Powrót reprezentantów

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

13-10-2021 / 23:45

(akt. 14-10-2021 / 09:17)

Na środowym treningu, późnym popołudniem, pojawili się reprezentanci. Dzięki temu w zajęciach uczestniczyło 25 zawodników.

fot. Janusz Partyka / legia.com

Na zajęciach w ośrodku treningowym w Książenicach w środę pojawili się kadrowicze - Cezary Miszta, Kacper Tobiasz, Maik Nawrocki, Filip Mladenović, Jurgen Celhaka, Ihor Charatin, Jakub Kisiel, Ernest Muci, Lirim Kastrati, Szymon Włodarczyk i Mahir Emreli. Nie było jedynie Joela Abu Hanny, który doznał urazu w meczu kadry Izraela grając na pozycji defensywnego pomocnika. Jak sam przyznawał na łamach prasy, ma złe przeczucia co do tego, że kontuzja kolana może być poważniejsza.

Po rozgrzewce z trenerami Zbigniewem Jastrzębskim i Radosławem Gwiazdą przyszedł czas na gierki na małej przestrzeni. Później były gry na utrzymanie się przy piłce i zajęcia taktyczne. Zawodnicy zostali podzieleni na dwa składy. Warto zauważyć, że razem z kolegami pracowa powracający do zdrowia po kontuzji Mattias Johansson. Trenerzy bardzo na niego liczą.

Żółci: Johansson, Jędrzejczyk, Wieteska, Ribeiro – Slisz, Martins, Josue – Lopes, Emreli, Luquinhas.

Fioletowi: Skibicki, Nawrocki, Rose, Mladenović – Celhaka, Charatin – Kastrati, Muci, Kostorz – Pekhart.

Komentarze (21)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
 • 1 / 0
Mladenovic lawka ....chyba za późno
Ribeiro przygotowany do fizycznej extraklasy , bo jakby nie było gral wiele meczów w Championship, poza tym b dobrze zbudowany i lepszy technicznie przy 64 kg Mkadenovica
Starszy kapral
 • 0 / 6
Mam luźna myśl bez spiny czy Legii nie stać na trenera na poziomie Sousy? Jakby nie było dużo się mówi że gość ogarną reprezentację że zmienił im podejście mentalne itp.
Sierżant
 • 3 / 1
Ojciec mówili, że ogarną...
Luzne moga byc:
Spostrzezenia
Gacie
Sugestie
Stolec
Ale mysl?
Pierwsze slysze.
Tak możemy wspominać Rado, Ljuboje itd ale większość, w tym i ja tęsknimy za piłkarzami typu Vadis Ofoe, który potrafił połykać metry z dwoma gośćmi na plecach, jednym balansem ciała wyautować kilku na raz. Napędzających akcję i dynamicznych. Narzekaliśmy na skuteczność Kuchego ale i on potrafił się odnaleźć w rożnych konfiguracjach. Był na pewno i przydatnym w ataku jak i obronie.
Kuchy najskuteczniejszy był w buntowaniu szatni przeciwko kolejnym trenerom
Jakich należy dobierać zawodników do Legii pokazał mecz Polski z Albanią, ilu bardzo zaawansowanych technicznie można wskazać w Repr. Zieliński, Lewy, Klich, Moder....i chyba już.......Repr. zagrała dobrze taktycznie i wybiegała ten mecz. Składnych akcji z klepy było jak na lekarstwo, o pojedynkach jeden na jeden nawet nie wspomnę. My także w Legii, jeśli o naszą fizyczną ligę chodzi, także potrzebujemy walczących i biegających, a nie kręcących się wokół własnej osi i nie przesuwających akcji do przodu. W meczu repr. nie każda strata piłki od razu kończyła się smrodem bo zawodnicy zdążyli wrócić lub zagęścić właściwie pole gry, Puchacz, jako przykład, wykonał ogromną robotę...W Legii każda strata piłki grozi kontrą i golem...bo nie ma ludzi do biegania, jest za to oglądanie się na siebie...wyjątkiem sprężarka na puchary i wyjechanie się na maxa. Jeden Slisz nie załata wszystkich dziur.
Podporucznik
 • 0 / 0
w punkt, dlatego Slisz jest tak ważny i tak niedoceniany. Pomijając jego dosyć ograniczone walory w konstruowaniu akcji
Porucznik
 • 0 / 0
Nawrocki odsypia ;)
Sierżant
 • 0 / 0
NIe, to mowa ciała :-). Tylko jak ją odczytać.
Emreli - "Biegniesz pierwszy?"
Nawrocki - "Ja nie wiem, co ty do mnie rozmawiasz"
Porucznik
 • 1 / 1
Ach śpij bo nocą kiedy gwiazdy się na niebie złocą
Dajmy temu Johannsonowi się wykurować na 105%, bo jak tak będzie wypadać po każdym meczu, który gra na dwa tygodnie, co pożytek z niego będzie niewielki.
Generał brygady
 • 2 / 0
Co z tego że powracali. Jak ten trener oprócz obrony, to nie jest w stanie nic wymyślę. Ani nie poprawił ataku pozycyjnego, nie gramy lepiej z kontry. O stwarzaniu zagrożenia, po stałych fragmentach nie wspomnę. To jest dramat jak my gramy z przodu. Prace kuleczki Czesia od marca oceniam dostatecznie. Nie daje pały za awans do LE
Nareszcie, przygotowania na poważnie czas zacząć.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No to się przygotowali
Generał brygady
 • 1 / 2
Czyli jak z Rakowem przejście na 4 obrońców? I dobrze, bo to był chyba najlepszy mecz ligowy w tym sezonie, który pechowo przegraliśmy, ale chociaż potrafiliśmy okazje stwarzać. Czyli skład taki jak żółci i Miszta w bramce? Mladenović w końcu na ławie, tylko ten Lopes tam dziwi.
No tak, gdyby nie te pechowe błędy, zawsze ten pech, ech!
U Czeska z 433 z reguly przegrywamy, nie wiem czy to dobry pomysl tak kombinowac, juz nie wierzy w swojec343/352 a wlasciwie 361?
Pisałem o takim składzie tydzień temu, tyle że Kastrati za Lopesa.
Generał brygady
 • 0 / 0
O ile w reszcie meczów zasłużyliśmy na te porażki, bo po prostu byliśmy beznadziejni. Baa, nawet nie zasłużyliśmy na tą wygraną z Łęczną to z Rakowem rzeczywiście zagraliśmy niezły mecz.
Generał broni
 • 0 / 0
Lopes u Czeska to taki więcej nieśmiertelny.