Dawid Dzięgielewski

Rezerwy: Gra o finał mazowieckiego Pucharu Polski

09.05.2023 09:30

(akt. 09.05.2023 10:06)

Rezerwy Legii Warszawa wracają do gry w mazowieckim Pucharze Polski. Stołeczny zespół (obrońca trofeum) zmierzy się w LTC z Bronią Radom. Półfinał już w środę, 10 maja (godz. 17:00).

W ostatnią niedzielę "dwójka" wygrała na wyjeździe 3:2 z Wartą Sieradz, odnosząc jednocześnie 4. zwycięstwo z rzędu. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Dawid Dzięgielewski, Jakub Kisiel i Jan Ziółkowski (SZCZEGÓŁY).

Po ostatniej wygranej, Legia II wskoczyła na 5. miejsce w tabeli III ligi (grupa I), ma na koncie 48 punktów (13 zwycięstw, 9 remisów, 5 porażek) i 5 "oczek" straty do lidera, czyli rezerw ŁKS-u. Walka o wejście do II ligi (awans wywalczy tylko zespół z 1. pozycji) zapowiada się pasjonująco.

Zanim druga drużyna Legii zagra kolejny, ligowy mecz, czeka ją półfinał mazowieckiego Pucharu Polski. Na tym etapie "Wojskowi" zmierzą się z klubem z tej samej klasy rozgrywkowej, czyli Bronią Radom, która zajmuje 12. miejsce w III lidze (grupa I) z dorobkiem 30 punktów (8 zwycięstw, 6 remisów, 13 porażek), a ostatnio uległa 2:3 Concordii Elbląg. W jej składzie są m.in. Hubert DerlatkaKacper Pietrzyk oraz Piotr Goljasz, którzy występowali przy Łazienkowskiej.

Drugi zespół Legii to obrońca wojewódzkiego Pucharu Polski. W finale z czerwca ub.r. wygrał 1:0 z Legionovią Legionowo po golu Wiktora Kamińskiego, który w lutym definitywnie przeszedł do Warty Poznań. To zwycięstwo sprawiło, że "Wojskowi" zagrali w obecnych rozgrywkach PP na szczeblu centralnym, odpadając w I rundzie (1/32 finału; 0:5 z Wisłą Kraków).

Rezerwy Legii dostały się do półfinału mazowieckiego Pucharu Polski dzięki pokonaniu Mławianki Mława (3:0) i KS CK Troszyn (3:2; po dogrywce), z kolei Broń wyeliminowała Ursusa Warszawa (9:0) oraz Wisłę II Płock (2:0).

W tym sezonie Legia dwukrotnie mierzyła się z klubem z Radomia, dwa razy w III lidze. Jesienią zremisowała 2:2 (wyjazd), a na początku kwietnia zwyciężyła aż 5:2 (dom). Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wkrótce. Mecz 1/2 finału mazowieckiego PP już w środę, 10 maja (godz. 17:00), w LTC. Sztab szkoleniowy "dwójki" nie ma do dyspozycji Łukasza Turzynieckiego, który zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.