Rezerwy: Bez bramek z Unią Skierniewice

29.05.2021 13:53

(akt. 29.05.2021 16:16)

Rezerwy Legii Warszawa bezbramkowo zremisowały u siebie z Unią Skierniewice w 32. kolejce III ligi. Dla "Wojskowych" to szósty remis w tym sezonie.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na sobotnie spotkanie 17 piłkarzy. W kadrze znalazł się 16-letni bramkarz, Antoni Wodzicki, który na co dzień występuje w zespole do lat 16. Na liście pojawili się też Oskar Wojtysiak i Dawid Niedźwiedzki, którzy wrócili do zdrowia po kontuzjach, a także Jakub Kwiatkowski, który ostatnio zmagał się z przeziębieniem. W składzie zabrakło m.in. Lionnela Negou (jest w trakcie rehabilitacji) i Dawida Barnowskiego (ma uraz pleców, może być to dłuższa przerwa). Poza tym, Bartłomiej CiepielaWiktor Kamiński Kacper Skwierczyński otrzymali wolne do końca sezonu.

Na początku gra toczyła się, w dużej mierze, w środkowej strefie boiska. Brakowało groźniejszych sytuacji bramkowych z obu stron. W 13. minucie Kamil Kurowski sprytnie wypatrzył Patryka Pierzaka na 18. metrze. Zawodnik z rocznika 2003 dopadł do piłki, która mu jednak odskoczyła. "Pierzu" wbiegł w pole karne, próbował dopaść do futbolówki, ale została ona przechwycona przez bramkarza. Moment później "Wojskowi" mieli sporą szansę na objęcie prowadzenia. Pierzak świetnie, prostopadle zagrał do Mikołaja Kwietniewskiego, który ruszył prawą stroną boiska. Po chwili pomocnik podał na 15. metr do niepilnowanego Radosława Cielemęckiego, do którego szybko doskoczył golkiper, w pobliżu było też trzech graczy Unii. Ostatecznie, "Cielo" próbował minąć bramkarza, ale jego strzał został zablokowany.

W 20. minucie Piotr Cichocki kapitalnie podłączył się do ofensywy i dośrodkował z prawej flanki na 5. metr. Pierzak wykonał wślizg, lecz nie zdołał musnąć piłki. Rywale odpowiedzieli celnym uderzeniem Adriana Dudzińskiego zza "szesnastki" - piłka została pewnie złapana przez Macieja Kikolskiego. Chwilę później Maciej Wilanowski oddał strzał z 18. metra, a piłka odbiła się od Kacpra Gościniarka i opuściła linię końcową. W 26. minucie Kwietniewski minął rywala, wbiegł w pole karne z prawej strony i chciał wycofać podanie do Pierzaka, lecz bramkarz popisał się skuteczną interwencją i przeciął zagranie.

W pewnym momencie Rafał Wach chciał wybić piłkę z własnego pola karnego, ale trafił w naciskającego go Kurowskiego. Pomocnik rezerw zbiegł do lewej strony "szesnastki", ale jego zagranie wzdłuż boiska zostało przechwycone przez przeciwników. W kolejnej akcji Kwietniewski zbiegł do środka, uderzył zza "szesnastki" - golkiper gości "wypluł" piłkę przed siebie, walczył o nią Cielemęcki, lecz goście wyszli z opresji. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny chciały jeszcze podkręcić tempo i szukać szans m.in. po dośrodkowaniach. Do przerwy wynik (0:0) nie uległ jednak zmianie.

Po przerwie drugi zespół Legii dość często gościł w pobliżu bramki przyjezdnych, starał się kreować akcje po centrach w pole karne. Warszawiacy stosowali też wysoki pressing - w pewnej chwili Kwietniewski przechwycił piłkę przed polem karnym i oddał strzał z 16. metra - golkiper Unii z problemami, ale obronił uderzenie legionisty. W 62. minucie niezłą, dwójkową akcję przeprowadzili Kwietniewski i Cichocki. Pierwszy z wymienionych zagrał w boczny sektor "szesnastki" do "Cichego", który podał na 5. metr, ale zagranie przeciął obrońca klubu ze Skierniewic przeciął.

W 80. minucie Cichocki płasko dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła. Kwietniewski przepuścił piłkę, do której dopadł Kwiatkowski - jego strzał w kierunku dalszego słupka okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później Kwietniewski wypuścił Cichockiego, który zagrał na dalszy słupek. Tam pojawił się Niedźwiedzki. Siedemnastolatek oddał strzał z 7. metra, który został zablokowany. W końcówce drugiej połowy przeciwnicy mieli rzut wolny z prawej strony boiska. Po centrze w "szesnastkę", jeden z zawodników Unii główkował ponad poprzeczką.

Ostatecznie, Legia II zremisowała 0:0 z Unią Skierniewice i zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli. W środę, 2 czerwca (godz. 18:00), stołeczna drużyna zagra na wyjeździe z MKS-em Przasnysz w półfinale mazowieckiego Pucharu Polski.

Legia II Warszawa – Unia Skierniewice 0:0

Legia: Kikolski - Macenko, Pruchnik, Astiz - Cichocki, Gościniarek (81' Czajkowski), Kurowski, Konik (81' Wojtysiak) - Pierzak (71' Kwiatkowski), Kwietniewski, Cielemęcki (64' Niedźwiedzki)