PZPN

Przepis o młodzieżowcu został utrzymany

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: PZPN

20.05.2024 15:20

(akt. 20.05.2024 15:56)

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej w trakcie posiedzenia w dn. 20.05.2024 r. podjął decyzję w zakresie udziału zawodników młodzieżowych w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Postanowiono, że aktualne regulacje będą obowiązywały również w nowym sezonie.

Jednocześnie PZPN informuje, że kontynuowane będą prace specjalnego zespołu, którego zadaniem jest zaproponowanie zmian w przepisach w kolejnych sezonach.

Jak przedstawiono na poprzednim posiedzeniu Zarządu PZPN, przepis o młodzieżowcu przynosi realne korzyści. Wielu młodych piłkarzy zaistniało i rozwinęło się poprzez grę na wysokim poziomie, co wpłynęło również na liczne sukcesy młodzieżowych reprezentacji. Polski Związek Piłki Nożnej chce podtrzymać te korzystne tendencje dla rozwoju najmłodszych piłkarzy. 

W nadchodzącym sezonie każdy klub uczestniczący w PKO BP Ekstraklasie będzie zobowiązany do zapewnienia udziału w tych rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w danym sezonie, przy czym:

a) w jednym meczu drużyna nie może zgromadzić więcej niż 270 minut;

b) minuty rozegrane w doliczonym czasie gry w pierwszej i drugiej połowie zawodów nie są uwzględniane w ewidencji.

W przypadku rozgrywek PKO BP Ekstraklasy zawodnikiem młodzieżowym jest piłkarz posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie danego sezonu rozgrywkowego, kończy 22. rok życia oraz zawodnik młodszy.

Wielki quiz historyczny. Jak dobrze znasz historię piłkarskiej Legii

Galeria: Legia - Śląsk 5:0
1/104 W kwietniu 1916 roku, w budynku „Sztabówki”, odbyło się zebranie założycielskie. Uczestniczący proponowali kilka nazw. Której z nich NIE BYŁO pośród propozycji?

Polecamy

Komentarze (32)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.