Radosław Kucharski: Legia się nie osłabiła

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia Warszawa

12-02-2019 / 14:07

(akt. 14-02-2019 / 14:31)

- Będę zadowolony z okna transferowego, jeśli sprowadzeni zawodnicy spełnią swoją rolę, którą im i sobie wyznaczyliśmy. Przede wszystkim chcieliśmy zbudować zespół, w którym wzajemna, codzienna rywalizacja w każdym treningu, napędza do jeszcze większej pracy. Zakładaliśmy trzy-cztery ruchy do klubu, ale takie, które sprawią, że na każdą pozycję będziemy mieć co najmniej dwóch dobrych piłkarzy. Bardzo ważne jest to, że nie osłabiliśmy zespołu, mimo, iż mieliśmy oferty na naszych najlepszych zawodników - stwierdził dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

- Pożegnaliśmy się tylko z piłkarzami, którzy przed rozpoczęciem okna transferowego praktycznie nie mieścili się w meczowej osiemnastce. Jednocześnie ważne było stworzenie możliwości rozwoju dla Hołowni, Nawotki czy Kwietniewskiego, którzy w maju i czerwcu mają szanse uczestniczyć w dużych międzynarodowych turniejach. Dodatkowo chcieliśmy zrobić transfery, które będą inwestycją w przyszłość klubu. Uczyniliśmy to ściągając Kacpra Kostorza oraz Kacpra Skibickiego, chłopaków z dużym potencjałem - opowiada dyrektor sportowy stołecznego klubu w rozmowie z "Legia.com".

- Styczeń był bardzo intensywny. Do klubu wpłynęły oferty za Jarosława Niezgodę, Sebastiana Szymańskiego i Carlitosa. Ostatnio było głośno o ofercie z New York City, która rzeczywiście do nas trafiła, ale Carlitos jest ważną częścią naszego zespołu i w tym okienku nie jesteśmy zainteresowani jego sprzedażą. Wierzę, że pomoże nam w zdobyciu czwartego z rzędu mistrzostwa Polski. W przypadku Jarka i Sebastiana również podjęliśmy decyzję, że nie jest to jeszcze dobry moment na ich sprzedaż. Wiele klubów interesowało się także Nagym i Kulenoviciem. Uznaliśmy jednak, że teraz najlepszym rozwiązaniem zarówno dla nich, jak i dla nas jest to, aby zostali w Legii. Oczywiście to zwiększa rywalizację w zespole i wszyscy muszą walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Mamy do pokonania piętnastu różnych przeciwników, do których trener Sa Pinto budując daną osiemnastkę meczową będzie dobierał odpowiedni profil piłkarzy - powiedział Kucharski.

- Iuri Medeiros to zawodnik, którego znaliśmy jeszcze z ligi portugalskiej i mówiąc wprost, jeszcze jakiś czas temu był po prostu poza naszym zasięgiem. Teraz sytuacja się zmieniła, nadarzyła się okazja na wypożyczenie. Skorzystaliśmy z niej, ponieważ wiemy, że może podnieść jakość zespołu. Wierzymy, że zawodnik pomoże nam w osiągnięciu celów. A że cena wykupu jest wysoka? Jest, ale mogą wydarzyć się różne scenariusze. Gdy w październiku kontaktowaliśmy się z Genoą, nie było szans na ściągnięcie takiego zawodnika. Dziś jest w Legii. Co będzie dalej, zobaczymy. Na razie ma nam pomóc zdobyć mistrzostwo i Puchar Polski - dodał dyrektor sportowy mistrzów Polski. 

Całą rozmowę z Radosławem Kucharskim przeczytać możnaw tym miejscu.

Komentarze (65)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
 • 0 / 0
I niech tak zostanie.
Dobre ruchy, cieszy to że zespół nie został osłabiony, myślę że to największe wzmocnienie, teraz zobaczymy jakim trenerem jest Pinto co chodzi o jego przygotowanie i wykonana pracę podczas przerwy zimowej. Sprowadzenie do Legii Medeirosa to naprawdę wielka sprawa. To oddziela Legie od reszty ligi.
Starszy kapral
 • 1 / 0
na tym zdjęciu wygląda, jakby pigułami pod klubem handlował :D
~(L_)
 • 1 / 0
Hehe, trochę jak Leśny ????
Sierżant
 • 0 / 0
Oby tylko latem nie było rewolucji w składzie z powodu "zadowalający" ofert.
Będą na bank transfery z klubu, tego nie można zatrzymać, jeśli oferty beda zadawalające, na razie cieszy to że mimo pustki w kasie nie trzeba sprzedawać za drobne.
Taka sytuacja miała miejsce chyba pierwszy raz w historii...przynajmniej ja nie pamiętam, jednak z drugiej strony to nie za bardzo mamy kogo sprzedać za godną kasę...oferty najzwyczajniej były niezbyt wysokie dlatego nikt nie odszedł...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
"W przypadku Jarka i Sebastiana również podjęliśmy decyzję, że nie jest to jeszcze dobry moment na ich sprzedaż. Wiele klubów interesowało się także Nagym i Kulenoviciem. Uznaliśmy jednak, że teraz najlepszym rozwiązaniem zarówno dla nich, jak i dla nas jest to, aby zostali w Legii."
Oby worek się nie rozwiązał w lato, gdy trzeba walczyć i z formą i w eliminacjach
Pułkownik
 • 0 / 0
Młodzi po dobrych turniejach mogą dostać propozycje nie do odrzucenia, Nagy będzie miał rok kontraktu i tu możemy być pod ściana.
Jest nadzieja na przedlużenie kontraktu z Nieubranym ;-)
Fakty są takie, że:
- zeszliśmy z kilku kontraktów,
- sprowadziliśmy zawodników na słabo obsadzone pozycje,
- nie sprzedaliśmy nikogo kluczowego.
Brzmi dobrze, a czy transfery będą wzmocnieniami to się jeszcze okaże.
Idealnie podsumowane, kadra jest mocna jak na Polskie warunki
Brzmi bardzo dobrze. Trąci tylko trochę farmazonem gadanie o ścieżkach rozwoju, jakbyśmy byli klubem który może być konkurencyjny z top5. Będzie oferta za 2mln i Jarek powie że idzie bo dostanie pięć razy większą pensję i trzeba go będzie wtedy puścić. Długofalowe plany to marketingowy piard, realia są jakie są, tym razem wyszło nieźle i fajnie.
~xaxa123
 • 0 / 8
sprowadzeni pilkarze to kolejny szrot
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Ok, to teraz oddaj telefon mamie, idź umyj ząbki i buzię, obejrzyj sobie na dobranoc bajeczke "Strażak Sam" czy co tam lubisz a komentowanie na forach pozostaw dorosłym którzy wiedzą o czym mówią dzieciaczku. Jak chcesz porozmawiać, zaloguj się na forum "mini Max czy Nickleodon" bo tam będziesz miał poziom rozmówców podobny do twojego.
Pożyjemy, zobaczymy.
Kapitan
 • 4 / 4
Nie sprzedanie Niezgody za te 2,5 mln euro to był błąd. Koleś spędzi teraz rundę na ławce, lepszy ani droższy nie będzie. Tak że ostrożnie z tym samozadowoleniem Panie Kucharski.
Pułkownik
 • 3 / 0
a może 2,5mln to była plotka? a w rzeczywistości oferowali sporo mniej?
Kapitan
 • 4 / 3
2,5 mln za takiego napastnika to drobne, zacznijmy się szanować, mamy teraz 3 napastnikow każdy o innej charakterystyce q meczów na wiosnę sporo. Ja bym tak szybko Jarka nie spisywał na straty
Pułkownik
 • 4 / 2
akurat 2,5 to spora kwota jak za niegrajacego napastnika, 24lata który w polskiej lidze nawet nie zbliżył się do 20 bramek
Kapitan
 • 0 / 0
@lesiu

Zapewne gdyby kwota była istotnie niższa, jakoś by to skomentowali. Raczej wygląda na to że liczą, że wróci do formy strzeli z 12 goli i pójdzie za kasę zbliżoną do kwoty którą Craxa dostała za Piątka.
Generał broni
 • 1 / 1
Gdzieś się przebija informacja, że Legia może sprowadzić w tym okienku transferowym jeszcze jakiegoś grajka.
Kapitan
 • 0 / 2
wątpię
Kapral
 • 0 / 1
niestety nie :(
Porucznik
 • 0 / 1
Chyba że ktoś odejdzie, ale już raczej wątpliwe
Starszy kapral
 • 1 / 1
Sam Kucharski temu nie zaprzeczył więc jeśli trafi się okazja pewnie ją wykorzystają.
Nic takiego się już raczej nie wydarzy. Nie zanosi się by idedlano do dwójki chcieli odejść. Więc na transfery spokojnie poczekamy do lata. Dla mnie dobrą informacją jest pozostanie Carlitosa.
Pan Kucharski na pytanie "Czy okno transferowe w Legii jest już zamknięte" odpowiedział "Nie:) Okno zamyka się 28 lutego"
Jednym słowem, pożyjemy zobaczymy
Ha, ha, ha - przeglądam teraz inne wątki i widzę, że nie tylko ja wierzę, że w tej odpowiedzi coś się kryje
Sade że jest to bardzo dobre okienko zeszło kilka kontraktów dalsza czystka będzie latem nikt z podstawy nie odszedł kadra jest silna jak na nasze warunki nic tylko zdobyć dwa krajowe trofea
Pułkownik
 • 1 / 0
mam podobne zdanie, aczkolwiek szkoda, że nie udało się znaleźć opcji dla Pasquato i Phillipsa
Cień szansy jeszcze jest ale faktycznie chyba im nie zależy
Starszy sierżant
 • 2 / 2
Brawo panie Kucharski dość sprzedawania dobrych graczy za frytki. Ludzie zarządzający widzą że można zarobić poprzez rezygnację z ludzi zbędnych a tym samym uwolnić sporo kasy co też miało miejsce. Klub powoli buduje strategię rozwoju nie stawiając wszystkiego na jedną kartę co jest bardzo ważne żeby nie podzielić losu Wisły i innych. Brawo.
Generał brygady
 • 3 / 0
Jestem zdania że rola dyr. sportowego jest w Polsce bardzo niedoceniana. Według mnie to powinna być funkcja zaraz za prezesem klubu. To od profesjonalizmu, intelektu i wyczucia dyr. sportowego zależy w dużej mierze kondycja sportowa i finansowa klubów.
To jest ktoś kto jest idealnym łącznikiem między sportem i finansami. Rachunki księgowość są stosunkowo proste a na pozycji dyr. sportowego wymagane jest myślenie strategiczne, kompetencje i to co najtrudniej zweryfikować, czyli intuicja, bo nie wszystko da się policzyć.
Myślę że trzeba inwestować w takich ludzi i mam nadzieję że pan Radek ma to wszystko o czym pisałem.
Pułkownik
 • 1 / 0
trzeba mieć na uwadze, że ma mega doświadczenie z obserwacji czy sprowadzania zawodników, więc niech popracuje troche i go rozliczymy, ale nie po roku czy dwóch, ale 5?10?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
@ Boras44

pełna zgoda, zdaje się że już chyba mieliśmy podobną dyskusje w tym temacie :)

Dobrze, że przynajmniej Legia idzie w dobrym kierunku jeżeli chodzi o Dyrektora Sportowego. Mam nadzieje, że przyniesie to kolejne korzyści.
Kapitan
 • 1 / 0
I najwazniejsze, zeby dyrektor sportowy podejmowal dlugofalowe decyzje a nie byl marionetką miedzy charyzmatycznym trenerem a niecierpliwym prezesem.Ostatnie dwa lata to juz czwarty trener i bodaj trzecia koncepcja stylu gry.No i jeszcze co mnie najbardziej dziwi to fakt ze kazda mlodsza grupa Legii gra wg. koncepcji swojego trenera.Co rusz wygrywamy MP w mlodszych kategoriach a potem wydajemy 150 - 250 tys euro za mlodziutkich z rzekomym potencjalem bo nasi mlodzi choć mistrzowie to sa zbyt slabi na jedynkę.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Josebry to nie tak że oni są za słabi na jedynkę. To mentalność naszych pseudo trenerów była taka że nie dawali młodym powachac placu. Obecny trener szuka w naszej młodzieży daje szansę treningu i myślę że z czasem juniorów będzie ogrywal. RSA i tak mocno odmlodzil nasz klub teraz tworzy kolektyw i nieźle mu to idzie facet nie boi się stawiać na młodych. Nasi trenerzy z polskiego podwórka (oczywiście część z nich) pracując w takim klub ie jak Legia mają pełne portki i pieluche bojąc się i wynik do tego stopnia że wolą emerytów na boisku niż młodych głodnych dlatego z naszego klubu mało graczy się przebijalo. Obecny model jest ok ogrywamy zawodników w coraz to wyższych klasach rozrywkowych plus szperamy w juniorach.
~wwwwwwwwww
 • 0 / 1
Ja natomiast nie sądzę, ze on jest taką osobą. No chyba że większość ostatnich transferów była zrobiona wbrew niemu.
Agra i Rocha, Rocha nie łapie się do 18-tki, wedle relacji z obozów treningowych jest kilka klas słabszy pod względnym fizycznym (szybkość, przyśpieszenie, kondycja i siła) od Hlouska. Rocha zagrał bardzo słabo. Obaj mieli bardzo kiepskie widea promocyjne. Sens w ich sprowadzaniu kompletnie żaden przy tak szerokiej kadrze jaką ma Legia i biorąc pod uwagę, że w rundzie wiosennej czeka na nią relatywnie mało spotkań.
Generał brygady
 • 2 / 0
Moim zdaniem dyr. sportowy to jest klubowy "ideolog" czyli ktoś kto formułuje strategię sportową klubu i nadzoruje jej wykonanie. On również dobiera trenerów do tej konkretnej strategii. Jasne jest że to jest stanowisko które musi być stabilne, bo strategia to jest planowanie wieloletnie, tak samo jak proces szkoleniowy. Jeśli akademia profiluje zawodników i szkoli pod konkretny model gry, to nie może się koncepcja zmieniać co rok.
Jeśli Kucharski jest taki dobry jak się o nim pisze, to niech go prezes wysyła na staże do Ajaxu, Basel, Salzburga żeby się uczył jak się rozwijają kluby ze średniej półki wyższej w hierarchii europejskiej.
Klub musi ciągle rozwijać swoich pracowników, trenerów i zarządzających, bo ich rozwój pozwoli szybciej i lepiej rozwijać się i klubowi i indywidualnie zawodnikom.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Zgodzę się z Tobą boras trzeba edukować kadrę ale z daleka od polskiej myśli szkoleniowej. Ps. Warto by następnie chwalić się jacy trenerzy podnieśli kwalifikacje, gdzie itd.
Pułkownik
 • 0 / 0
Boras, z "ustów" mi to wyjąłeś. Chciałem napisać dokładnie to samo, ale już nie muszę!
Generał brygady
 • 1 / 0
Henry83
Polacy nie są głupsi od innych. Ci którzy się nauczą zagranicą powinni potem ta wiedzę przekazywać dalej. Legia już to robi w Warszawie, Lech w Wielkopolsce a big six mają regularne spotkania na których też się dzielą doświadczeniami.
Były kiedyś robione takie badania na temat "mądrość zbiorowa" czy "głupota tłumu"? Zdecydowanie okazało się że jednak mądrość zbiorowa ale pod pewnymi warunkami.
~Yorick
 • 5 / 2
"Mamy do pokonania piętnastu różnych przeciwników, do których trener Sa Pinto budując daną osiemnastkę meczową będzie dobierał odpowiedni profil piłkarzy".

Tak, RSP będzie co tydzień zmieniał skład pod konkretnego przeciwnika :). Ja ten cytat przypomnę na tym forum.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Yorick

Na dwoje babka wróżyła. :-) Podczas zgrupowania już, już się wydawało, że Cierzniak wygrał rywalizację z Majeckim, a tu bach - z Wisłą właśnie Majecki broni. Wydaje mi się, że szkielet Jędza, Remy, Hlousek, Cafu, Martins są raczej nie do ruszenia. Gdzie indziej jednak jest możliwość wyboru, a meczów nie brakuje.
Pozdrawiam.
Pułkownik
 • 1 / 0
już jesienia robił delikatne korekty pod przeciwnika, więc raczej nic się nie zmieni w tej kwestii
Kapitan
 • 0 / 0
Ten Dyrektor to ma spore umiejetnosci propagandowe .Mysle ze w kazdej poruszanej kwestii mozna by polemizować.Akurat mnie przekonał o swojej wiarygodności rozpytywaniem w pazdzierniku Genui o mozliwosci pozyskania Madeirosa.
ten Medeiros w październiku to nic dziwnego.
Kucharski otrzymał nazwiska z notesu Pinto i zweryfikował.
W kontekście Medeirosa znamienne jest, że mimo iż w pierwszym kontakcie był "nieosiągalny" kontynuowano obserwację jego sytuacji.
Starszy sierżant
 • 0 / 2
Wszystko ładnie,pięnie ale Pasquato i Philips out!!!
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Tych dwóch jest już spalonych plus malarz. Wszyscy wolą ciągnąć kontrakty do końca bo wiesza że nigdzie tak już nie zarobią. Malarz i Włoch są do czerwca luxa mamy chyba rok dłużej. Trudno siła nic nie zrobimy jest pat. Nauczka na przyszłość.
Generał broni
 • 2 / 0
Campos, każdy podejmuje decyzje za siebie, skoro Pasquato chce grać w rezerwach, jego sprawa, tylko, że brak gry zbliża do zakończenia kariery.
Pułkownik
 • 2 / 1
Legia się na pewno nie osłabiła. Dobrze przepracowany obóz zaprocentuje w tej rundzie. Mam nadzieje, że nowi zawodnicy sprostają rywalizacji i podniosą poziom zespołu.
Któryś z dziennikarzy mógłby spytać się Kucharskiego co z Cafu?? Wykupujemy go??
Co z Martinsem?? Dostanie nowy kontrakt??
Mam nadzieję, że te tematy są załatwiane. Jest to środek pola. Nie chciałbym w czerwcu usłyszeć, że na Cafu nie ma kasy, a za Martnsa będzie lepszy. W lipcu zaczną się męczę w pucharach, a kręgosłup drużyny musi być stabilny.
Moge ci "odpowiedziec odpowiedz" Sytuacja jest/ bedzie dynamiczna :)
Podpułkownik
 • 0 / 1
albo rozwojowa...;)
Kapitan
 • 0 / 1
No i co z Kuchym ??!!
Pułkownik
 • 1 / 0
bardziej zapytałbym co z kontraktem Nagy, bo kończy się za rok i warto byłoby go już przedłużyć, żeby latem nie być pod ścianą i nie sprzedać go poniżej wartości
Major
 • 1 / 0
Ws. Cafu na Legia.Net była wzmianka, że pieniądze na jego wykupienie się znajdą, więc jeśli tylko nie będzie chciał odejść...
Cafu pewnie wykupimy. A Martins miał rok plus przedłużenie na rok, więc pewnie skorzystamy z tego.
Na miniaturze na komórce wygląda jak Leśny.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Tylko chydszy
Mówi się chytrzejszy.
Kapral
 • 0 / 0
:D:D:D:D
Porucznik
 • 0 / 0
Słowem - mniej "rozrzutny" ;)
Podpułkownik
 • 1 / 0
Chudszy a nie chytrzejszy chociaż kto wie :)