Pomeczowe komentarze legionistów

Redakcja

Źródło: Legia Warszawa, legia.com

21-01-2018 / 10:07

(akt. 02-12-2018 / 11:39)

- Podczas tego tygodnia pracowaliśmy bardzo ciężko. Jestem zadowolony z tego ile piłkarze dali z siebie na treningu. Niektórzy być może właśnie przez to nie byli w stanie dać z siebie w meczu z Atletico tyle ile by chcieli - powiedział po meczu z Atletico National trener Romeo Jozak.

- Za nami bardzo trudne treningi, kilku piłkarzy jest niedysponowanych i w ich miejsce musieli zagrać zmiennicy. Nie było to łatwe, bo graliśmy przeciwko jednej z najlepszych drużyn Ameryki Południowej. Z kilku rzeczy jestem zadowolony.  Mieliśmy dzisiaj kilka szans na zdobycie bramki, w których powinniśmy strzelić przynajmniej jedną albo dwie. Stało się jednak inaczej. W pierwszej połowie byliśmy skoncentrowani na nowej taktyce i wyglądało to nieźle, ale popełniliśmy kilka błędów i sytuacja się odwróciła. Patrząc na wszystko szerzej mogę być zadowolony z naszego obozu w USA. Przegraliśmy dwa mecze, ale są też pozytywy. Nowi zawodnicy dobrze wkomponowują się w zespół, a naszym celem jest bycie gotowym 9 lutego na ligowy mecz z Zagłębiem. 


Inaki Astiz - Wiadomo, że w każdym meczu staramy się wypaść jak najlepiej, ale obecnie jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego i wynik jest sprawą drugorzędną. Okres przygotowawczy to czas na przetestowanie różnych wariantów taktycznych. Dziś zagraliśmy po raz pierwszy w ustawieniu z trójką obrońców. Ten mecz to dobry materiał do nauki i analizy. W niektórych spotkaniach być może wystąpimy właśnie w takim ustawieniu, jak w starciu z Kolumbijczykami. Najważniejsze dla nas jest jednak to, że dzisiaj obyło się bez kontuzji.


Michał Kopczyński - Dzisiaj przeciwnik długimi momentami nad nami dominował. Kolumbijczycy świetnie operowali piłką i wymieniali dużo podań. My przez większość czasu jedynie staraliśmy się im przeszkadzać i odebrać futbolówkę

Komentarze (10)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
  • 0 / 1
Narkotico Nacional to zaspół baaardzo przeciętny...niestety.
Bez kasy z heroiny pewnie spadliby do 2 ligi
Zawsze dobrze widzieć Kepciję. On jest dla mnie nadzieją na lepsze jutro. Najlepiej od jutra...
Podpułkownik
  • 4 / 0
Masi!!!!!
=======

Czytaj ze zrozumieniem. Nie wszyscy WON a jedynie ci , których wymieniłem. Nie sądzę byś się ze mną nie zgodził co do nazwisk:: Kopczyński, Kucharczyk, Cierzniak. Co oni dają legii? Niestety ale nic. Kopa- to nieudacznik jakich mało, jego nie oszlifuje nawet Mourinhio. Kuchy to zwykły błazen piłki- potrafi zamiast w piłkę kopnąć w chorągiewkę , wczorajsza sytuacja mówi samo za siebie- nawet w bramkę nie trafił a Cierzniak? szkoda gadać- mając go w bramce pewna przegrana. Pozostali? Sadiku może sie i odnajdzie ale nie w Legii a Brozia nie ma co komentować taka sama fajtłapa jak Kopa.
Generał broni
  • 0 / 0
Ciekawe czy w sezonie też jedynym powodem do gratulacji i samozadowolenia będzie brak kontuzji.
Zgadzam się z Twoją oceną przydatności niektórych zawodników, szczególnie Koczyński, Kucharczyk, Broz - to so surowi technicznie, zawodnicy co najwyżej na I lige!

Jak po jednym z ostatnich meczy pisałem że nie moge się doczekać kiedy przestanę oglądac Kucharczyka w składzie Legii to kilku fanów jego talentu (!) a może to on sam...
zaatakowało mnie jakie to świetne statystyki miał w/g jakiegoś tam programu....

Kucharczyk nauczył się grac na pozorowanego: bezpieczne podania, z reguły do tyłu do obrońców, pseudo pressing- te podskoki przy rywalu, próbuje zostawić po sobie pozytywne wrażenie przez zwiększenie swojej aktywności ( w tym przypadku to mało wiarygodne) na boisku.
Fakt że strzelił kilka bramek, ale grał z ludźmi którzy mu te bramki wypracowali- niech ktoś sie zastanowi- gra jako pomocnik ( zdecydowanie najczęściej) - ile miał asyst w ciągu ostatnich 4 tat? będzie może tego z 4...
Rozwalił mnie tekstem przed ostatnim Euro- że powinien jechać, należało mu się to bo miał takie świetne statystyki...

Inna sprawa: dla większości zawodników Legia to droga, etap do wybicia się i wyjazdu na tzw Zachód - tyle lat tu gra i jakoś nikt go nie chce, takiego PIŁKARZA... ?
Kopczyński jak nigdy szczerze....
Generał dywizji
  • 0 / 0
Słuchajcie, słuchajcie! Poloop wieszczy: wszyscy won, reszta na boisko!!!
~on(L)y
  • 0 / 1
...Borysiuk, Wszolek, Bielik...to nadal w miare mlodzi polscy zawodnicy...i pozycje, ktore w Legii "boleja"
Podpułkownik
  • 0 / 3
Panie trenerze !! mam nadzieję , że po wczorajszym sparingu doszedł Pan do pewnych wniosków , mianowicie:

Z Cierzniaka, Kopczyńskiego , Sadiku , Pasqato , Brozia i Kucharczyka nie będzie miał pan żadnego pożytku . Cierzniak , Kopczyński to antyfutboliści , którzy nie powinni pojechać do Hiszpanii. Gonić natychmiast. Natomiast pozostała czwórka to szkodniki i beztalencia. Dla Kuchego to co najwyżej III liga i ta jego sytuacja z pierwszej połowy... To jest dramat.

Zawiódł Turzyniecki a co do Żyry to mam takie samo zdanie jak o Kopczyńskim.
Jozak na fotce minę ma mocno zafrasowaną...