Rafał Maciejewski

Rezerwy: Rzut karny, samobóje, remis z Lechią

19.03.2023 14:00

(akt. 19.03.2023 20:51)

Rezerwy Legii zremisowały na wyjeździe 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki w 20. kolejce III ligi (grupa I). Rywale wyszli na prowadzenie w 1. minucie, a niecałe pół godziny później "Wojskowi" wyrównali po rzucie karnym wykonanym przez Rafała Maciejewskiego.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie mógł skorzystać z Łukasza Turzynieckiego, który złamał rękę w nadgarstku i zerwał więzadła w kolanie. Szkoleniowiec miał za to do dyspozycji czterech zawodników z "jedynki", czyli Jakuba TrojanowskiegoJana ZiółkowskiegoJakuba Jędrasika i Jakuba Kisiela

Niedzielne spotkanie zaczęło się dużo lepiej dla drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego, która objęła prowadzenie już w 1. minucie. Patryk Konik chciał wybić futbolówkę po centrze z lewej flanki wzdłuż "szesnastki", wykonał wślizg, ale interweniował niefortunnie, gdyż wyszedł z tego gol samobójczy. Legia II starała się wyrównać. W jednej z akcji Marcel Krajewski dośrodkował z głębi, z prawej strony, na głowę Rafała Maciejewskiego (7-8. metr), lecz w uderzeniu przeszkodził mu gracz Lechii i piłka przeleciała obok bramki.

W 29. minucie zrobiło się 1:1. Krajewski przedryblował trzech przeciwników od połowy boiska, został sfaulowany i wywalczył rzut karny. Maciejewski strzelił płasko, piłka odbiła się od słupka i głowy Mateusza Awdziewicza, a następnie wpadła do siatki.

W końcówce meczu "Wojskowi" mogli odwrócić losy rywalizacji i zbliżyć się do zwycięstwa. Dawid Dzięgielewski zagrał do Krajewskiego, ten odskoczył przeciwnikom, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, lecz finalnie, po dobrze zapowiadającym się rajdzie, zatrzymał go Awdziewicz. Moment później z boiska zszedł "Dzięgiel", którego znowu dopadły problemy z mięśniem dwugłowym. Po chwili Lechia była o krok od tego, by odzyskać prowadzenie, ale Trojanowski kapitalnie wybronił uderzenie z głowy, z 9. metra, na bliższy słupek.

Ostatecznie mecz walki, rozgrywany na niezbyt sprzyjającej murawie, zakończył się wynikiem 1:1. W przyszłą sobotę, 25 marca (godz. 12:00), Legia II zmierzy się w LTC z Sokołem Ostróda.

20. kolejka III ligi: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:1 (1:1)
Konik (1. min. – sam.) – Awdziewicz (29. min. – sam.)

Żółte kartki: Amroziński, Kaproń – Konik, Możdżeń

Lechia (skład wyjściowy): Awdziewicz – Lewiński, Cyran, Dunajski, Myszka – Kaproń, Szymczak, Mikołajczyk – Amroziński, Snopczyński, Morenkov

Legia: Trojanowski – Krajewski, Tadrowski, Ziółkowski (89' Gładysz), Konik – Kisiel (89' Kieraś), Waniek, Możdżeń – Kiedrowicz (64' Stangret), Maciejewski, Jędrasik (46' Dzięgielewski; 74' Korczakowski)