Rezerwy: Kurowski i Wojtysiak z nowymi kontraktami

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

04-08-2020 / 22:00

(akt. 04-08-2020 / 22:09)

Kamil Kurowski oraz Oskar Wojtysiak pozostaną w rezerwach Legii. Zawodnicy podpisali nowe umowy ze stołecznym klubem.

Dokładnie 24 lipca informowaliśmy o tym, że z Kamilem Kurowskim i Oskarem Wojtysiakiem trwają negocjacje w sprawie podpisania nowych umów. W ostatnich dniach dobiegły one końca. Piłkarze rezerw związali się z Legią nowymi kontraktami. Kurowski przeniósł się do drugiej drużyny Legii na początku 2020 roku. Już w przeszłości 25-latek reprezentował stołeczny zespół. Ma na koncie jeden występ w pierwszym zespole "Wojskowych" – zagrał w meczu o Superpuchar z Zawiszą Bydgoszcz.

Wojtysiak zagrał do tej pory w 34 spotkaniach w III-ligowych rezerwach stołecznego klubu. W tym czasie 20-latek zdobył 3 bramki. W poprzednim sezonie prawy obrońca ani razu nie pojawił się na boisku ze względu na kontuzję.

Ciepiela i Matuszewski rozpoczęli treningi

We wtorek, 4 sierpnia, w zajęciach drugiej drużyny Legii uczestniczyli m.in. Bartłomiej Ciepiela (pomocnik) i Konrad Matuszewski (lewy obrońca). W poprzednich rozgrywkach zawodnicy byli wypożyczeni odpowiednio do II-ligowej Stali Stalowa Wola i I-ligowych Wigier Suwałki (oba kluby spadły). W tamtym sezonie Ciepiela wystąpił w 27 meczach (25 w lidze, 2 w Pucharze Polski), w których strzelił 4 gole i miał 2 asysty. Matuszewski zagrał dla Wigier w 26 spotkaniach i wywalczył 3 asysty.

Zarówno "Ciepi" jak i "Mata" rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu z rezerwami "Wojskowych', ale wszystko wskazuje na to, że niebawem udadzą się na kolejne wypożyczenia. 

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
  • 0 / 0
Kurowski ma być liderem młodych .
Generał
  • 0 / 0
Dlatego przedłużyli.
Generał
  • 1 / 0
Kilka dni temu pytałem o Kurasia - dzięki za info, redakcjo.
Elegancko teraz walka o awans
Generał dywizji
  • 1 / 0
Tym razem bardziej optymistyczne wieści z "obozu młodych". Ciepiela i Matuszewski chyba całkiem nieźle wykorzystali swój czas. Mam nadzieję, że dostaną szansę wyżej, ale Legia nadal będzie ich miała w swojej orbicie. Zwłaszcza Matuszewskiego. Doświadczony Kurowski bardzo się przyda. Dobrze też, że wspiera zawodników kontuzjowanych, jak Wojtysiaka.