News: Wysokie lokaty Pogoni i Olimpii. Den Haag wciąż zawodzi.

Remisy Olimpii, Zagłębia i Den Haag, przełamanie Pogoni

Stanisław Rudzki

30.04.2013 08:08

(akt. 04.01.2019 12:42)

W minionym tygodniu śledziliśmy wyniki drużyn zaprzyjaźnionych z Legią Warszawa. Z pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej mogli się cieszyć zawodnicy Pogoni Szczecin. Po dwa bezbramkowe spotkania rozegrały zespoły Zagłębia i Olimpii. Wysoką dyspozycję potwierdził Juventus, zwyciężając w meczu derbowym. Ciąg przegranych rywalizacji został zakończony przez FC Den Haag, po remisowym rezultacie z niżej notowanym rywalem.

Pogoń Szczecin

„Portowcy” odnieśli ważne zwycięstwo nad Koroną Kielce, dzięki czemu zachowali bezpieczną przewagę na Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pierwszego gola zdobyli kielczanie. Po stałym fragmencie gry piłkę w siatce umieścił Malarczyk. Odpowiedź Pogoni przyszła jeszcze przed przerwą, kiedy to w 30. minucie wyrównał Hernani. Brazylijski obrońca ponownie zaskoczył rywali tuż przed przerwą, wyprowadzając szczecinian na prowadzenie. Wynik do końca nie uległ zmianie, a Dariusz Wdowyczk mógł cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa w roli trenera „Dumy Pomorza”

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 2:1 (2:1)

0:1 – Malarczyk 4’
1:1 – Hernani 30’
2:1 – Hernani 43’

Pogoń:  Dusan Pernis (47′ Radosław Janukiewicz), Adam Frączczak, Hernani, Maciej Dąbrowski, Emil Noll, Przemysław Pietruszka, Takuya Murayama (69′ Takafumi Akahoshi), Bartosz Ława, Edi Andradina, Radosław Wiśniewski (56′ Adrian Budka), Donald Djousse

Olimpia Elbląg

Zawodnicy z Elbląga rozegrali dwa ważne mecze dla układu tabeli. Pierwszym rywalem była liderująca Wisła Płock, której nie udało się pokonać bramkarza Olimpii, Aleksieja Rogaczowa. Niestety równie nieskuteczna była elbląska ofensywa, dlatego wynik spotkania zakończył się bezbramkowym remisem, przez co nie udało się zmniejszyć strat do lidera.

Olimpia Elbląg – Wisła Płock 0:0

Olimpia: Aleksiej Rogaczow – Michał  Ressel, Oleg Ichim,  Tomasz Lewandowski,  Bartosz Broniarek – Tomasz  Sedlewski, Anton Kołosow,  Kamil  Graczyk (87. Łukasz Molga), Rafał  Pietrewicz, Piotr Skokowski – Krzysztof Wierzba Wierzba ( 78. Kamil Kopycki)

Aby zmierzyć się z kolejnym rywalem, „Olimpijczycy” musieli udać się aż do Rzeszowa, by rozegrać mecz z tamtejszą Resovią. Gospodarze mimo widocznej przewagi, nie trafili do siatki Olimpii. Swoich okazji nie wykorzystali również „Żółto-biało-niebiescy”, przez co oba zespoły musiały zadowolić się bezbramkowym remisem.

Resovia – Olimpia Elbląg 0:0

Olimpia: Aleksiej Rogaczow – Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Bartosz  Broniarek, Oleg Ichim -  Krzyztof Wierzba (75' Łukasz Molga), Rafał Pietrewicz, Tomasz Sedlewski – Kamil Piotrowski (46' Kamil Kopycki), Kamil Graczyk.

Zagłębie Sosnowiec

Podobnie jak Olimpia, Zagłębie bezbramkowo zremisowało dwa ligowe spotkania z MKS-em Kluczbork i Bytovią Bytów. Miejmy nadzieję, że słaba skuteczność sosnowieckich zawodników zostanie przełamana w następnej kolejce w meczu z wiceliderem - Energetykiem Rybnik.

Bytovia Bytów – Zagłębie Sosnowiec 0:0

Dawid Kudła - Marcin Sierczyński, Sławomir Jarczyk, Wołodymyr Ostroushko, Jovan Ninković -  Dawid Ryndak (82'  Adrian Pajączkowski), Łukasz Matusiak, Łukasz Grube Tomasz Szatan, Dawid Weis (15' Michał Cyganek, 84. Hubert Tylec) Łukasz Tumicz (76' Rafał Jankowski)

Zagłębie Sosnowiec – MKS Kluczbork 0:0

Zagłębie: Dawid Kudła - Marcin Sierczyński, Sławomir Jarczyk, Wołodymyr Ostroushko,  Adrian Pajączkowski (84' W.Białek),  Dawid Ryndak, Łukasz Matusiak,  Łukasz Grube,  Hubert Tylec (80' Domański), Łukasz Tumicz, Rafał Jankowski (60' M.Cyganek)

Juventus Turyn

Juventus ponownie okazał się lepszy w derbach Turynu, wygrywając z Torino 2:0.  „Stara Dama” przez cały mecz utrzymywała widoczną przewagę, jednak kibice Juve na pierwszą bramkę musieli poczekać aż do 86. minuty. Wtedy na strzał z dystansu zdecydował się Vidal. Kilka minut później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany polski obrońca, Kamil Glik. W doliczonym czasie gry, po zgraniu Quagliarelli, wynik podwyższył Marchisio. „Biało-Czarnym” wystarczy remis w następnym meczu z Palermo, aby móc świętować zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Torino – Juventus 0:2 ( 0:0)

0:1 Vidal 86’
0:2 Marchisio 90+1’

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner (74' Caceres), Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah (90' Peluso) - Marchisio - Vucinić (74' Quagliarella)

FC Den Haag

Piłkarze z Hagi zdobyli pierwszy punkt od pięciu kolejek.  Niestety tego remisu nie można uznać za sukces. Popularne „Bociany” rywalizowały ze znacznie niżej notowanym rywalem - Velno, który prawdopodobnie spadnie z najwyższej klasy rozgrywkowej. Spotkanie niespodziewanie rozpoczęło się golem rywali. W 14. minucie do siatki trafił Nwofor Uche. Po stracie gola inicjatywę przejęli nasi holenderscy przyjaciele, lecz dopiero kilka minut przed końcem udało im się doprowadzić do wyrównującego trafienia, autorstwa Mike’a Van Duinena. FC Den Haag ma zapewnione utrzymanie, ale jest też bez szans na miejsce premiowane europejskimi pucharami.

FC Den Haag - Venlo 1:1 (0:1)

0:1 Nwofor 14'
1:1 van Duinen 84'

FC Den Haag: Coutinho; Omeruo, Wormgoor, Beugelsdijk (46' Vicento), Koppers (46' Supusepa); Malone, Holla, Meijers; Poepon, Van Duinen, Chery