Rezerwy: Plan przygotowań. Parę zmian w sztabie i drużynie

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

24-07-2020 / 00:00

(akt. 24-07-2020 / 14:17)

Piłkarze III-ligowych rezerw Legii Warszawa przygotowują się do nadchodzącego sezonu 2020/21. Zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Sokołowskiego II trenują w ośrodku w Książenicach.

Przypomnijmy, że w sezonie 2019/20 Legia II Warszawa zajęła trzecie miejsce (jeden punkt straty do lidera). Rozgrywki zostały zakończone po 19 kolejkach, choć Legia i Sokół Ostróda (pierwsza pozycja, awans do II ligi) rozegrały po... 18 meczów. Stołeczny klub walczył o rozegranie zaległego spotkania z klubem z Ostródy, które miałoby decydować o promocji do wyższej ligi, ale do tego nie doszło.

Zespół

W ostatnich tygodniach i miesiącach, z III-ligowymi rezerwami pożegnało się kilku zawodników. Zespół opuścili: Ivan Obradović, Salvador Agra, Toni Segura, Mikołaj Neuman oraz Kamil Orlik.

Pod koniec rozgrywek 2019/20 z pierwszą drużyną ćwiczyło pięciu zawodników „dwójki”: Gabriel Kobylak (bramkarz), Damian Warchoł (napastnik), Nikodem Niski (prawy obrońca), Łukasz Łakomy (środkowy pomocnik) oraz Mateusz Grudziński(lewy obrońca/stoper). Dwóch z nich – Grudziński i Warchoł – miało okazję zadebiutować w ostatnim meczu, z Pogonią Szczecin (1:2). Wkrótce będzie wiadomo czy wymienione grono piłkarzy zostanie w „jedynce”, czy wróci do rezerw. W tym momencie Łakomy i Grudziński trenują z drugim zespołem. Warto dodać, że parę tygodni wcześniej do pierwszej drużyny został włączony Szymon Włodarczyk.

Do drugiego zespołu dołączyło natomiast czterech piłkarzy z ekipy do lat 18, czyli Jegor Macenko, Jakub Kwiatkowski, Kacper Gościniarek oraz Jakub Kowynia.

Prawie wszyscy zawodnicy rezerw mają obecnie ważne kontrakty z Legią. Prawie, bo z Kamilem Kurowskim i Oskarem Wojtysiakiem trwają negocjacje w sprawie podpisania nowych umów. Jeżeli chodzi o ewentualne transfery oraz wypożyczenia – i ewentualne powroty niektórych legionistów z wypożyczeń – to więcej powinno być wiadomo za kilka-kilkanaście dni.

Sztab

Zmiany miały miejsce także w sztabie szkoleniowym. Wraz z końcem czerwca, pierwszemu trenerowi rezerw, Piotrowi Kobiereckiemu wygasł kontrakt z Legią. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent, Tomasz Sokołowski II. Drugim szkoleniowcem będzie Piotr Zasada. Trenerem bramkarzy pozostanie Maciej Kowal, a fizjoterapeutą - Maciej Treutz-Kuszyński. Nowym analitykiem został Piotr Parchan, który zastąpił na tym stanowisku Kacpra Marca (w lutym przeniósł się do pierwszej drużyny). W tym momencie trenerem od przygotowania fizycznego jest wciąż Cesar Sanjuan-Szklarz, ale niewykluczone, że na tym stanowisku dojdzie do zmiany. Według naszych informacji, kandydatem do jego zastąpienia jest Szymon Gieroba, który w poprzednim sezonie pracował w I-ligowej Sandecji Nowy Sącz. Trenerem rozwoju indywidualnego jest Mateusz Kamuda, który znajduje się też w sztabach innych ekip Legii (juniorskich), nie tylko drugiego zespołu. Kierownikiem drużyny pozostał Marcin Muszyński.

Sparingi

Start rozgrywek III ligi jest zaplanowany na 8 sierpnia. Do tego czasu legioniści rozegrają dwa sparingi. W najbliższą sobotę zmierzą się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a tydzień później – ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

25.07 – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – godz. 11 – Grodzisk Mazowiecki

1.08 – Świt Nowy Dwór Mazowiecki – godz. 11 – Książenice

8.08 – Prawdopodobna inauguracja ligi

Komentarze (12)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~e_block
  • 0 / 0
Gieroba w Motorze przecież pracuje
Generał broni
  • 0 / 0
Myślę, że rezerwy powinny być wzmacniane transferami młodych zawodników, takich jak Warchoł, na pozycje które mamy słabiej obsadzone. To podniesie poziom zespołu i przyspieszy rozwój naszych młodych a być może niektórzy z nich będą mieli szansę przebić się do jedynki.
Powiem tak! Vuko powiedział, trzeba z********ać, by wyjść na plac w podstawowym składzie. To samo dotyczy rezerw. Trzeba od początku z********ać i zdominować III ligę by potem takie, jakieś Ostródy nie awansowały przy zielonym stoliku.
Nie ma takiej możliwości, by w takim składzie zapewnić dominację w III lidze.
~Andreas
  • 1 / 0
W złym miejscu podaję info ale Jarek Niezgoda juz strzela w Ameryce.
I prawidłowo ; - )
~Karol
  • 0 / 0
Gdzie jest Bartosz Rymek? Może jakieś info?
czyli rozumiem , że "dwójka" będzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywała w LTC?

czy dalej w Ząbkach lub może na Ł3?
~bajokosroko
  • 1 / 0
W Grodzisku Mazowieckim, do czasu aż w LTC nie zbudują boiska z trybunami a już mają zaczynać je budować
Chorąży
  • 1 / 1
legionisci.com/news/81198_Rezerwy_beda_graly_w_Grodzisku_Mazowieckim.html
Chorąży
  • 2 / 1
Na razie w Grodzisku a potem w Legia Training Center.

"W planach jest także budowa mini-stadionu, na którym mecze domowe rozgrywać będą rezerwy Legii, a pierwszy skład przedsezonowe sparingi"

warszawa.naszemiasto.pl/legia-training-center-zwiedzilismy-nowa-baze-mistrzow/ar/c2-7816070
Starszy sierżant
  • 0 / 0
Do boju rezerwy