Rezerwy: Legia II pewnie wygrywa w Wyszkowie

Redaktor Piotr Kamieniecki

06.03.2019 20:48

(akt. 06.03.2019 22:47)

Rezerwy Legii Warszawa pewnie pokonały 4:0 Bug Wyszków w sparingu przed startem rundy wiosennej. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Piotr Cichocki, Oskar Wojtysiak, Maciej Rosołek, a także Łukasz Zjawiński.

Legia od początku spotkania kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Spotkanie rezerw stołecznego klubu z drużyną z ligi okręgowej oglądało ok. 800 osób. Na boisku pojawił się m.in. Arkadiusz Malarz, który ponad 20 lat temu był zawodnikiem Bugu. Doświadczony golkiper zesłany do rezerw przez trenera Ricardo Sa Pinto po raz kolejny zachował czyste konto. Legioniści mieli więcej inicjatywy i strzelili pierwszego gola w 30. minucie po kontrataku sfinalizowanym skutecznym uderzeniem przez Piotra Cichockiego. W drugiej połowie skład zespołu Piotra Kobiereckiego zmienił się, choć niektórzy zawodnicy z podstawowego zestawienia powrócili potem na murawę.

Stołeczna drużyna starała się stawiać na atak pozycyjny i to właśnie po nim padły kolejne dwa gole dla Legii. W 57. minucie bramkarza rywali pokonał Oskar Wojtysiak, a nieco ponad kwadrans później, piłkę do siatki skierował Maciej Rosołek. Rzut karny w końcówce rywalizacji wykorzystał Łukasz Zjawiński. Stanęło na wyniku 4:0 dla rezerw mistrzów Polski. Po sparingu warszwiacy ruszyli w dalszą podróż. Legioniści do soboty będą przebywali na zgrupowaniu w Broku, które zakończy się sparingiem z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Bug Wyszków - Legia II Warszawa 0:4 (0:1)
Cichocki (30. min.), Wojtysiak (57. min.), Rosołek (75. min.), Zjawiński (85. min. - k.)

Legia II: Malarz (46’ Ojrzyński) - Leleno, Gęsior (46’ Bondarenko), Brodziński, Matuszewski - Cichocki (46’ Wojtysiak), Pruchnik, Shapiro-Thompson (75’ Ciepiela), Cielemęcki (75’ Zjawiński) - Ciepiela (46’ Aftyka) - Zjawiński (46’ Rosołek).