, Igor Strzałek, który strzelił gola z rzutu karnego, uderzając technicznie, w prawą stronę bramki, z naskokiem.

Warta Poznań – Polska U-19 0:1 (0:0)
Strzałek (85. min. – k.)

Warta: Lis (46' Grobelny) – Kościelny (46' Lechowicz), Szymonowicz (46' Jakubowski), Pleśnierowicz (46' Kieliba), Matuszewski (20' Wajman; 38' Sangowski) – Kupczak (46' Paszkowski), Kopczyński (46' Stańczak), Żurawski (46' Wódecki) – Kostewycz (46' Hanuszczak; 80' Kamiński), Kamiński (46' Wajman), Savić (46' testowany)

Polska (skład wyjściowy): Bobek – Drachal, Przybyłko, Brzozowski, Smoliński, Zarówny, Kaczmarski, Strzałek, Biniek, Nsangou, Kowalski

Jordan Majchrzak, reprezentant Polski U-19, przebywający na wypożyczeniu z Legii do AS Roma, zagrał cały sparing z Koroną Kielce (1:1). Napastnik z rocznika 2004 zdobył bramkę na 1:0 już w 3. minucie.

Korona Kielce – Polska U-19 1:1 (1:1)
Szulc (14. min.) – Majchrzak (3. min.)

Korona w I połowie: Mamla – Malarczyk, Łukowski, Takac, Nono, Górski, Konstantyn, Godinho, Strzeboński, Szulc, Petrow

Korona w II połowie: Forenc – Briceag, Podgórski, Czyżycki, Deaconu, Kucharczyk, Konstantyn, Szpakowski, Trojak, Kośmicki, Szykawka