Minas Vasiliadis Legia II Warszawa - Mławianka 2:1 (1:1)

Rezerwy: Legia rozbita przez Unię

20.04.2024 18:55

(akt. 22.04.2024 11:49)

Legia II przegrała na wyjeździe aż 0:4 z Unią Skierniewice w 26. kolejce III ligi (grupa I). Ten wynik sprawił, że "Wojskowi" oddalili się od liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, do której tracą 5 punktów.

W kadrze meczowej zabrakło m.in. Aleksandra Wańka (zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze, uszkodzenie łąkotki bocznej), Wiktora Puciłowskiego (pauza za nadmiar żółtych kartek), Michała Zięby (praca indywidualna po naderwaniu mięśnia uda), Jakuba Żewłakowa (naderwanie mięśnia dwugłowego; 3 tygodnie przerwy) i Michała Kucharczyka (ból w operowanej pachwinie). Jeszcze w tej rundzie gotowi do rywalizacji powinni być Paweł Szajewski (uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego) oraz Łukasz Turzyniecki, który nieco ponad rok temu zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku. W wyjściowym składzie rezerw znalazł się bramkarz z kadry pierwszej drużyny, czyli Jakub Zieliński.

Rywale objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Doszło do dośrodkowania z lewego skrzydła, po którym Maksym Rosiński (będący po prawej stronie) dopadł do piłki, zszedł do środka i płasko uderzył z pola karnego na dalszy słupek.

Chwilę po zmianie stron Legia II popełniła błędy (w ciągu paru minut), które przełożyły się na dwie kontry miejscowych i dwa gole 30-letniego Kamila Sabiłły, czyli najskuteczniejszego zawodnika Unii (16 bramek).

Po godzinie gry zespół ze Skierniewic zdołał podwyższyć prowadzenie, znowu po szybkim ataku i dośrodkowaniu z lewej flanki. Do siatki, po strzale z tzw. pierwszej piłki, trafił Mateusz Szmyd, ustalając rezultat sobotniego spotkania.

Legioniści mogli wyrównać (na 1:1) po główkowaniu Juliena Tadrowskiego, lecz jeden z przeciwników wybił futbolówkę z linii. Rezerwy miały okazje i nawet dobrze to wyglądało, ale drugi gol Unii praktycznie przekreślił nadzieje na korzystny wynik przyjezdnych.

Ostatecznie Legia II przegrała aż 0:4, a w najbliższą środę, 24 kwietnia (godz. 17:00), zagra na wyjeździe z Legionovią Legionowo w ćwierćfinale mazowieckiego Pucharu Polski.

26. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): UNIA SKIERNIEWICE – LEGIA II WARSZAWA 4:0 (1:0)
Rosiński (45. min.), Sabiłło (50. min., 54. min.), Szmyd (62. min.)

Czerwona kartka: Korczakowski (85. min., Legia, bezpośrednia)

Legia: Zieliński – Tadrowski, Byrtek (71' Jendryka), Wnorowski – Kieraś (60' Pchełka), Korczakowski, Adkonis (71' Grączewski), Konik – Vasiliadis (65' Możdżeń), Gieroba (71' Radaszkiewicz), Ryczkowski

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)