Rezerwy: Motor pokonał Legię

31.01.2021 15:55

(akt. 01.02.2021 17:01)

Trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa przegrały w LTC 0:3 z Motorem Lublin w drugim sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu.

Do dyspozycji sztabu szkoleniowego rezerw, na niedzielny sparing z Motorem, byli m.in. Jakub Kwiatkowski i Damian Warchoł (w ostatnim czasie zmagali się z kontuzjami). Na liście powołanych znaleźli się także Jehor Macenko i Bartłomiej Ciepiela (przebywali z "jedynką" na zgrupowaniu w Dubaju) oraz Szymon Włodarczyk. Warto dodać, że Motor prowadzi Marek Saganowski, były piłkarz Legii. Jego asystentem (a także analitykiem) jest Kacper Marzec, który również ma za sobą pracę w stolicy Polski. Barwy II-ligowca reprezentuje aktualnie m.in. trzech zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej: Michał Król, Kamil Kumoch i Piotr Kusiński.

W pierwszych minutach niezłą sytuację miał Lionnel Negou, który, po zamieszaniu pod bramką przyjezdnych, trafił w boczną siatkę. Początek sparingu należał jednak do przeciwników, którzy dość szybko objęli prowadzenie. Piłka - po mocnym strzale Filipa Wójcika – odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Parę chwil później było już 2:0 dla Motoru. Rywale przeprowadzili składną, kombinacyjną akcję, którą – po skierowaniu futbolówki do pustej bramki – wykończył Wójcik. Po kilku minutach klub z Lublina podwyższył rezultat. Wójcik podał w pole karne do Szymona Raka, a ten pokonał Jakuba Kowynię.

Boisko przedwcześnie – z powodu urazu – opuścił pomocnik Legii II, Kamil Kurowski. Jego miejsce zajął Kacper Gościniarek. W paru fragmentach pierwszej połowy warszawiacy starali się podkręcić tempo. Radosław Cielemęcki oddał trzy strzały - dwa poszybowały ponad poprzeczką, a jeden został złapany przez Seweryna Kiełpina. Gospodarze wykreowali też akcję po prawej stronie boiska, lecz, Włodarczykowi zabrakło naprawdę niewiele, aby musnąć piłkę i oddać strzał z bliskiej odległości. Tuż przed przerwą jeden z rywali popędził na bramkę miejscowych, wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony i zagrał wzdłuż boiska. Kowynia odbił piłkę, a następnie zagrożenie oddalił Oskar Wojtysiak (dokładne zagranie w boczny sektor). Do przerwy Motor prowadził 3:0.

Pięć minut po przerwie Dominik Kunca otrzymał piłkę w polu karnym. Zawodnik Motoru oddał strzał na bramkę, ale Sebastian Krejer spokojnie go złapał. Potem Mikołaj Kwietniewski ruszył prawym skrzydłem, lecz żaden z piłkarzy "Wojskowych" nie sfinalizował jego dośrodkowania w "szesnastkę". Po godzinie gry akcję stworzyli goście - Paweł Moskwik oddał strzał, który przeleciał tuż obok słupka. Drugoligowiec starał się konstruować kolejne sytuacje w ofensywie, ale warszawiacy wychodzili z opresji. W jednej z akcji Krejer wykazał się skuteczną interwencją - wybronił mocny strzał rywala z pola karnego, w kierunku bliższego słupka.

W końcówce sparingu Kwietniewski zabrał się do kontry i podał do Wiktora Kamińskiego, a napastnik z rocznika 2004 uderzył nieco obok bramki. Kilkadziesiąt sekund później to "Kamyk" zagrał do Kwietniewskiego, który był naciskany przez przeciwnika i oddał niecelny strzał z 20. metra. Ostatecznie Motor wygrał w LTC 3:0 z Legią II.

Legia II Warszawa – Motor Lublin 0:3 (0:3)

Wójcik (8. min., 10. min.), Rak (20. min.)

Legia w I połowie: Kowynia – Wojtysiak, Macenko, Astiz, Konik – Kurowski (18’ Gościniarek), Kwietniewski, Warchoł – Negou, Włodarczyk, Cielemęcki

Legia w II połowie: Krejer - Kwiatkowski, Macenko, Pruchnik, Rocha - Cichocki, Kwietniewski, Gościniarek, Ciepiela, Niedźwiedzki - Kamiński

Motor w I połowie: Kiełpin - M. Król, Grodzicki, Łukasik, Wawszczyk, Cichocki, Kumoch, Duda, Wójcik, Rak, Ropski

Motor w II połowie: Madejski - Michota, Janiszek, Cichocki, Wawszczyk, Kusiński, R. Król, Kunca, Moskwik, Jagodziński, Świderski