Patryk Konik

Rezerwy: Drugi mecz w sezonie

11.08.2022 20:00

(akt. 11.08.2022 19:16)

Rezerwy Legii mają przed sobą drugi mecz o stawkę w sezonie 2022/23. Warszawiacy zagrają na wyjeździe z Pelikanem Łowicz w 2. kolejce III ligi (grupy I) i powalczą o pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Spotkanie odbędzie się w piątek, 12 sierpnia (godz. 17:00).

W poprzednim tygodniu, na inaugurację ligi, Legia II zremisowała w LTC 1:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Od 59. minuty "dwójka" prowadziła po golu Igora Korczakowskiego, lecz w końcówce goście wyrównali po bramce Jeana Franco Sarmiento (relację można przeczytać TUTAJ).

Rezerwy "Wojskowych" mają przed sobą drugi mecz w sezonie i zarazem pierwszy na wyjeździe. Druga drużyna Legii zagra w Łowiczu z Pelikanem, który w 1. kolejce zwyciężył 2:0 Mławiankę w Mławie. Warszawiacy nie mają zbyt dobrych wspomnień z najbliższym rywalem z poprzedniego sezonu – najpierw zremisowali 1:1 (wyjazd), a potem przegrali 0:2 (dom).

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie będzie mógł skorzystać z Kacpra Skwierczyńskiego, który złamał kość piszczelową i uszkodził więzadła w stawie skokowym w sparingu z Orlętami Czyżew. Czeka go dłuższa przerwa w grze. W najbliższych spotkaniach nie wystąpi też Dawid Dzięgielewski (przewlekły uraz).

Mecz pomiędzy Pelikanem a rezerwami "Wojskowych" już w piątek, 12 sierpnia (godz. 17:00). Po zakończeniu spotkania na Legia.Net pojawi się relacja z występu piłkarzy "dwójki".