Robert Pich

Rezerwy: Porażka z Lechią, gol i czerwona kartka Picha

13.08.2023 14:30

(akt. 13.08.2023 23:14)

Legia II przegrała na wyjeździe 2:4 z Lechią Tomaszów Mazowiecki w 2. kolejce III ligi (grupa I). Od 54. minuty rezerwy grały w dziesiątkę, gdyż Robert Pich, który wcześniej zdobył bramkę na 1:1, został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Oprócz niego, gola w barwach "Wojskowych" strzelił Adam Ryczkowski, wykorzystując rzut karny po faulu na Igorze Korczakowskim.

W wyjściowym składzie Legii II znalazło się pięciu zawodników z pierwszej drużyny – Gabriel Kobylak, Ihor CharatinJan Ziółkowski, Robert Pich i Jakub Jędrasik. W kadrze zabrakło m.in. Juliena Tadrowskiego (po operacji wyrostka), Oskara Lachowicza (przeziębienie) oraz Łukasza Turzynieckiego, który w lutym br. zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku, jest w trakcie rehabilitacji. Nie było też Wojciecha Banasika oraz Jakuba Adkonisa, którzy zagrali w sobotnim spotkaniu zespołu U-19.

Pierwszy kwadrans przyniósł dwie bramki. Najpierw cieszyła się Lechia, gdyż Bartosz Snopczyński otrzymał prostopadłe podanie i strzelił gola z 8. metra. Chwilę później Legia II wyrównała. Jędrasik odebrał piłkę stoperowi, Adam Ryczkowski zagrał wzdłuż boiska do Picha, który dołożył nogę i wykończył akcję. Tuż przed przerwą Eryk Jarzębski główkował z 5. metra po dośrodkowaniu z prawej strony (z akcji) i sprawił, że miejscowi odzyskali prowadzenie.

Na początku drugiej połowy Lechia podwyższyła wynik po bramce Krystiana Kolasy, który dopadł do centry z boku i sfinalizował akcję po udanym woleju z 8. metra. Gdyby tego było mało, to potem Pich obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, co spowodowało, że goście grali w osłabieniu. W 71. minucie "Wojskowi" złapali kontakt, gdyż Igor Korczakowski został sfaulowany w "szesnastce" gospodarzy, a Ryczkowski wykorzystał rzut karny. Klub z Tomaszowa Mazowieckiego zdołał znowu odskoczyć, drugą bramkę w meczu zdobył Snopczyński, który wykończył kontrę i sytuację sam na sam, pokonując Kobylaka po strzale z "szesnastki".

Ostatecznie Legia II przegrała 2:4, a w najbliższą sobotę, 19 sierpnia (godz. 12:00), zagra w LTC z Pelikanem Łowicz.

2. kolejka III ligi (grupa I): Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa 4:2 (2:1)
Snopczyński (11. min., 75. min.), Jarzębski (45. min.), Kolasa (47. min.) – Pich (15. min.), Ryczkowski (71. min. – k.)

Żółte kartki: Cyran, Lewiński – Pich, Możdżeń, Ziółkowski, Pchełka
Czerwona kartka: Pich (54. min., Legia II, za dwie żółte)

Lechia: Awdziewicz – Skrzyniak, Cyran, Kaproń (79' Król), Szymczak, Snopczyński (81' Amroziński), Lewiński, Kolasa, Mikołajczyk, Gambka (60' Górka), Jarzębski (79' Dunajski)

Legia II: Kobylak – Wnorowski, Charatin (55' Urbański), Ziółkowski – Saganowski (46' Zięba), Możdżeń, Grączewski (55' Pchełka), Korczakowski (80' Stangret) – Jędrasik (46' Waniek), Ryczkowski, Pich