Patryk Konik

Rezerwy: Porażka na koniec sezonu

08.06.2024 18:50

(akt. 08.06.2024 22:06)

Legia II, która 25 maja straciła szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej, przegrała na wyjeździe 2:3 z GKS-em Bełchatów w ostatnim meczu sezonu 2023/2024 (34. kolejka III ligi; grupa I).

Piotr Jacek, dla którego był to ostatni mecz w roli trenera Legii II, nie skorzystał m.in. z Aleksandra Wańka (zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze, uszkodzenie łąkotki bocznej), Jakuba Żewłakowa (naderwanie mięśnia dwugłowego), Juliena Tadrowskiego (pauza za 8 żółtych kartek), Szymona Grączewskiego (choroba), Kacpra Wnorowskiego (powiększenie śledziony i węzłów chłonnych). Nie było też Stanisława Gieroby, który – tak, jak np. Jakub ZielińskiJan LeszczyńskiJakub Adkonis czy Mateusz Szczepaniak – wspierał juniorów młodszych w walce o mistrzostwo Polski U-17.

Na początku sobotniego meczu Legia II miała kilka szans w ofensywie, a w 8. minucie objęła prowadzenie. Igor Korczakowski dośrodkował z lewej strony, piłka – po wybiciu obrońców – spadła pod nogi Wiktorowi Puciłowskiemu na skraju pola karnego, ten wycofał na przedpole do Mateusza Możdżenia, Michał Kucharczyk przeciął jego uderzenie i strzelił gola. Nieco ponad kwadrans później GKS doprowadził do wyrównania – Łukasz Wroński dopadł do dośrodkowania w "szesnastkę", przyjął futbolówkę na klatkę i skutecznie trafił pod poprzeczkę.

Między 45. a 56. minutą drużyna z Bełchatowa wyszła na prowadzenie i je powiększyła, dwukrotnie wykorzystując rzut karny (Bartłomiej Bartosiak, Mikołaj Grzelak). Wynik ustalili goście, finalizując kontrę. Cyprian Pchełka podał na lewą stronę "szesnastki", do Kucharczyka, ten zagrał wzdłuż bramki do Możdżenia, który zamknął akcję.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

Po pierwszej części sezonu "dwójka" miała 38 "oczek" (tyle samo, co prowadząca Pogoń), 3 marca została samodzielnym liderem, potem znowu zrównała się z drużyną z Grodziska Mazowieckiego, od połowy kwietnia zaczęła grać w kratkę, przeplatając wygrane z porażkami, a 25 maja straciła szanse na wejście do wyższej klasy rozgrywkowej. Drugi zespół Legii, który od dawna walczy o awans do II ligi, musi odłożyć marzenia na kolejny rok.

Legia II, która jesienią dotarła do 1/16 finału Pucharu Polski, zakończyła sezon 2023/2024 na 3. miejscu w III lidze (grupa I) z dorobkiem 65 "oczek" (19 zwycięstw, 8 remisów, 7 porażek) – miała tyle samo punktów, co druga Unia Skierniewice (lepszy bilans bramkowy w meczach bezpośrednich) i 11 mniej niż Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej.

34. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): GKS BEŁCHATÓW – LEGIA II WARSZAWA 3:2 (2:1)
Wroński (25. min.), Bartosiak (45. min. – k.), Grzelak (56. min. – k.) – Kucharczyk (8. min.), Możdżeń (57. min.)

Żółta kartka: Konik
Czerwona kartka: Konik (63. min, Legia II, za dwie żółte)

GKS (SKŁAD WYJŚCIOWY): Kowalski – Sarnik, Wójcik, Trzeboński, Szymorek – Wroński, Grzelak, Bartosiak, Golański, Łaski – Zdybowicz

LEGIA: Chojak – Zięba, Byrtek, Konik – Puciłowski (Olewiński), Możdżeń, Saletra (Radaszkiewicz), Korczakowski (Mizera) – Ryczkowski, Kucharczyk, Pchełka (Bochniak)