Rezerwy: Kieraś i Wnorowski przedłużyli umowy z Legią

Źródło: Legia.Net, Akademia Piłkarska Legii Warszawa

02.08.2023 23:00

(akt. 02.08.2023 23:12)

Potwierdziło się to, o czym informowaliśmy w czerwcu. Sebastian Kieraś i Kacper Wnorowski, czyli zawodnicy III-ligowych rezerw Legii, podpisali nowe kontrakty z klubem.

Kacper Wnorowski (stoper; rocznik 2004) urodził się w Zielonej Górze, gdzie zaczynał przygodę z piłką. Najpierw grał w miejscowym UKP, potem w Falubazie. Później występował w FASE Szczecin, od połowy 2019 roku reprezentuje Legię Warszawa.

Z początku rywalizował w zespołach do lat 16 i 17, a w sezonie 2021/2022 zaczął regularnie występować w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Wtedy dostał też kilka szans w III-ligowych rezerwach, z którymi zagrał w finale mazowieckiego Pucharu Polski (2022) i sięgnął po wspomniane trofeum.

W minionym sezonie (2022/2023) "Wnoro" wystąpił 25 razy w "dwójce", miał 3 asysty, strzelił 2 gole – najpierw w 1/8 finału, potem w finale mazowieckiego Pucharu Polski, który znowu zdobył. Czasami wspomagał też zespół juniorów starszych (9 meczów, 1 bramka, 2 asysty). Jego atutami są m.in. nieustępliwość w obronie i gra głową. Pracuje nad lepszym wyprowadzaniem piłki.

Wnorowski miał kontrakt z Legią do grudnia br., ale podpisał nową umowę, która – według naszych informacji – obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku i zawiera opcję przedłużenia o 12 miesięcy.

Sebastian Kieraś (środkowy pomocnik; rocznik 2004) urodził się w hiszpańskim Valladolid, gdzie mieszkał do 12. roku życia. W tym czasie rywalizował w San Isidro, U.D Sur oraz Juventud Rondilla. – Każda z tych drużyn, które reprezentowałem, grała w lidze z Realem Valladolid. Co ciekawe, w każdym meczu przeciwko tej ekipie udawało mi się zdobyć bramkę, czasami dwie. Pamiętam, że w jednym spotkaniu strzeliłem z połowy boiska, skutecznie lobując golkipera. Innym razem, przy wyniku 2:2, trafiłem na 3:2 w ostatniej minucie – mówił nam 19-latek.

Potem przeniósł się do Polski, choć postawił rodzicom warunek, że przeprowadzi się tylko wtedy, jeśli dalej będzie grał w piłkę. Trafił do Piłkarskich Nadziei Mielec, był na testach w Lechu Poznań, a od połowy 2018 roku występuje w Legii Warszawa. Pierwszy sezon przy Łazienkowskiej zakończył mistrzostwem kraju do lat 15. W rozgrywkach 2021/2022 zajął 3. miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-18.

Atutami Kierasia są m.in. technika, krótkie podania i funkcjonowanie w tzw. małej grze. Gdy rywal jest w posiadaniu piłki, to przewiduje, gdzie może dojść do straty. Pracuje nad decyzyjnością w ofensywie, by mocniej dawać o sobie znać na boisku, np. poprzez strzały, drybling. O ile najpierw występował na skrzydle, to w wieku 7-8 lat przeszedł na środek pomocy. I tak zostało do teraz.

Przygotowania do sezonu 2022/2023 zaczął z rezerwami, jesienią grał w drużynie U-19, czasami – pod nieobecność Maksymiliana Stangreta – był kapitanem, co budowało w nim pewność siebie. Zimą wrócił do "dwójki", wiosną zagrał w niej 16 meczów, miał 1 asystę, zdobył mazowiecki Puchar Polski, a w tzw. międzyczasie zdawał egzaminy maturalne. Jego dotychczasowa umowa wygasała 30 czerwca br., ale podpisał z Legią nowy kontrakt, który – według naszych informacji – obowiązuje do końca rozgrywek 2023/2024 i ma opcję przedłużenia.