Dawid Dzięgielewski

Rezerwy: Czwarte zwycięstwo z rzędu!

07.05.2023 14:00

(akt. 08.05.2023 15:19)

Rezerwy Legii wygrały na wyjeździe 3:2 z Wartą Sieradz w 27. kolejce III ligi (grupa I), odnosząc jednocześnie 4. zwycięstwo z rzędu. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Dawid Dzięgielewski, Jakub Kisiel i Jan Ziółkowski.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie mógł skorzystać z Łukasza Turzynieckiego, który zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku. Szkoleniowiec miał za to do dyspozycji czterech zawodników z "jedynki", czyli Jakuba TrojanowskiegoJana ZiółkowskiegoJakuba Kisiela i Jakuba Jędrasika.

Pierwsza połowa obfitowała w gole, emocje, zwroty akcji. Warta świetnie weszła w mecz, już w 2. minucie objęła prowadzenie, wykorzystując wrzut z autu. Trojanowski wypuścił piłkę z rąk, a Bartłomiej Kręcichwost umieścił ją w siatce.

Potem stołeczna drużyna zaczęła zdecydowanie przeważać, częściej atakowała, co sprawiło, że odwróciła losy rywalizacji. Po pół godzinie gry Dawid Dzięgielewski skutecznie, technicznie uderzył zza pola karnego, przy słupku (asysta Mateusza Możdżenia). Kilka chwil później zrobiło się 2:1 dla "Wojskowych". Kisiel dopadł do dośrodkowania Igora Korczakowskiego na dalszy słupek i zamknął akcję po strzale z głowy z bliskiej odległości.

Warta zdołała szybko wyrównać. Adrian Filipiak dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, gdzie znalazł się Seweryn Michalski, który popisał się udanym wolejem. Radość biało-zielonych nie trwała zbyt długo, gdyż w końcówce pierwszej połowy Legia II odzyskała prowadzenie. Aleksander Waniek zacentrował z kornera na bliższy słupek, do Ziółkowskiego, który główkował, a futbolówka odbiła się od Macieja Mielcarza i wpadła do siatki.

Początek drugiej odsłony należał do Warty, która przycisnęła przyjezdnych przez 10-15 minut, stworzyła parę okazji, lecz nie były one 100-procentowe. Po godzinie meczu goście znowu przejęli kontrolę, skonstruowali kilka ataków, szanse mieli m.in. Jędrasik i Dzięgielewski, którzy uderzali nad poprzeczką.

Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli 3:2, a w najbliższą środę, 10 maja (godz. 17:00), zagrają w LTC z Bronią Radom w półfinale mazowieckiego Pucharu Polski.

27. kolejka III ligi: Warta Sieradz – Legia II Warszawa 2:3 (2:3)
Kręcichwost (2. min.), Michalski (37. min.) – Dzięgielewski (30. min.), Kisiel (34. min.), Ziółkowski (40. min.)

Żółte kartki: Michalski, Lis – Możdżeń, Tadrowski, Trojanowski

Warta: Mielcarz – Adamiak, Borcuch (23' Kulesza), Michalski, Lis, Mielczarek, Koreeda (72' Sakai), Filipiak, Piela (83' Płaneta), Pawłowski, Kręcichwost (72' Lewandowski)

Legia: Trojanowski – Krajewski, Ziółkowski, Tadrowski, Korczakowski – Kisiel (73' Kieraś), Waniek, Możdżeń – Jędrasik (90' Pchełka), Dzięgielewski (90' Maciejewski), Grączewski (60' Konik)