Rafael Lopes: To był wyjątkowy mecz

Maciej Ziółkowski

Źródło: TVP Sport

25-07-2021 / 00:30

(akt. 25-07-2021 / 02:13)

Kapitanem Legii Warszawa, w meczu z Wisłą Płock (1:0), był Rafael Lopes. Portugalczyk, w rozmowie z TVP Sport, opowiedział o sobotniej inauguracji ekstraklasy.

- Otrzymałem od trenera duże zaufanie, wielką odpowiedzialność za bycie kapitanem tego wspaniałego klubu. To był wyjątkowy mecz, ale jestem bardziej szczęśliwy z powodu zwycięstwa. Oczywiście, jak kapitan wygrał, to wszystko było perfekcyjnie, haha.

- Myślę, że był to bardzo trudny mecz. Ale uważam, że to normalne w ekstraklasie. Rywale próbowali znaleźć drogę, by zatrzymać nas z przodu. Sądzę, że strategia polegała na faulowaniu, żeby czasami przerywać nasze kontry. Musimy się przyzwyczaić do tego rodzaju gier. Sobotni mecz pokazał, że jesteśmy bardzo silną grupą. Możemy grać co trzy dni, bo kilka dni temu rywalizowali inni zawodnicy, a dziś - inni. To pokazuje, jaką mamy drużynę, jak silną jesteśmy grupą. Możemy grać co trzy dni. Nie ma problemu.

Spotkanie oglądał selekcjoner kadry Polski, Paulo Sousa. – Czy uważam, że wielu niektórych młodych piłkarzy Legii, których widział dzisiaj, może kiedyś może trafi do reprezentacji? Mam nadzieję. Jeśli selekcjoner obserwował mecz z trybun, to dlatego, że chce zobaczyć polskich graczy, których mamy. Muszą więc codziennie pracować - nie tylko w trakcie meczu, ale i w treningu, aby się doskonalić. Mam nadzieję, że wielu z nich może trafić do reprezentacji Polski.

Komentarze (15)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Lopes? Top
Starszy kapral
  • 0 / 0
Dobry duch, fajnie że jest u nas, zasuwa aż miło, tyle że to on odpuścił bodajże lewego obrońcę Wisły w akcji kiedy uderzyli w poprzeczkę.
Lopes jest jednak wazna czescia druzyny, nie schodzi ponizej pewnego poziomu. Gratulacje za opaske kapitanska!
Generał brygady
  • 0 / 0
Lopes spoko opcja, ale jako joker z ławki.
Cieszę się, że na portalu na którym regularnie krytykuję się 90% naszych zawodników Rafa Lopes zyskał uznanie (zapewne chwilowe, jeden słabszy mecz i znowu będą inwektywy)
Kapitan
  • 8 / 0
Powiem tak:Rafa to był dobry transfer Kucharskiego(praktycznie za darmo).
Pozbył się tych mini urazów i widać jak jest potrzebny drużynie. W dodatku ma świetny charakter, zawsze uśmiechnięty, nie skarży się kiedy siedzi na ławce. Zawsze walczy po wejściu na boisku.
Kapitan
  • 6 / 0
Jeden z bardziej niedocenianych zawodników. Pozytywny, sympatyczny człowiek
Generał
  • 4 / 0
Powiem krótko SZEF. Jakby tak cały zespół zapierdzielał z Florą jak wczoraj Rafa to nie było by 2-1, ale 4-0.
Młodszy chorąży
  • 6 / 0
Daje rade widac ze walczak
Brawo Rafa!Jesteś dobrym duchem drużyny!Masz mój szacunek.
Pułkownik
  • 1 / 0
Za dużo piętek ale to co mi się podoba to zapierd...nie u tego zawodnika.
Zawodnik meczu.
~GiGi
  • 7 / 0
Widać też było jakie miał zadanie poboczne. Jak Josue zaczynał się gotować koło sędziego, on był pierwszy obok, żeby rozładować sytuację
Major
  • 0 / 1
Fajerwerków nie było, ale popracował. A gole, to tylko z ławki.
Chorąży
  • 15 / 0
Fajerwerków z jego strony nie było ale ma całym boisku pracował przez cały mecz. Moim zdaniem swoją postawą, tym, że nigdy nie narzeka, jest dobrym duchem drużyny odkąd u Nas jest zasłużył dziś na granie z opaską kapitana.