QUIZ: Byli piłkarze i ich pseudonimy. Czy pamiętasz? Cz. 2.

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

04-05-2020 / 21:42

(akt. 04-05-2020 / 21:52)

Pierwszy nasz quiz z pseudonimami byłych piłkarzy Legii cieszył się dużym powodzeniem, dlatego zapraszamy na drugą część. „Śruba”, „Gizmo”, „Merlo” czy „Nochal”. Którzy zawodnicy lub trenerzy byli tak nazywani. Dobrej zabawy!

QUIZ Byli piłkarze i ich pseudonimy. Czy pamiętasz? Cz. 2.

Komentarze (14)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Niby łatwy quiz, a i tak 12 na 15.
Pomyłki w pytaniach historycznych.
Generał broni
  • 1 / 0
Ten quiz dość łatwy. 14/15. Jedno udało się strzelić jedno nie :)
12/15 - pudła: w pierwszym pytaniu, przy Dorosie i pierwszy pseudonim Boruca.
Akurat Dorosz nie sprawił mi problemu, ale przy Arturze i przy pierwszym pytaniu też się pomyliłem... "Lala" pojawiła mi się w głowie zaraz po zaznaczeniu odpowiedzi... No ale pośpiech mnie zgubił:-)
Mam żal do siebie o pierwsze pytanie, przy pozostałych, gdybym trafił to tylko na zaszadzie przypadku. No i oczywiście: Dorosz a nie Doros.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Doroș czy też Dorosz jest możliwy do wydedukowania.
Wiadomo, o kogo chodzi, nawet nie zwróciłem uwagi na to, jak napisałeś:-) Grunt, że nie dorsz, który może i smaczny, ale łatwo go - jak mawiają znawcy - przeciągnąć:-) I wcale nie pod kilem;-)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Dorsz się zaśmiał jeszcze głośniej:
„Trzeba znać się na przenośni!
Jest mi pana żal prawdziwie,
Niech pan moczy się w oliwie!”
Dość łatwy quiz, ale zastanawiam się, dlaczego w jednym z pytań napisano: "wyśmienity snajper, jeden z najlepszych w historii ligi polskiej" - no, przepraszam, chyba był najlepszy! Nie jeden z najlepszych, ale najlepszy, bo strzelił tych goli najwięcej... Chyba że Redakcja nie miała na myśli dorobku, ale to trochę mylące...
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Po prostu Bombardier.
Przyznaję, że musiałem się zastanowić, bo w pierwszej chwili odpowiedź wydawała się oczywista, ale gdy napisali "jeden z najlepszych", zgłupiałem...
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Była taka karykatura z lat sześćdziesiątych, na której przedstawiono go przy armacie, zaś w charakterze kul armatnich występowały piłki.
Panowie, gdyby napisali "najlepszy" to od razu byłoby wiadomo o kogo chodzi. Niestety miałem 3 błędy. Najbardziej wstyd za czytanie pytania o Włodara.
Sylwek, OK, rozumiem, ale jak się robi quiz, trzeba być precyzyjnym, to nie jest coś, co pozwala na interpretację:-) Dlatego się czepiam:-)
Pozdrawiam