Prezes Zagłębia: Legia sprzeda Slisza za większą kwotę

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

27-02-2020 / 00:05

(akt. 27-02-2020 / 00:13)

- Wskażemy numer rachunku bankowego, na który Legia musi przelać kwotę półtora miliona euro netto plus VAT i w momencie dokonania przelewu Bartosz stanie się jej piłkarzem, oczywiście klub musi jeszcze dopełnić formalności kontraktowych z samym zawodnikiem i w PZPN - skomentował na łamach "Przeglądu Sportowego" planowane przejście Bartosza Slisza do Legii prezes KGHM Zagłębia, Artur Jankowski

fot. Piotr Kucza / FotoPyK

- Wydaliśmy już zgodę na testy medyczne. Dzisiaj zszedł z treningu naszej drużyny, właśnie z uwagi na zaistniałą sytuację. Sprawa ze Sliszem jest jednoznaczna - nie mamy wpływu na kwotę odstępnego, nie możemy grymasić ani tego zablokować. To wartościowy i ważny dla nas piłkarz, ale też cieszymy się, że młody zawodnik, który był w naszej akademii, staje się dobrym przykładem, że warto ponosić nawet duże wydatki na szkolenie. To, co my teraz zarobimy na transferze, wystarczy na pokrycie w większości kosztów funkcjonowania akademii w skali całego roku.

- W Ekstraklasie Slisz raczej nie spędzi zbyt dużo czasu, bo już nawet u nas był przygotowywany do transferu zagranicznego w letnim okienku. Trzeba też pogratulować transferowej decyzji prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu, który pokazuje, że chce inwestować na polskim rynku. To naprawdę duża kwota jak na możliwości polskich klubów, jestem przekonany że Legia na tym nie straci, bo sprzeda zawodnika za kwotę kilkukrotnie wyższą - dodał na łamach "Przeglądu Sportowego" Artur Jankowski.

Komentarze (72)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
 • 1 / 0
Szacun...
Wiesz jak zarobić kasę.
Szkoda że nie kupili w pakiecie z Białkiem za 2 czy 2,5 banki
Kto jutro z brameczką albo asystą?

Znowu obstawiam Novikovasa.
Dodałem pod złym artykułem, sorry.
Zgadza się prezesie
No i w końcu powiało normalnością ! Nareszcie jeden z najzdolniejszych piłkarzy polskich młodego pokolenia ze średniego klubu polskiego przechodzi do topowego klubu polskiego, a nie od razu do Serie A grzać ławeczkę, albo ogrywać się na wypożyczeniu w Serie B ...

Może to będzie zapoczątkowanie nowego trendu, choć tak szczerze, to chyba to mało prawdopodobne. Wszyscy wolą ciągnąć szrot z zagranicy, później po roku rozwiązywać kontrakty, ciągnąć nowy szrot itd. itd.

Ten Slisz to jest mega kozak, już w ubiegłym sezonie zwróciłem jak nieprawdopodobne są jego parametry fizyczne, stosunkowo szybki, nieustępliwy o końskim zdrowiu i niespotykanej wydolności. Materiał na niesamowitego grajka. Kurcze aż chciałbym, żeby jednak DM zaangażował extra środki, przedłużył Karbownika i na przyszły sezon dwójka środkowych Slisz/Karbownik do tego Luquinhas na środkowym ofensywnym, w obronie Jędza z przedłużonym kontraktem i Wieteska, prawy obrońca Stolarski, lewy obrońca jakaś kolejna perełka z akademii, jedno skrzydło Wszołek, na drugim niech się bije kilku chętnych, no i atak, Kante odpalił tak, że wręcz wymiata, Pekhart wydaje się być solidną opcją rezerwową, ale zdecydowanie jest przestrzeń żeby jeszcze pozyskać jednego napastnika na pierwszy skład.

Taka drużyna to by było coś, w większości młodzi Polacy, do tego kilku świetnych obcokrajowców, taki skład pograłby razem rok, dwa i faktycznie można by było myśleć o walce w Europie. Tylko ja nie wiem, czy to jest w ogóle realne w obecnych czasach, jedna oferta nie do odrzucenia i budujemy skład od nowa ...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Idealnie trafiłeś w moją wizję Legii ,oby choć w 80% zrealizowano taki projekt drużyny .Cudzoziemcy tak ale lepsi od naszych ..W Niemczech gdy jest dwóch zawodników na podobnym poziomie to Niemiec ma pierwszy skład przed cudzoziemcem,słuszna droga .Gdyby prezes znalazł i podzielił się udziałami z jakimś poważnym inwestorem ,taki projekt byłby realny .
Odstępstwo od praw do karty zawodnika. Zwolnienie z kontraktu.
Kwota wynika z samego kontraktu, więc dla klubu zagranicznego byłby VAT 0
Chorąży
 • 2 / 0
Zatem deal: win-win-win? Zagłębie, Legia i Slisz zyskają na tym? Oby.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Na razie Zagłębie win a Slisz musi zapracować na swój i Legii win
ja tu widzę Zagłębie win, Slisz win, Legia od kilkoma względami win, a na kilka znaków zapytania, trzeba zaczekać.
Podpułkownik
 • 0 / 1
zaskakujące jest to , że do tego typu kontraktów dolicza się VAT
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dobrze, że nie doliczą podatku od miedzi
Podpułkownik
 • 0 / 0
podatek od miedzi trafia do Skarbu. A tak na poważnie to Zagłębie wystawia fakturę VAT Legia odbiera i ciekawe jest to co jest wpisane w treści faktury? Sprzedaż karty zawodnika?
Wow, ktoś się wypowiedział bez jadu, bez grożenia i bez wieszania prześcieradeł na płocie.

Oby wszyscy na tym transferze wyszli dobrze.
Pułkownik
 • 2 / 0
Tego sobie i wam życzę.
Ja to jestem tak stary, że pamiętam jak Dziekanowski odszedł z Gwardii do. Widzewa za 22 mln zł. Jasne inne czasy inne pieniądze ale kwota robiła wrażenie. Kiedyś transfery wewnątrz ligowe były normalne tak rodziły się nasze klubowe potęgi. Nawet w latach 90. Legia i Widzew budowały potęgi na wprowadzaniu Polaków zza granicy i z mniejszych klubów
Podpułkownik
 • 0 / 0
kwota za Diekana w tamtych czasach to był szok i do tego jeszcze te słowa w wywiadzie o świeżym powietrzu. Swoją droga ciekawe kto finansował w tamtych czasach Widzew Sobolewskiego ?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Przemysł włókienniczy ,który wtedy miał się dobrze.Dziekanowski przykładowo miał trzy etaty w różnych fabrykach z tej branży .
~Sobieryba
 • 0 / 3
jasne tak jak Szwocha i Masłowskiego
w takie bajki to już tylko Mioduski wierzy
Generał brygady
 • 0 / 0
To ciesz się że Legia taka słaba. Twój klub bez problemu zdobędzie mistrzostwo w takim razie
Pułkownik
 • 0 / 0
Mam nadzieję, że tak będzie, ale mam dużą dozę ostrożności, bo pamiętam jak kiedyś kupiliśmy bardzo utalentowanego bramkarza z Chorwacji, za którego mieliśmy skasować dziesiątki milionów jurków...
Pułkownik
 • 3 / 0
A tego ziomka do amiki nie puścił hehe. Rutek jak zwykle targował się o 20eruo i teraz chłop spędzi całą rundę na ławce w Zagłebiu :P
Bardzo budująca wypowiedź prezesa Zagłębia.
Pułkownik
 • 2 / 0
Oby słowa prezesa Zagłębie były prorocze.
Zdrowe podejście. Nie ma plucia jadem. Paru prezesów klubów naszej ekstraklasy mogłoby się czegoś nauczyć...
Generał brygady
 • 1 / 3
Trochę za późno na plucie jadem. O ile w kwestii Czerwińskiego (Alana) mogli się postawić. O tyle Legia wpłaca klauzulę i dziękuję dobranoc. Nie mają nic do gadania. Więc lepiej wyjść z twarzą niż pluć. Poza tym przytulą miłą sumkę
Generał brygady
 • 2 / 1
No właśnie, tak czy siak nie mają wpływu na sytuację jeżeli odpowiednia kwota trafi na rachunek bankowy.
Mogą tylko robić dobrą minę.
Ale wydaję mi się, że i tak są zadowoleni, kasa na utrzymanie Akademii wpłynie, budżet się spiął.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Oczywiście że Zagłębie nie miało wyjścia ,ale wywiad na poziome normalnych zdrowych relacji biznesowych .
Porucznik
 • 1 / 0
I tak trzymać. Tylko najpierw niech pogra trochę
Powiedział nie "dwukrotnie", lecz "kilkukrotnie wyższą", czyli co najmniej 4,5mln euro. Myślę, że jest to trzeźwa ocena sytuacji. Muszą być tylko spełnione dwa warunki: Legia musi grać w fazie grupowej europucharów i Slisz musi grać. Za rezerwowego drużyny grającej tylko w ekstraklasie nikt takiej kasy nie da. No chyba, że swoją grą w reprezentacji młodzieżowej oczaruje jakiegoś trenera.
A zatem świetny ruch, tylko zróbmy następne.
Major
 • 0 / 4
Kwota absurdalnie wysoka, niepojęta sprawa
Chorąży
 • 1 / 0
Ciekawi mnie skąd oni ten VAT tam znaleźli? Opłata za zawodnika jest formalnie opłatą karną za zerwanie umowy z poprzednim pracodawcą a nie opłatą za towar ( handel ludźmi jest póki co nielegalny). Kary umowne za niezrealizowane kontrakty nie podlegają opodatkowaniu VAT.

(Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), opodatkowaniu podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju)
Pułkownik
 • 0 / 0
Podobno klauzule są obięte vatem
Major
 • 0 / 0
A nie jest to czasem wykup jego karty zawodniczej? Wtedy VAT się należy. Nie kupujemy zawodnika (bo handel ludźmi jest u nas karany) tylko jego kartę właśnie i za nią płaci (L)
Podążając tokiem myślenia niektórych, można dojść do wniosku,że w Legii pracują nieodpowiedni ludzie, skoro nie mają zielonego pojęcia o obowiązujących przepisach
Czyli wykup odstąpienia od kontraktu ze strony klubu miałby nie być objęty VAT?
Generał brygady
 • 4 / 0
Co poniektórzy pisali, że Legia Warszawa jest bądź w krótkim czasie zostanie bankrutem a tu taki psikus...
Ciekawa inwestycja i pewnie nieco szokująca dla środowiska jeżeli chodzi o kwotę transferu między polskimi klubami.
1,5 mln + VAT to wydaje się rekord jeżeli mówimy o wew. transferach w naszej rodzimej.
Cieszy, że Prezes zdecydował się na taki krok, pierwszy ale zapewne nie ostatni gdy będzie trzeba pozyskać kogoś z rynku.
Chorąży
 • 4 / 0
To znaczy, że nie znali się ani na biznesie (nawet piłkarskim), ani na ludziach ;) Kroki podejmowane przez Zarząd w ostatnim czasie wyglądały bardzo rozsądnie i raczej długofalowo. Czekam na kolejne.
Generał brygady
 • 3 / 4
My co roku upadamy, spadniemy z ligi itd
Chorąży
 • 3 / 0
No no i jeszcze prezes robi wyprzedaż i ucieka z kapitałem do Izraela xD
Generał brygady
 • 1 / 2
Szuch
Standardowo
Generał brygady
 • 1 / 0
Nabija sobie kabze ten nasz Prezes...
Ci od teorii spiskowych i plujki z forum jakoś ucichli albo finansów zabrakło.
A mi się wydaje, że nasz Prezes to nic sobie już wypychać nie musi, dawno zadbał o swoją emeryturę. Bardziej mi się wydaje nawet, że w wielu sytuacjach pomógł finansowo Legii...
Ja tam pamiętam,że prezes od początku inwestuje wyprowadzane pieniądze w kolejne jachty.Niedługo będą musieli poszerzyć przystań, bo miejsca na kolejne zabraknie.
Chorąży
 • 0 / 0
Przystań w Zegrzu oczywiście xD
Generał brygady
 • 0 / 0
Port Praski albo Czeniakowki czeka.
Byle te jachty były w barwach Legii.
Taki Prezes Lechii Gdańsk będzie mógł naszym jachtem przypłynąć na mecz do Warszawy, pd sam stadion prawie - jak mu nasz Prezes go podeślę oczywiście. Może odpłatnie to jeszcze zarobimy.
Generał brygady
 • 1 / 1
Szuch
Jachtu co prawda nie mamy ale łódka na ryby w barwach Legii pływa ;)
~Dublet 2020
 • 0 / 0
Myślę,że tak powinno być i o to w tym wszystkim chodzi. A chodzi o normalność. Pieniądze wydane,ale zostają na krajowym podwórku i wszyscy zadowoleni i wartość rośnie. My mamy zawodnika,a Zagłębie hajs na wyszkolenie kolejnego małolata. I o to chyba chodziło Dariuszowi w kontekście przepływu środków w naszej lidze. Inne klubu powinny brać z tego przykład i się uczyć. Tylko w ten sposób mają szansę na zarabianie i jednoczesne podnoszenie wartości ligi jako całość.
Generał brygady
 • 0 / 2
A co ma.powiedzieć. Taka klauzula i tyle. Tersz zacznie się wpisywanie klauzul u młodych na poziomie 2-3 mln euro. O ipe menadżer zawodnika na to pozwoli
Dokładnie :)
Wpiszą 3 mln to niech promują w strefie spadkowej (przykładowo oczywiście) i czekają na transfer - tyle, że w Polsce nawet Legii nie będzie na to stać - są granice rozsądku. A jak się wpisze milion - to mozna zarobić na wychowanku niezłe pieniądze nawet na naszym rynku. No dobra - naszym w tym wypadku wychodzi, że na Legijnym rynku ;) A my już wypromujemy, żeby nie być stratnym :)
Co prawda właśnie podnieśliśmy poprzeczkę - ale też oddaliliśmy się od konkurentów w cenach zakupu :)
W ogóle to mi się gęba cieszy: wow, półtorej bańki za transfer wewnętrzny, to jest hipernowość :)
~Sen o
 • 0 / 0
Rozsądna wypowiedź i wpisuje się w linię wypowiedzi Mioduskiego o polskiej piłce. Jak zmieni się formuła europejskich pucharów musimy być gotowi ale wcześniej trzeba przygotować grunt personalny ale i finansowy poprzez puchary. Szkielet drużyny z doświadczonych grajkow i 3-4 młodych do walki o tytuły i na transfery
Marszałek Polski
 • 2 / 0
I właśnie o to chodzi.
~Zajmon Szczecin
 • 0 / 0
Zarząd napewno myśli więc przydałby sie jeszcze Młyński z Arki. Po jej spadku może łatwiej go będzie sprowadzić.
Na dzisiaj to on dołączy do zespołu... teraz musi udowodnić, że jest lepszy niż grający w nim zawodnicy, a wcale to łatwe nie będzie.
Miodek swoje przecierpiał, dużo z swojej winy, śle Miodek też się starał, zmieniał, dążył do normalności w klubie... i dzisiaj pierwszy raz odkąd w tym klubie jest, może zatriumfować, może zrobić to czego nikt w tej lidze przed nim nie zrobił, może zrobić „Leśnego” za jego panowania, czyli zaszokować całe środowisko polskiej piłki, właśnie śmieje się w twarz takiemu Stanowskiemu i jemu podobnym !
A co najważniejsze, robi to za swoje, robi to bo na to wcześniej zapracował, dokładnie o tym mówił przez ostatnie lata, lecz wszyscy mieli z tego bekę. Ale wcześniej podjęte decyzje doprowadziły do punktu w którym słowa zamieniono w czyny.
Leśny uwielbiał szokować, tylko było to zawsze „zastaw się a postaw się”
Mioduski się postawił, bo dzisiaj ma za co !
Jak potoczą się losy zawodnika, czas pokaże, stratę może przynieść tylko kontuzja zawodnika.
Co ciekawe, na forach innych klubów, wszyscy piszą, że to dobry ruch, widać nutę zazdrości ale i podziwu ...
Chorąży
 • 2 / 0
Jak w każdym nowym biznesie - musiał się nauczyć. Chwilę to trwało, ale ustał i zaczynamy mieć profesjonalny klub. Mnie to cieszy. Zamiast noname'ów z zagranicy zaczynamy kupować perspektywicznych polskich zawodników.
Czy ja wiem czy "musiał się nauczyć"? Z czego miał robić takie ruchy wcześniej? Zaczął więc (tak jak się powinno) od uporządkowania kosztów i postawienia klub na proste nogi a teraz może inwestować. Zresztą inwestował już wcześniej (akademia, Kostorz, Kwiatkowi i paru innych młodych, którzy byli sprowadzani z nadzieją, że któryś się wybitnie rozwinie) z tym, że bez tak spektakularnych ruchów bo sobie wówczas nie mógł na nie pozwolić.
Chorąży
 • 0 / 0
Musiał, musiał. Biznes piłkarski jest bardzo specyficzny i odmienny od standardowych biznesów :)
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Jak podaje strona Zagłębia Legia musi przelać 1,84mln.euro
I przeleje kasa jest a inwestycja się zwróci z nawiązką
Chorąży
 • 2 / 0
To pewnie jest ta kwota 1,5 mln plus VAT o której mowa wyżej
Generał broni
 • 1 / 10
Czyżby Bielik Bis??? teraz wydamy prawie 2mln ,a latem sprzedaż za minimum 5. Zobaczymy.
Porucznik
 • 15 / 3
Trzeba być mega głąbem żeby myśleć, że Legia go latem sprzeda. On tu przychodzi przedewszystkim grać w europejskich pucharach i się pokazać a Mioduski wcześniej niż po 1,5roku na pewno go nie sprzeda.
Chorąży
 • 3 / 0
W pół roku wartość tak mocno nie podskoczy. 1 - 1,5 roku to minimalna perspektywa. Cieszę się, że pośrednio większość forum przyznaje rację realiom - Legia musi zarabiać na handlu zawodnikami. To daje pewną kasę do budżetu i motywuje naszą drużynę do pracy, a innych piłkarzy do przychodzenia do nas.
1313
Dlaczego kserujesz moje wypowiedzi i to nieudolnie?
Ale najpierw niech pogra 2-3 lata. Jestem ciekaw co pokaże w Legii.

Ciekawe zestawienie TVP sport z marca 2019 jedenastu młodzieżowców na których warto zwrócić uwagę...

Majecki- Gumny, Walukiewicz, Wiśniewski, Fila- Szymański, Slisz, Dziczek- Młyński, Klimala, Kowalczyk
Pułkownik
 • 3 / 1
Za jednego z najlepszych w tym gronie uważam Filę, natomiast przede wszystkim cieszy, że widać w tym zestawieniu piłkarzy Legii. Ciekawe jak rozwinie się kariera każdego z tych graczy?
Podpułkownik
 • 2 / 0
Dziś pewnie byłby tam jeszcze Karbownik.
~Nick
 • 1 / 0
Karol Fila tez byłby bardzo ciekawym transferem do Legii, ale mamy na jego pozycji dosyć spory tłok. Chyba, ze udałoby się sprzedać Stolara albo Veso nie chciał przedłużać kontraktu.
Dziś były Karbownik, Rosołek i Praszelik.
Prezio upomina się o VAT. To chyba kazus Macieja Dąbrowskiego.
Pułkownik
 • 1 / 0
Biznesowo to dobry ruch.
Sportowo - zobaczymy. Przy czym nie chodzi o umiejętności Slisza, lecz o to w ilu meczach Legii w ogóle wystąpi zanim zdąży wywalczyć sobie pierwszy skład i odejść zagranicę.