News: Rezerwy: Huragan pokonał Legię - WIDEO

Rezerwy: Huragan pokonał Legię - WIDEO

15.09.2013 13:50

(akt. 09.12.2018 08:14)

Rezerwy Legii przegrały 0:1 z Huraganem Wołomin w meczu 8. kolejki trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej. Jedyną bramkę zdobył Mateusz Lewicki, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem. Na boisku pojawiło się sześciu zawodników z pierwszej drużyny - Oliwer Wienczatek, Mateusz Cichocki, Przemysław Mizgała, Raphael Augusto, Michał Żyro oraz Daniel Łukasik.

Piłkarze Legii przystępowali do spotkania z Huraganem Wołomin w roli faworytów. Dodatkowo, do zespołu Dariusza Banasika, zostało odesłanych sześciu zawodników z pierwszej drużyny. Na boisku pojawili się: Oliwer Wienczatek, Mateusz Cichocki, Przemysław Mizgała, Raphael Augusto, Michał Żyro oraz Daniel Łukasik, który pojechał do Sulejówka w ostatniej chwili.

Legioniści od początku przeważali i prowadzili grę, choć nie potrafili stworzyć sobie naprawdę dobrych okazji. Po dwudziestu minutach spotkania na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Raphael Augusto, ale uderzenie Brazylijczyka poszybowało tuż nad poprzeczką. 180 sekund później Mateuszowi Łysikowi starał się zagrozić Przemysław Mizgała, ale jego próba z dystansu nie była udana.

W 28. minucie najlepszą szansę na bramkę mieli goście. Łysik kopnął piłkę do przodu, między dwóch stoperów wbiegł Hubert Kosim, który uderzył minimalnie obok bramki Wienczatka. Po chwili szansę z rzutu wolnego miał Żyro, który z dosyć ostrego kąta, był bliski trafienia w samo okienko bramki – zabrakło centymetrów. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Robert Bartczak minął w polu karnym dwóch rywali i prawie skierował futbolówkę do siatki, ale znowu zabrakło dokładności.

Druga połowa także toczyła się pod dyktando legionistów, ale rywale zaczęli dochodzić do sytuacji. W 65. minucie to piłkarze Huraganu cieszyli się z gola. Piłkę sracił Żyro, a Mateusz Lewicki bardzo precyzyjnie kopnął piłkę w stronę bramki. Futbolówka wylądowała w samym okienku. Zawodnicy rywali, na czele z trenerem Sergiuszem Wiechowskim, cieszyli się z trafienia kolegi tak, jakby właśnie zdobywali tytuł mistrzów Polski. Od tego momentu, gospodarze chcieli odrobić straty, ale zdecydowanie brakowało skuteczności i ostatniego podania.

W 70. minucie niezłą okazję miał wprowadzony po przerwie Grzegorz Tomasiewicz, który minął bramkarza, ale jego strzał wybił z linii bramkowej obrońca. W kolejnych sekundach uderzenia z dystansu ponownie spróbował Mizgała, ale golkiper gości nie dał się zaskoczyć. Świetną okazję miał w 78. minucie Kamil Anczewski, który nie trafił do siatki z pięciu metrów. Warto jednak zaznaczyć, że defensor Huraganu wręcz obejmował naszego napastnika na wysokości bioder i ściągał go do ziemi.

Legioniści do końca walczyli o odrobienie strat, ale ta sztuka im się nie powiodła. Niestety, obiektywnie trzeba przyznać, że przez cały mecz przeciętnie prezentowali się Łukasik i Żyro, którzy wręcz wpisali się w ligową szarzyznę i nie pokazali pełni swoich umiejętności. Podopieczni Dariusza Banasika rozegrają kolejne spotkanie 18 września o 15:00. Rywalem będzie Warta Sieradz, a mecz odbędzie się na wyjeździe.

Legia  II – Huragan Wołomin 0:1 (0:0)