Rezerwy: Kolejna wygrana w sparingu

Redaktor Piotr Kamieniecki

02.02.2019 13:31

(akt. 02.02.2019 14:58)

Rezerwy Legii Warszawa w swoim trzecim sparingu zimowego okresu przygotowawczego pokonały 3:1 Ząbkovię Zabki. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Piotr Cichocki, Amos Shapiro Thompson oraz Maciej Rosołek z rzutu karnego.

Piłkarze rezerw Legii Warszawa kontynuują dobrą serię w sparingach. "Wojskowi" wygrali poprzednie dwa spotkania okresu przygotowawczego i nie inaczej było przeciwko zespołowi z Ząbek. Drużyna Piotra Kobiereckiego od początku prowadziła grę i stwarzała zagrożenie. Aktywny na prawej flance był Piotr Cichocki, który w 23. minucie wykorzystał błąd bramkarza rywali. Skrzydłowy zabrał piłkę golkiperowi przed polem karnym i posłał piłkę do pustej bramki. Stołeczna ekipa podkręcała tempo i coraz częściej atakowało. W 27. minucie akcję rozpoczął Amos Shapiro-Thompson, do którego piłka trafiła również na koniec. Dobitka Amerykanina była skuteczna i pozwoliła uzyskać Legii II komfortowe prowadzenie. Legioniści mieli więcej okazji, ale gośćie nie pozostawali dłużni, a gdy groźniej zaatakowali, kapitalną interwencją popisał się Arkadiusz Malarz. Doświadczony bramkarz idealnie odbił futbolówkę zmierzającą po rzucie rożnym do siatki. Pozostali gracze zesłani do rezerw, Chris Philipps Cristian Pasquato trenowali na siłowni. Taka była decyzja klubu.

W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił. Legioniści rzadziej atakowali, oddawali mniej strzałów, a swoją obecność w ofensywie mocniej zaznaczali gracze z Ząbek. W 53. minucie Jakub Ojrzyński, który zastąpił Malarza, skapitulował po uderzeniu z bliska. Ząbkovia atakowała, choć nie stwarzała sobie klarownych sytuacji. W stołecznej ekipie ofensywę starali się napędzać Bartłomiej Ciepiela i obchodzący urodziny Grzegorz Aftyka. Pod koniec meczu sędzia odgiwzdał rzut karny po faulu na Macieju Rosołku. Sam poszkodowany podszedł do piłki i zdobył bramkę na 3:1. Takim wynikiem zakończyła się rywalizacja przy Łazienkowskiej

Legia II Warszawa - Ząbkovia Ząbki 3:1 (2:0)
Cichocki (23. min.), Shapiro-Thompson (27. min.), Rosołek (86. min. - k.) - (53. min.)

Legia II: Malarz (46' Ojrzyński) - Leleno, Bondarenko (46' Brodziński), Gęsior, Matuszewski - Wojtysiak (80' Bondarenko), Shapiro-Thompson, Pruchnik, Cichocki (65' Aftyka) - Aftyka (46' Ciepiela) - Rosołek.