Rezerwy: Porażka z Motorem

Źródło: Legia.Net, Motor Lublin

24.07.2021 13:15

(akt. 24.07.2021 18:27)

Legia II Warszawa przegrała na wyjeździe 0:3 z Motorem Lublin w sparingu przygotowującym do sezonu 2021/22. Wszystkie bramki dla rywali padły w drugiej połowie.

Początek spotkania towarzyskiego okazał się dość wyrównany. Gra toczyła się głównie w środku pola, częściej przy piłce utrzymywali się legioniści. Po kwadransie gry Damian Sędzikowski wykreował dwie groźne akcje, z którymi poradzili sobie obrońcy Legii. W 25. minucie Dawid Dzięgielewski dośrodkował w pole karne, lecz Seweryn Kiełpin oddalił zagrożenie. Tuż przed przerwą rywale stworzyli ciekawą sytuację, ale Sędzikowski uderzył ponad poprzeczką.

Legia grała w ustawieniu 4-3-3. W przerwie doszło do kilku zmian w składzie - tak samo, jak po godzinie rywalizacji. Gdy Kacpra Skwierczyńskiego zastąpił Jakub Furman, to ze środka obrony do pomocy przeszedł Jehor Macenko.

W 58. minucie Motor objął prowadzenie. Krzysztof Ropski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzelił gola. W końcówce meczu przeciwnicy podwyższyli wynik po umiejętnym rozegraniu rzutu rożnego. Piłkę w siatce umieścił Michał Fidziukiewicz. Parę chwil później było 3:0 dla zespołu z Lublina - drugą bramkę zdobył Fidziukiewicz.

Ostatecznie, rezerwy Legii przegrały 0:3 z Motorem, a za tydzień (31.07) zmierzą się w LTC z drugim zespołem Miedzi Legnica.

Motor Lublin – Legia II Warszawa 3:0 (0:0)

Ropski (58. min.), Fidziukiewicz (83. min., 87. min.)

Legia: Kikolski - Niski (46' Kwiatkowski), Astiz, Widejko (46' Macenko), Konik (60' Wiśniewski) - Skwierczyński (60' Furman), Pierzak (46' Gościniarek), Noiszewski - Dzięgielewski (60' Niedźwiedzki), Ciach (46' Kamiński), Nawotka (60' Derlatka)