Radosław Cielemęcki

Rezerwy: Legia II lepsza od Jagiellonii II

05.06.2021 13:56

(akt. 05.06.2021 16:14)

Drugi zespół Legii Warszawa wygrał na wyjeździe 4:1 z rezerwami Jagiellonii Białystok w 33. kolejce III ligi. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Radosław Cielemęcki, Damian Warchoł, Jakub Kwiatkowski i Patryk Pierzak.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na sobotnie spotkanie 15 piłkarzy. W kadrze znalazł się bramkarz, Antoni Wodzicki, który na co dzień występuje w zespole do lat 16. W składzie zabrakło m.in. Inakiego AstizaLionnela Negou (jest w trakcie rehabilitacji), Kamila Kurowskiego (doznał kontuzji w meczu z MKS-em Przasnysz) i Dawida Barnowskiego (ma uraz pleców, może być to dłuższa przerwa). Poza tym, Bartłomiej CiepielaWiktor Kamiński Kacper Skwierczyński otrzymali wolne do końca sezonu.

W szóstej minucie rezerwy Legii wyszły na prowadzenie. Radosław Cielemęcki dopadł do piłki w środku pola, przerzucił piłkę nad rywalem i popędził na bramkę Jagiellonii II. Piłkarz stołecznego klubu wbiegł w pole karne i uderzył, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Kilka chwil później Jehor Macenko oddał płaski strzał z prawej nogi, z dystansu, a bramkarz "Jagi" wybił piłkę poza linię końcową. W 13. minucie Jan Majsterek posłał dalekie zagranie w kierunku Radosława Zyśka. Podanie okazało się jednak zbyt mocne i zostało przechwycone na 15. metrze przez Macieja Kikolskiego. W pewnym momencie "Wojskowi" mieli rzut wolny, w pobliżu pola karnego. Cielemęcki wycofał piłkę do Mikołaja Kwietniewskiego, który uderzył płasko, na dalszy słupek. Ostatecznie, piłkę musnął jeszcze Damian Warchoł, ale wyszła ona poza boisko. Po chwili Mikołaj Wasilewski popędził prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne do Zyśka, ale zagranie przeciął Macenko.

W 23. minucie miejscowi doprowadzili do remisu. Szymon Jarosz daleko posłał piłkę. Zagranie chciał przeciąć Macenko, ale zrobił to tak niefortunnie, że Zyśk przechwycił futbolówkę, wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony i oddał skuteczny strzał w kierunku dalszego słupka. W jednej z akcji Piotr Cichocki zgubił rywala sprytnym przyjęciem, wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony i dośrodkował wzdłuż boiska, ale Patryk Czerech wybił piłkę poza murawę. W końcówce pierwszej połowy Kamil Sakowicz zagrał do Jakuba Jaromołowicza, który był pilnowany przez Patryka Konika. Zawodnik Jagiellonii zdołał pojawić się w bocznym sektorze boiska, oddał strzał, lecz Kikolski był na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny. W 43. minucie stołeczny zespół wyszedł na prowadzenie. Kacper Gościniarek pobiegł lewą stroną i płasko dośrodkował na 5. metr, w kierunku bliższego słupka. Tam pojawił się Warchoł, który pokonał golkipera miejscowych.

Legioniści z przytupem rozpoczęli drugą połowę. Cichocki pojawił się w "szesnastce", płasko dośrodkował do Warchoła, którego strzał z bliska został wybroniony. Do dobitki dopadł jeszcze Jakub Kwiatkowski, który oddał mocny strzał i pokonał Jakuba Jasionka. Kilkanaście minut później Zyśk znalazł się po lewej stronie boiska, zbiegł do środka i uderzył z 16. metra w kierunku dalszego słupka. Piłka odbiła się od Radosława Pruchnika i opuściła linię końcową. Miejscowi mieli rzut rożny. Hubert Matras dośrodkował z rogu, a Czerech główkował tuż obok bramki.

Jagiellonia szukała szans w ofensywie, ale warszawiacy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Gdy rywale byli w pobliżu bramki strzeżonej przez Kikolskiego, to "Wojskowi" oddalali zagrożenie. W ciągu kilkudziesięciu sekund Wasilewski dwukrotnie dopadł do futbolówki w polu karnym. Strzały zawodnika "Jagi", w obu sytuacjach, były jednak blokowane przez Pruchnika oraz Konika. W doliczonym czasie gry Cichocki świetnie podłączył się do ofensywy i zagrał na 13. metr. Tam znalazł się wprowadzony Jakub Czajkowski - piłka, po jego uderzeniu, odbiła się od obrońcy drużyny z Białegostoku. Wynik, w ostatniej akcji meczu, ustalił Pierzak, który kapitalnie wykończył dokładną centrę Kwietniewskiego z rzutu wolnego. Pomocnik z rocznika 2003 pojawił się na dalszym słupku, uderzył z powietrza i pokonał Jasionka.

Ostatecznie, Legia II wygrała 4:1 z Jagiellonią II, a za tydzień (12.06, godz. 12:00) zagra u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Jagiellonia II Białystok – Legia II Warszawa 1:4 (1:2)

Zyśk (23. min.) - Cielemęcki (6. min.), Warchoł (43. min.), Kwiatkowski (47. min.), Pierzak (90. min.)

Jagiellonia (skład wyjściowy): Jasionek - Majsterek, Płoszkiewicz, Czerech, Jarosz, Jarmołowicz, Bayer, Matras, Sakowicz, Wasilewski, Twarowski

Legia: Kikolski - Macenko, Pruchnik, Konik - Cichocki, Pierzak, Gościniarek, Kwiatkowski (86' Czajkowski) - Cielemęcki (83' Wojtysiak), Warchoł, Kwietniewski