Julien Tadrowski

Rezerwy: Porażka z Pelikanem

10.03.2024 13:50

(akt. 12.03.2024 12:33)

Legia II przegrała na wyjeździe 1:2 z Pelikanem Łowicz w 20. kolejce III ligi (grupa I). Stołeczny zespół stracił bramki w końcówce pierwszej połowy (rzut karny) i tuż po przerwie, a w 79. minucie ustalił wynik niedzielnego meczu za sprawą Juliena Tadrowskiego, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu Patryka Konika.

W wyjściowym składzie Legii II znalazło się m.in. dwóch zawodników z kadry pierwszej drużyny, czyli Wojciech Banasik (bramkarz) i Jan Ziółkowski (stoper). Dobrą zmianę dał Aleksander Waniek, ważny piłkarz środka pola III-ligowych rezerw, który w grudniu ub.r. miał operację barku, potem przechodził rehabilitację, ale z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku.

Na początek legioniści mieli parę sytuacji, których nie wykorzystali. Później mecz zrobił się brzydki, pojawiło się dużo walki i dalszych podań. Pod koniec pierwszej połowy Pelikan otrzymał bardzo wątpliwy rzut karny po faulu Igora Korczakowskiego (piłka była już w zupełnie innym sektorze niż przeciwnik i zawodnik rezerw). "Jedenastkę" na bramkę zamienił Szymon Sołtysiński.

Chwilę po przerwie goście dostali kolejnego gonga, znowu za sprawą Sołtysińskiego (wolej zza pola karnego). Warszawiacy przeważali w drugiej połowie, ale tylko raz trafili do siatki. W 79. minucie Korczakowski podał do Patryka Konika, ten dośrodkował, a Julien Tadrowski udanie główkował i ustalił wynik spotkania. Ostatecznie "dwójka" przegrała 1:2.

Rezerwy "Wojskowych", które w miniony weekend zostały liderem ligi, są obecnie na 2. miejscu w tabeli, ale mają tyle samo punktów (41), co prowadząca Pogoń Grodzisk Mazowiecki. W najbliższą sobotę, 16 marca (godz. 12:00), Legia II zagra w LTC z Bronią Radom w 21. kolejce ligowej.

20. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): PELIKAN ŁOWICZ – LEGIA II WARSZAWA 2:1 (1:0)
Sołtysiński (45. min. – k., 46. min.) – Tadrowski (79. min.)

Żółte kartki: Woliński, Sójka, Woder – Tadrowski, Byrtek, Korczakowski, Możdżeń, Vassiliadis

Pelikan: Wlazłowski – Borkała, Woliński, Winkler, Pawlicki (90' Jendryczko) – Sójka, Łojszczyk (74' Woder) – Grądzki, Falkowski (80' Czeczko), Garnysz (74' Dziemidowicz) – Sołtysiński (90' Kłąb)

Legia: Banasik – Ziółkowski, Byrtek, Tadrowski – Puciłowski, Adkonis (46' Kucharczyk), Możdżeń (60' Waniek), Korczakowski – Grączewski (46' Konik), Ryczkowski (60' Radaszkiewicz), Pchełka (85' Żewłakow)

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)