Rezerwy: Legia II z awansem do 1/4 finału mazowieckiego PP!

28.04.2021 18:25

(akt. 28.04.2021 23:48)

Drugi zespół Legii Warszawa wygrał w LTC 3:2 z Legionovią Legionowo w 1/8 finału mazowieckiego Pucharu Polski. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Szymon Włodarczyk, Patryk Pierzak oraz Piotr Cichocki. Stołeczny klub awansował do ćwierćfinału rozgrywek.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na środowe spotkanie 18 piłkarzy. W kadrze znalazło się m.in. trzech zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem Legii: Szymon WłodarczykJakub Kisiel oraz Ariel Mosór. Poza tym, na liście powołanych byli: Jakub Czajkowski (na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów) i Mikołaj Kwietniewski, który wrócił do zdrowia po urazie. W składzie zabrakło m.in. Lionnela Negou (jest w trakcie rehabilitacji), Dawida Niedźwiedzkiego i Jakuba Kowyni, którzy również zmagają się z kontuzjami. Nie było też m.in. Warchoła, Radosława CielemęckiegoOskara WojtysiakaInakiego AstizaNazarija Rusyna i Kacpra Gościniarka.

Na początku spotkania - które oglądał z obliska m.in. trener Czesław Michniewicz.- przewagę optyczną mieli rywale. Ale to legioniści strzelili pierwszego gola. Dawid Barnowski prostopadłe podał do Włodarczyka, który umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej połowy rezerwy mogły podwyższyć rezultat. Czajkowski zagrał do Jakuba Kwiatkowskiego, który został jednak uprzedzony przez zawodnika Legionovii. Warto dodać, że rezerwy Legii - tak, jak i juniorzy starsi - przeszły na system z trójką obrońców z tyłu.

W przerwie doszło do trzech zmian w Legii II. Na boisku pojawili się Kamil Kurowski, Patryk Pierzak i Wiktor Kamiński, którzy zastąpili odpowiednio Mosóra, Kacpra Skwierczyńskiego i Włodarczyka. Chwilę po zmianie stron "Wojskowi" wykreowali groźną akcję. Kurowski podał do Kamińskiego, lecz strzał napastnika z rocznika 2004 przeleciał nieco obok bramki. Po chwili Legionovia doprowadziła do remisu - jeden z rywali przechwycił piłkę, a następnie zagrał do Krzysztofa Witeckiego, który pokonał Macieja Kikolskiego. Legioniści podkręcili obroty i w 67. minucie ponownie wyszli na prowadzenie! Pierzak otrzymał podanie od Jehora Macenki, zbiegł do środka i zdobył bramkę po uderzeniu z dalszej odległości. W końcówce rywalizacji padło trzecie trafienie dla "Wojskowych". Piotr Cichocki dopadł do podania Pierzaka, a następnie podciął piłkę i umieścił ją w siatce. Wynik ustalili przyjezdni (Daniel Choroś).

Ostatecznie, Legia II wygrała 3:2 z Legionovią i awansowała do 1/4 finału mazowieckiego Pucharu Polski.

Legia II Warszawa - Legionovia Legionowo 3:2 (1:0)

Włodarczyk (33. min.), Pierzak (67. min.), Cichocki (86. min.) - Witecki (53. min.), Choroś (90. min.)

Legia II: Kikolski - Macenko, Mosór (46' Kurowski), Konik - Kwiatkowski (60' Cichocki), Kisiel, Ciepiela, Czajkowski - Barnowski (60' Kwietniewski), Włodarczyk (46' Kamiński), Skwierczyński (46' Pierzak)