Rezerwy: Porażka po bramce w końcówce

01.05.2021 19:00

(akt. 01.05.2021 20:32)

Rezerwy Legii Warszawa przegrały na wyjeździe 0:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w 27. kolejce III ligi. Jedyny gol padł w 90. minucie spotkania, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na sobotnie spotkanie 18 piłkarzy. W kadrze znalazło się czterech zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem Legii: Kacper TobiaszAriel MosórJakub Kisiel oraz Szymon Włodarczyk. W składzie zabrakło m.in. Lionnela Negou (w trakcie rehabilitacji), Dawida Niedźwiedzkiego (jest kontuzjowany) a także Kamila KurowskiegoBartłomieja Ciepieli Patryka Konika (pauzują za nadmiar żółtych kartek). Na liście nie było też Patryka PierzakaWiktora Kamińskiego i Kacpra Skwierczyńskiego, którzy zagrali w piątkowym spotkaniu juniorów starszych z Lechem Poznań (2:2). Do kadry nie załapał się również Nazarij Rusyn.

Jedyna bramka padła w 90. minucie spotkania. Wówczas Świt miał rzut wolny z lewej strony boiska, na wysokości pola karnego. Łukasz Sosnowski zdecydował się na oddanie bezpośredniego strzału z prawej nogi w kierunku dalszego słupka - piłka wpadła do siatki, a miejscowi objęli prowadzenie.

Ostatecznie, Legia II przegrała 0:1, a za tydzień (8.05) zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:11.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa 1:0 (0:0)

Sosnowski (90. min.)

Legia II: Tobiasz - Macenko, Mosór, Astiz - Kwiatkowski, Kisiel, Gościniarek, Czajkowski (83' Cichocki) - Cielemęcki (70' Barnowski), Włodarczyk (83' Wojtysiak), Warchoł

Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

1/15 Pierwszy tytuł mistrzowski Legia zdobyła 20 listopada 1955, na boisku Stali (obecnego Zagłębia) Sosnowiec. W decydującym meczu zremisowała na wyjeździe 1:1, choć gospodarze, będąc pewni swego, zaprosili wszystkich prominentnych działaczy i zorganizowali fetę. Kto popsuł im plany strzelając gola na 1:1?