Tomasz Sokołowski II trenerem rezerw Legii

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia Warszawa, legia.com

08-07-2020 / 16:15

(akt. 08-07-2020 / 16:27)

Tomasz Sokołowski II został szkoleniowcem III-ligowych rezerw Legii Warszawa. Były piłkarz "Wojskowych" zastąpił na tym stanowisku trenera Piotra Kobiereckiego, którego umowa z warszawskim klubem wygasła 30 czerwca 2020 roku i - w wyniku wspólnej decyzji - nie została przedłużona.

Tomasz Sokołowski II w akademii Legii pracuje od 2014 roku. W ubiegłym sezonie był asystentem Piotra Kobiereckiego w zespole III-ligowych rezerw. Wcześniej prowadził m.in. drużyny U16, U17 i U18.

Przez blisko sześć lat przeszedłem przez prawie wszystkie szczeble pracy szkoleniowej w akademii. Schodząc z poziomu zawodowego piłkarza do roli trenera poznałem od podstaw specyfikę pracy z juniorami i ulepszałem swój warsztat. Jestem dumny, że mogę prowadzić młodych zawodników u progów ich kariery. Czuję odpowiedzialność, że ode mnie i mojego sztabu zależy ich rozwój. Chciałbym, żeby w przyszłości trafili do kadry pierwszego zespołu jako piłkarze przygotowani do rywalizacji - mówi trener Sokołowski II. Legia II wróci do treningów 9 lipca.

Sokołowski II był zawodnikiem stołecznego klubu w latach 2003 – 2006 i zdobył tytuł mistrza Polski.

Komentarze (38)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Czy ten awans nie za szybki?
Generał brygady
 • 1 / 0
Powodzenia i awansu!!!
~trener
 • 0 / 0
radziłbym wypożyczonym się przyjrzeć
Pułkownik
 • 2 / 0
Kobierecki, żeby zostać trenerem rezerw musiał się wcześniej sprawdzić w pracy z juniorami.Okazało się, że miał wyniki i tam i tu. Sokołowski II jako trener młodszych piłkarzy radził sobie bardzo średnio. Tak więc na razie nie jestem w stanie powiedzieć, że jest to zmiana na lepsze. Obym się mylił.
Jeśli potwierdzą się opinie o tym „trenerze”To osłabione rezerwy będą miały problem z utrzymaniem.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
U nas jak zwykle minimalizm zamiast postawić na Tomasza Sokołowskiego 1 to wybierają drugą opcję.
Generał
 • 0 / 0
Kolejny pomysł Mioduskiego. Były piłkarz, który przechodzi każdy etap pracy trenerskiej. Mnie zastanawia czemu starszy "Sokół" już w Legii nie pracuje. Czemu nie zatrudniamy Podbrożnego np. Może się i sprawdzi, zobaczymy.
Podporucznik
 • 1 / 1
Tak, bo mioduski to bezpośredni przełożony sokołowskiego i teraz go awansował, tfu, pociągnął go za uszy. Taki miał chytry plan. Sokołowski mu przeszkadza, ale podróżnego powinni zatrudnić. Jurka szanuje, ale on za bardzo wysłowić się nie potrafił, raczej marne predyspozycje dla lidera, przywódcę stada. Założę się, że jakby wybrali Tomka sokołowskiego I to miałbyś pretensje, że z Olsztyna. Niektórzy ludzie po prostu negują wszystko i wszystkich.
Generał
 • 1 / 1
Starszy Sokół spędził kilka lat na Ł3 i był jednym z ważniejszych graczy. A Podbrożny był trenerem klubów na niższym szczeblu. Mógłby być nawet członkiem sztabu w rezerwach. A młody Sokół to i piłkarsko taki solidny ligowiec ledwo, a i Szamo pisał, że nieogar. Poczytaj o Podbrożnym, że nie raz mówił co myśli. A wywiady z nim dobrze się słucha. Więc koleś nie bredź.

W Legii powinny pracować legendy tego klubu. Kilka pracuje. Ale gdzie miejsce dla Pisza, Mięciela, Szamo??? A zatrudnia się gościa który w Legii był 3 lata. I raczej słynął z beznadziejnych wrzutek i tego że nie trafił w piłke na linii bramkowej.

Już nawet Magiera się bronił. Bo kilka sezonów był podstawowym graczem kojarzonym z klubem. Starszy Sokół w Legii pracował. Tylko nagle zaczęto zatrudniać niby wykształconych trenerów. Za Leśnego to się zaczęło. A pewne rzeczy może pokazać tylko były i klasowy piłkarz. I nie musi być wykrzyczany.

Jego cv piłkarskie mówi za niego. A dla młodych innym wzorem byłby Podbrożny, Sokołowski starszy czy Mięciel. Niż jakiś grajek, co trafił na Ł3 bo kasy akurat nie było. A po Legii w zasadzie grał po miernych drużynach.
Kurek z całym szacunkiem ale cecha mówi co myśli nie jest cechą inteligentnych ludzi :)
~Bearman
 • 0 / 0
pamięta ktoś takiego piłkarza jak Sasa Kolic (Chorwat) z początku wieku - w rezerwach
Marszałek Polski
 • 1 / 2
No i fajnie, powodzenia
Powodzenia!
Ciekawa informacja. Sokołowski II był pilkarzem (upppss zagalopowałem się - był imitacją piłkarzem). Któryś z byłych piłkarzy chyba Szamotulski pisał o nim że to nie tylko słaby piłkarz ale wyjątkowo nierozgarnięty człowiek podając przykłady.
Nie bardzo rozumiem co ten gość ma dać rezerwom - bardziej wydaje się, że to decyzja tylko po to żeby się pozbyć problemu z wakatem na tym stanowisku. Póki co wygląda na to, że drużyna rezerw nie będzie teraz przez klub potraktowana priorytetowo. Pozbyto się Kobiereckiego a na to miejsce wzięli Sokolowskie (pewnie dlatego że jest tańszy), pozbyto się Obradovicia, Agry i Segury. Tylko czekać aż większość młodych pójdzie na wypożyczenia.
Pruchnik i Kurowski też mogą się nie zostać.
Podporucznik
 • 0 / 0
Też mi si3 wydaje ze docelowo kto inny będzie trenerem!
Podporucznik
 • 1 / 2
Tak, pozbyto się kobiereckiego, bo mioduski chciał zaoszczędzić 4k brutto na wynagrodzeniu.
Porucznik
 • 5 / 0
Ciekawe czy tylko ja wolałem zawsze pierwszego od drugiego...
Nie ma nawet porównania...
Tego się nawet nie da porównać. Warrior to jeden z moich ulubionych piłkarzy odkąd chodzę na mecze. Mój synek by powiedział: top 3 ulubionych.
Jarek,
dla mnie też był zawsze, że tak powiem, top3 :-)
Generał dywizji
 • 2 / 0
Jestem ciekaw jakie pryncypia przyświecają polityce kadrowej w Akademii Legii. Niedawno była mowa o tym chyba, wypowiadał się obecny nasz specjalista z Holandii, że warto, aby trener rozwijał się w specyfice pracy z zawodnikami z danej kategorii wiekowej. Że nie jest raczej pożądane, aby trener szedł z piłkarzami od trampkarza, przez szczeble juniorskie, aż do seniora. Dlatego, że piłkarz na różnych etapach inaczej się rozwija i potrzebna jest większa specjalizacja w kadrze szkoleniowej. Tutaj widzimy, że trener Sokołowski prowadził drużyny 16, 17, 18-latków, aż w końcu ma objąć rezerwy.
Nie twierdzę, że jeden system jest lepszy od drugiego. Ale interesuje mnie, po wypowiedzi Holendra, jaka jest koncepcja w klubie na te sprawy.

Życzę powodzenia nowemu trenerowi.
Niestety nie dowiemy się tego od włodarza klubu, bo on kibiców o wielu ważnych sprawach klubu nie informuje. Traktuje Legię jako jego projekt i utrwala styl rządzenia wszystkim od góry do dołu. Tworzy się jakieś pozory polityki informacyjnej, ale Mioduski jest nieufny, zamknięty, ma średnie relacje z mediami. Niejednokrotnie mówi jedno, a robi co innego. Nie wiem, czemu to ma służyć. Przecież to wszystko negatywnie wpływa na kibiców. Czy on chce w ten sposób pokazać, że ma ich tak naprawdę gdzieś?
Generał dywizji
 • 4 / 0
Wystarczyłby mi głos dyrektora Zielińskiego lub dyrektora Kucharskiego. Nie czuję potrzeby tak częstego występowania w mediach prezesa. Oczywiście każdy ma swój styl. Inny ma prezes Mioduski, inny prezes Leśnodorski, jeszcze inny Boniek. Dopóki coś działa skutecznie, nie wnikam, choć czasem może coś mnie razi. Natomiast jestem raczej za tym, aby w kwestiach merytorycznych wypowiadali się ci, którzy są za daną działkę odpowiedzialni.
Tutaj nie chodzi o styl, a o treść.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Drudzy będą pierwszymi...
Generał dywizji
 • 0 / 0
W 1993 roku nawet trzeci pierwszymi się stali. Niezbadane są wyroki...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Chyba że w grze w trzy karty...
~Bearman
 • 0 / 0
Kobierecki ostatnio mecz komentował w Polsacie Sport (Zagłębia w piątek)
Porucznik
 • 1 / 0
Drugi, zawsze drugi.
Niczym Adaś M. :-)
~Fitter
 • 0 / 0
oby nie był to drugi Dębek
Po owocach go poznamy.
Mam w pamięci taki jeden owoc z 2018, gdy dowodzona przez Sokoła Legia U 17 miała zagrać sparing z rówieśnikami z Bayernu Monachium.
- „Chcemy wyjść na murawę i zaprezentować wszystkie nasze atuty. Najważniejsze, to żebyśmy mieli swój własny charakter, styl, pomysł na grę. Jedziemy w najmocniejszym składzie, nikt z nas łatwo skóry nie sprzeda”.
Efekt chyba pamiętamy, że skończyło się... 0:14
Dobrze, że grali wtedy 2x40min....
Podporucznik
 • 0 / 0
Mam swoje wątpliwości, ale nie neguje z zasady. Mam też pytanie. Czy z innym trenerem wygrali by ten mecz, jak sądzisz? Poza tym jeśli dobrze pamiętam to były głębokie rezerwy i tak słabej drużyny z clj.
Kiedyś czytałem że pan Tomek niespecjalnie słynie z warsztatu trenerskiego. Ale może to było na tyle dawno temu że się poprawił, bo każdy ma szansę się rozwinąć. Życzę powodzenia i oby w kolejnym sezonie były sukcesy, na polu rozwoju zawodników i awansu do wyższej klasy... aha i żeby nam żaden kotas nie stanął na drodze.
~K2
 • 0 / 0
Jak był piłkarzem nie sprawiał wrażenie najbardziej ogarniętego, ale jak widać pozory mylą.

Pamiętacie jego legendarne dośrodkowania?
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Powodzenia
~RL
 • 3 / 1
Dramat...