Patryk Pierzak

Rezerwy: Legia II z awansem do finału mazowieckiego PP!

02.06.2021 19:30

(akt. 02.06.2021 20:45)

Rezerwy Legii Warszawa wygrały na wyjeździe 1:0 z IV-ligowym MKS-em Przasnysz w półfinale mazowieckiego Pucharu Polski. Jedyną bramkę zdobył Patryk Pierzak, któremu asystował Mikołaj Kwietniewski. Legioniści awansowali do finału rozgrywek, w którym zmierzą się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na środowe spotkanie 17 piłkarzy. W składzie zabrakło m.in. Lionnela Negou (jest w trakcie rehabilitacji). Poza tym, Bartłomiej Ciepiela, Wiktor Kamiński i Kacper Skwierczyński otrzymali wolne do końca sezonu.

Legia objęła prowadzenie po bramce Patryka Pierzaka. W 24. minucie Mikołaj Kwietniewski przechwycił piłkę w bocznym sektorze i podał do "Pierza", który uderzył płasko, z lewej nogi i skierował futbolówkę do pustej siatki. Jak się okazało później, było to jedyne trafienie w meczu. W końcówce pierwszej połowy Pierzak pojawił się na lewym skrzydle, zbiegł do środka i uderzył z 16. metra, z prawej nogi, a golkiper zbił piłkę do boku.

Parę chwil po przerwie Kwietniewski otrzymał podanie po prawej stronie "szesnastki" i - będąc pilnowanym przez dwóch zawodników - oddał płaski strzał, który został obroniony przez bramkarza. Kilka minut później Kamil Kurowski bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, lecz golkiper MKS-u był na posterunku. Po chwili Pierzak wykreował świetną okazję. Po jego dokładnym, prostopadłym podaniu, Piotr Cichocki pojawił się w polu karnym gospodarzy (razem z Kwietniewskim i Radosławem Cielemęckim), zostawiając za sobą obrońców. Ostatecznie, strzał "Cichego", który znalazł się po prawej stronie "szesnastki", został zatrzymany przez bramkarza. W 86. minucie Radosław Pruchnik miękko zagrał w kierunku Jakuba Kwiatkowskiego, ale bramkarz rywali wyszedł z pola karnego i przechwycił futbolówkę. W końcówce IV-ligowiec starał się podkręcić tempo i szukać szans w ofensywie. W doliczonym czasie gry Jakub Czajkowski popisał się ładną, indywidualną akcją. Moment później do piłki w polu karnym dopadł Damian Warchoł, który sprytnie minął przeciwnika, lecz jego strzał został wybroniony.

Rezerwy wygrały 1:0 z MKS-em i awansowały do finału mazowieckiego Pucharu Polski, w którym zmierzą się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

MKS Przasnysz - Legia II Warszawa 0:1 (0:1)

Pierzak (24. min.)

Legia II: Kikolski - Macenko, Pruchnik, Astiz - Cichocki (90' Wojtysiak), Gościniarek (77' Niedźwiedzki), Kurowski (80' Czajkowski), Konik - Pierzak, Kwietniewski (72' Kwiatkowski), Cielemęcki (60' Warchoł)