Szymon Włodarczyk

Rezerwy: Pewna wygrana z Lechią!

23.08.2020 12:52

(akt. 23.08.2020 13:48)

Rezerwy Legii Warszawa wygrały na wyjeździe 4:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki w 3. kolejce III ligi. Po dwie bramki dla "Wojskowych" zdobyli Szymon Włodarczyk i Łukasz Łakomy.

Trener Legii II, Tomasz Sokołowski II, mógł skorzystać w niedzielę m.in. z dwóch zawodników trenujących z "jedynką" - Cezarego Miszty i Inakiego Astiza. Początek spotkania okazał się dość wyrównany, ale z czasem to legioniści zaczęli mieć więcej do powiedzenia na boisku.

W 21. minucie padło pierwsze trafienie. Szymon Włodarczyk wykorzystał błąd w obronie Lechii i strzelił gola. Dzień wcześniej 17-letni napastnik znalazł się na ławce rezerwowych pierwszej drużyny "Wojskowych" w meczu z Rakowem Częstochowa. Na odpowiedź rywali nie trzeba było jednak czekać zbyt długo. Po sporym zamieszaniu pod bramką warszawiaków, piłkę w siatce umieścił Kamil Szymczak. Jeszcze w pierwszej połowie legioniści ponownie wyszli na prowadzenie. Piotr Cichocki dobrze dośrodkował w pole karne, a Włodarczyk skutecznie główkował i zdobył drugą bramkę w meczu.

Stołeczna drużyna kapitalnie rozpoczęła drugą odsłonę rywalizacji. Bramkarza Lechii pokonał Łukasz Łakomy. Środkowy pomocnik dokładnie uderzył zza "szesnastki", a w 67. minucie strzelił drugiego gola! Zawodnik z rocznika ’01 popisał się niezłym uderzeniem z dystansu.

Do końca meczu wynik się już nie zmienił. Legia II pewnie pokonała 4:1 Lechię w Tomaszowie Mazowieckim. W następnej kolejce zespół z Warszawy zagra z GKS-em Wikielec (30.08, godz. 12:00). Spotkanie odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:4 (1:2)

Szymczak (26. min.) - Włodarczyk (21. min., 35. min.), Łakomy (48. min., 67. min.)

Legia II: Miszta – Wojtysiak (81’ Niski), Astiz, Mosór, Konik – Cichocki (82’ Sobiecki), Łakomy, Gościniarek (66’ Pierzak), Cielemęcki (71’ Barnowski) – Kurowski (71’ Pruchnik) - Włodarczyk