Rezerwy: Cztery gole w LTC. Legia wygrała ze Zniczem

10.04.2021 16:55

(akt. 10.04.2021 21:58)

Rezerwy Legii Warszawa wygrały u siebie 3:1 ze Zniczem Biała Piska w 23. kolejce III ligi. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Damian Warchoł, a jedną - Szymon Włodarczyk.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na sobotnie spotkanie 18 piłkarzy. W kadrze znalazło się trzech zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem Legii: Cezary MisztaSzymon Włodarczyk oraz Mateusz Cholewiak. Miał być jeszcze Marko Vesović, ale na jego udział w meczu nie wyraził zgody klubowy lekarz. W składzie zabrakło m.in. Lionnela Negou (kontuzja, czeka go najprawdopodobniej dłuższa przerwa), Mikołaja Kwietniewskiego (problemy z biodrem) i Patryka Konika, który dochodzi do siebie po urazie. Na liście powołanych nie było też Dawida BarnowskiegoPiotra Cichockiego i Nazarija Rusyna

W 3. minucie gospodarze stworzyli ciekawą sytuację. Kacper Skwierczyński zagrał prostopadle do Włodarczyka, który wbiegł w pole karne z prawej strony, ale trafił w bramkarza. Chwilę później "Włodar" przechwycił piłkę w bocznym sektorze "szesnastki", podał na 6. metr do Skwierczyńskiego. Skrzydłowy wystawił futbolówkę nadbiegającemu Damianowi Warchołowi, który był naciskany przez dwóch rywali i odchylił się przy oddawaniu strzału, który poszybował ponad poprzeczką. W pewnym momencie jeden z rywali popisał się niezłym rajdem po prawej stronie boiska. Po chwili wbiegł w pole karne i podał do Mateusza Ruszczyka, który został powstrzymany przez Jehora Macenkę. Legioniści zabrali się do szybkiej kontry - Warchoł uruchomił Skwierczyńskiego, który chciał dośrodkować na lewą stronę "szesnastki" w kierunku Radosława Cielemęckiego. Zagranie zostało jednak przecięte przez rywala. Moment później Warchoł ruszył środkiem i uderzył z 25. metra - piłka przeleciała nieco obok słupka. W 14. minucie Bartłomiej Ciepiela kapitalnie zagrał w pole karne do Włodarczyka, ten oddał strzał z 7. metra, ale golkiper gości nie dał się zaskoczyć. Warszawiacy mieli przewagę, kreowali więcej akcji, ale brakowało im więcej precyzji.

W 28. minucie Bartosz Giełażyn pojawił się po lewej stronie pola karnego i miękko dośrodkował na 9. metr do Mateusza Furmana, który główkował nad bramką. Po chwili "Wojskowi" zabrali się do kontry. Warchoł dopadł do piłki na 25. metrze, wbiegł w "szesnastkę", chciał oddać strzał, został zatrzymany przez interweniującego obrońcę. Potem tempo spotkania nieco spadło, ale w 41. minucie rezerwy objęły prowadzenie! Ciepiela dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a Cholewiak przedłużył tor lotu piłki. Na dalszym słupku pojawił się Inaki Astiz, który wystawił piłkę, po uderzeniu z głowy, Warchołowi, a napastnik Legii dopełnił formalności z bliskiej odległości.

Po zmianie stron rywale mogli wyrównać. Mateusz Jambrzycki wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie zostało świetnie obronione przez Misztę. Odpowiedź Legii? Kapitalna! Ciepiela zagrał na 17. metr do Włodarczyka, który oddał płaski strzał z prawej nogi i pokonał bramkarza Znicza! Później Cielemęcki zbiegł z lewej strony do środka, uderzył z 25 metrów w kierunku bliższego słupka, ale piłkę złapał Adam Radzikowski. W 70. minucie legioniści podwyższyli prowadzenie! Oskar Wojtysiak zabrał się do kontry i podał do Wiktora Kamińskiego. Młodzieżowiec uderzył z 15. metra, z prawej strony "szesnastki" - Radzikowski interweniował, ale piłka spadła jeszcze pod nogi Warchoła, który popisał się skuteczną dobitką na dalszym słupku.

W pewnej chwili Patryk Ołów płasko zacentrował z prawej strony w pole karne do jednego z rywali, który trafił w słupek. Zrobiło się jeszcze zamieszanie w "szesnastce", lecz Jakub Kwiatkowski skutecznie przycisnął przeciwnika, a futbolówkę wybił Kacper Gościniarek. Potem Gościniarek przechwycił piłkę i płasko dośrodkował w pole karne do Warchoła, którego strzał, z bliskiej odległości, został obroniony. Do dobitki dopadł jeszcze Kamiński, który główkował obok bramki. W 86. minucie Patryk Pierzak zwiódł zawodnika Znicza i podał prostopadle do Warchoła. Napastnik Legii pojawił się po lewej stronie pola karnego i zagrał do Kwiatkowskiego, który uderzył nieco ponad poprzeczką. W doliczonym czasie gry przyjezdni strzelili gola kontaktowego. Marcin Fiedorowicz podał do Giełażyna, który - mimo nacisków ze strony legionistów - wbiegł w "szesnastkę" i zdołał skierować piłkę do siatki.

Ostatecznie, Legia II wygrała 3:1 ze Zniczem, a za tydzień (17.04, godz. 15:00) zmierzy się na wyjeździe z Unią Skierniewice.

Legia II Warszawa – Znicz Biała Piska 3:1 (1:0)

Warchoł (41. min., 70. min.), Włodarczyk (48. min.) - Giełażyn (90. min.)

Żółte kartki: Miszta, Astiz - Denert, Giełażyn

Legia II: Miszta - Wojtysiak, Astiz, Macenko, Cholewiak - Kurowski (74' Gościniarek), Ciepiela (77' Pierzak), Warchoł - Skwierczyński (74' Kwiatkowski), Włodarczyk (62' Kamiński), Cielemęcki (62' Niedźwiedzki)