Quiz. Historia Legii. Co wiesz o początkach klubu

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

12-11-2019 / 14:46

(akt. 12-11-2019 / 14:53)

Kto zaczął pisać historię Legii? Kto był pomysłodawcą nazwy? Gdzie grała po przyjeździe do Warszawy? Jakim systemem taktycznym? Wiedzę na ten temat możecie sprawdzić w naszym najnowszym quizie, który rozpoczyna cykl historyczny. Zapraszamy.

Przypominamy, że wynikami można dzielić się w mediach społecznościowych.

QUIZ Historia Legii: Co wiesz o początkach klubu

Komentarze (22)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Major
 • 1 / 0
Dziękuje za miłe słowa i życzenia zdrowia-bardzo bym chciał żeby się spełniły czego życzę wszystkim kibicom Legii.
Kostia-też mam taką nadzieje że Opatrzność pozwoli nam zasiąść na trybunie i jeszcze przeżyjemy radosne chwile na Ł3 i Starówce.Ja się nie podaje i karnet meczowy dopóki będe żył wykupie co rok.Życzę Ci dużo zdrowia i sił do walki jaką los nam przydzielił.
Pułkownik
 • 0 / 0
Zdrowia przede wszystkim !
I wielu jeszcze powodow do dumy i radosci !!
Jakli, powinieneś mieć darmowy karnet. Sąsiad na trybunie o którym wspominałem nieco niżej,ma taki.
Generał broni
 • 0 / 0
Jakli bardzo dziekuje i mam nadzieję że tak się stanie ,grunt że się nie poddajemy .Wszystkiego najlepszego Ci życzę .
Minusy dla weteranów to zwykłe ...
Generał brygady
 • 2 / 1
Nie ma czym się przejmować. Barany były są i będą na tym świecie
Pułkownik
 • 0 / 0
Trzebaby sprawdzic z jakiego konta i banowac smiecie.
Co prawda rozne niedojeby moga teraz zaraz zalozyc nowe, no ale choc jakas drobna niedogodnosc (;
Szacunek Panowie Kibice
~Hilman
 • 0 / 2
ze starej historii pamiętam że przegrali z Viktorią Zizkov (Praha) 2-9
Major
 • 16 / 3
To ja skorzystam z okazji i też historycznie.Dziś mija 50 lat od mojego pierwszego meczu na Legii(Legia-St.Etienne 2:1).Mecz sobotni z Górnikiem zamyka moją przygodę z Legią na dobry i na złe jako tzw.kibic stadionowy.Od dziś z powodów niezależnych ode mnie staję się kibicem w kapciach(oczywiście też na dobre i na złe).Życzę wszystkim kibicom żeby wytrwali jako stadionowcy przynajmniej tyle co ja.
Podporucznik
 • 12 / 2
Wielki szacunek dla Pana za te pół wieku. Nie pytam o powody, bo nie wypada. Nie ważne gdzie, ważne, że nadal będzie Pan Legionistą. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia.
Generał broni
 • 11 / 2
Mam staż 52 letni niestety od wiosny z przyczyn zdrowotnych ,przestałem też odwiedzać Ł3 .Życzę zdrowia i obyśmy jeszcze odwiedzili stadion nie jeden raz ,Powodzenia ,pozdrawiam .
Pułkownik
 • 8 / 3
Panowie szacunek, jesteście równie ważną częścią Legii jak piłkarze.
Generał broni
 • 6 / 1
Ja mam takie marzenie, żeby po karnet na Legię trzeba było czekać aż zrezygnuje kibic z takim stażem.
Bardzo nisko kłania się kibic z 44 letnim stażem - październik 1976, mecz z ROW - em Rybnik. Niestrty bez goli, było 0 - 0. Obok mnie zasiada na sektorze Libic Legii od 1965 lub 1966r. Zresztą nie jedyny z takim stażem.
Tak mniej więcej 8 - 10 lat wstecz spotkałem na stadionie Okęcia dwóch Kibiców pamiętających warszawską piłkę sprzed 1939r. Coś niesamowitego jak Panowie opowiadali o tamtych piłkarskich czasach.Popełniłem niewybaczalny błąd nie rejestrując ich wspomnień.
jest"Libic" a powinno: Kibic
Ja mam nadzieję, że Legia uhonoruje tak oddanych Kibiców w specjslny sposób. Tych ze stażem 50+.
Generał broni
 • 3 / 1
ParsifaL dzięki za miłe słowa .Też Masz piękny staż kibicowski, życzę Ci pięćdziesiątki z jak największym plusem na trybunach ,chociaż to się łączy z upływającym czasem i przybywającym wiekiem. Pozdrawiam .
Piękna historia... Kawał czasu. Nawet nie mam tylu lat życia. Zazdroszczę tego, co Pan widział. Dużo zdrowia, z doświadczenia wiem, że przed telewizorem zawsze się bardziej denerwuję niż na stadionie. Jak jestem na Łazienkowskiej, od razu jakoś ciśnienie schodzi, przed TV zamieniam się w kłębek nerwów. Szkoda, że tak rzadko mogę przyjeżdżać na mecze do Warszawy...
Raz jeszcze pozdrawiam.
Przepraszam, ale za co jakli dostał minus? Może mi to ktoś wyjaśnić? Dlatego, że podzielił się z nami kawałkiem historii Legii i swojego życia? To strona Legii, więc chyba wszystko w porządku, prawda?
Podporucznik
 • 1 / 0
Ledarg1916,
Widzisz, na tej stronie zawsze pałęta się 10-20% osobników, których głównym życiowym celem jest hejt i brużdżenie innym. Podejrzewam, że mogą to być przedstawiciele innych niż Warszawa ośrodków piłkarskich z całej Polski, nazwałbym ich delikatnie trutniami lub życiowymi impotentami (niepotrzebne skreślić). Ich nienawiść i zazdrość w stosunku do Legii, przerasta miłość do własnego klubu, dlatego logują się na stronie największego klubu w kraju, naiwnie sądząc, że są w stanie w jakikolwiek sposób nam zaszkodzić. Po prostu olać ich i najlepiej nie zwracać na nich uwagi. Każdy normalny, szanujący się kibic Legii potrafi docenić 5 dekad spędzonych na stadionie Legii, niezależnie od pogody, tłustych czy też chudych lat. Połowa wieku w 100-letniej historii klubu z Legią - Szacunek!!!
Generał brygady
 • 1 / 0
Szacunek! Zdrowia Panowie!