Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

01.09.2024 21:37

(akt. 02.09.2024 16:44)

Nie udał się niedzielny wyjazd Legia Ladies do Siennej na mecz z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Legionistki niespodziewanie wyraźnie uległy gospodyniom 2:4 (1:3).

Po zeszłotygodniowej dotkliwej porażce z KS UJ, Legia Ladies ponownie zagrały z drużyną z dołu tabeli, były zdecydowanymi faworytkami meczu z Trójką i chciały potwierdzić aspiracje do czołowych lokat w lidze. A Trójka, która przegrała trzy pierwsze mecze chciała się zrehabilitować i szukać pierwszych punktów w tym sezonie. I te zadanie udało się piłkarkom ze Staszkówki i Jelnej wykonać w 100%.

Gospodynie szybko bo już po 20 minutach prowadziły 2:0. W 24 minucie kontaktową bramkę dla Legii zdobyła Natalia Nestorowicz, ale jeszcze przed przerwą Trójka po rzucie karnym podwyższyła na 3:1.

Po przerwie podwyższyły jeszcze na 4:1 i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. W samej końcówce w 80 minucie, Marta Kozanecka zdobyła drugą bramkę, ale to wszystko na co było stać Legionistki w dzisiejszym meczu i komplet punktów zainkasowała Trójka.

Po dzisiejszej porażce Legia spadła na 6 pozycję w tabeli (6 pkt). Na czele Uniwersytet Jagielloński z kompletem czterech zwycięstw, a na miejscach 2-3 z trzema punktami straty Polonia Środa Wielkopolska i HydroTruck Radom.

Najbliższe dwa tygodnie mamy przerwę na reprezentacje, a w kolejnym meczu ligowym Legia Ladies zagrają 15 września o 15:00 z Lechem/UAM Poznań.

UKS 3 Weronica Staszkówka/Jelna – Legia Ladies 4:2 (3:1)

Bramki: Nestorowicz (24’), Kazanecka (80’)

Skład Legii: Nowak – Kurzelowska, Wziątek (58’ Grodzka), Bartman, Wrzesińska – Bujak (58’ Przybylska), Prochowska, Moura Pietrzak (45’ Jankiewicz) – Kazanecka, Nestorowicz (45’ Anna Kowalczyk), Kodym (58’ Skowrońska)