fot. Marcin Szymczyk

Rejczyk pracował na pełnych obrotach, z jedynką ćwiczył Puciłowski

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

15.11.2023 15:50

(akt. 17.11.2023 14:42)

Po meczu z Lechem Poznań piłkarze Legii Warszawa otrzymali dwa dni wolnego i w środę wrócili do treningów. Na zajęciach brakowało kadrowiczów. Paweł Wszołek i Bartosz Slisz w tym samym czasie co pierwszy zespół trenowali w LTC z reprezentacją Polski pod okiem Michała Probierza.

Na treningu brakowało zawodników powołanych do reprezentacji narodowych: Bartosza Slisza i Pawła Wszołka (17.11 mecz z Czechami i 21.11 sparing z Łotwą), Ernesta Muciego (17.11 mecz z Mołdawią i 20.11 z Wyspami Owczymi), Lindsaya Rose'a (17.11 mecz z Kamerunem i 21.11 z Angolą) i Kacpra Tobiasza (17.11 mecz z Izraelem i 21.11 z Niemcami). Na murawie nie było też kapitana zespołu - Josue. Portugalczyk pracował razem z fizjoterapeutami w budynku klubowym. Nie było też leczącego kontuzję w Rzeszowie Cezarego Miszty

Pozostali normalnie pracowali z zespołem. Warto zwrócić uwagę, że na pełnych obrotach trenował z kolegami Filip Rejczyk, który przez ponad dwa miesiące zmagał się ze skutkami urazu jakiego nabył na zgrupowaniu kadry do lat 18. Na zajęcia został zaproszony Wiktor Puciłowski z rezerw, zaś jego poczynaniom przyglądał się szkoleniowiec drugiego zespołu, Piotr Jacek

Trening był w dużej części taktyczny - Kosta Runjaić pracował z piłkarzami nad ofensywnymi schematami gry, nad wyjściem spod pressingu. Dobrze w gierkach radził sobie Bartosz Kapustka, który wkrótce powinien być już brany pod uwagę przez sztab szkoleniowy przy ustalaniu podstawowej jedenastki. Nieźle wyglądał też Patryk Sokołowski, który powoli żegna się z Legią - jego kontrakt wygasa z końcem roku. 

Na treningu było 22 zawodników: Hładun, Kobylak, Jędrzejczyk, Ribeiro, Pankov, Kun, Augustyniak, Kapuadi, Burch, Kapustka, Celhaka, Sokołowski, Strzałek, Rejczyk, Baku, Elitim, Dias, Puciłowski, Rosołek, Kramer, Pekhart, Gual. 

Polecamy

Komentarze (53)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.