Mateusz Możdżeń Legia II Warszawa - Victoria Sulejówek

Rezerwy: Skromna wygrana, Legia bliżej lidera

11.05.2024 13:50

(akt. 11.05.2024 14:28)

Legia II wygrała u siebie 1:0 z Victorią Sulejówek (beniaminek) w 29. kolejce III ligi (grupa I). Jedyną bramkę zdobył Adam Ryczkowski, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia. Ten wynik sprawił, że "dwójka" zbliżyła się do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, do której traci trzy punkty.

W kadrze meczowej zabrakło m.in. Aleksandra Wańka (zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze, uszkodzenie łąkotki bocznej), Jakuba Żewłakowa (naderwanie mięśnia dwugłowego) i Juliena Tadrowskiego (naderwanie mięśnia brzuchatego łydki). Jeszcze w tej rundzie gotowy do rywalizacji powinien być Łukasz Turzyniecki, który ponad rok temu zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.

Legioniści świetnie weszli w sobotni mecz, szybko obejmując prowadzenie po udanej kontrze. W 3. minucie Michał Kucharczyk dopadł do zgrania Jakuba Adkonisa i prostopadle podał na skrzydło, do Mateusza Możdżenia, ten wbiegł w pole karne z prawej strony i miękko dograł na dalszy słupek, do Adama Ryczkowskiego, który skutecznie główkował z 5. metra.

Po chwili "dwójka" mogła podwyższyć wynik. Szymon Grączewski i Kucharczyk płasko zagrali prostopadle, Ryczkowski wycofał na 16. metr, do Możdżenia, ale jego strzał został zablokowany. Victoria próbowała się odgryźć, miała momenty na połowie gospodarzy, lecz brakowało jej konkretów, niezłych szans.

Stołeczna drużyna przeważała poprzez posiadanie, budowała ataki pozycyjne, blokowała rywali (m.in. Kacper Wnorowski), stwarzała zagrożenie po prostopadłych podaniach (zwłaszcza za linię obrony) oraz miękkich zagraniach z bocznych sektorów. Miejscowi próbowali też zaskoczyć przyjezdnych po kilku uderzeniach z dystansu (ok. 17 – 18. metr) w ciągu niecałych 15 minut – najbliżej szczęścia był Kucharczyk, którego strzał został obroniony z problemami, na raty.

W 33. minucie Legia II przeprowadziła podobną kontrę, jak przy akcji na 1:0. Adkonis prostopadle zagrał na prawe skrzydło, do rozpędzonego Franciszka Saganowskiego, lecz jego dośrodkowanie do Kucharczyka zostało złapane przez bramkarza Victorii. Moment później aktywny Adkonis przechwycił piłkę w środku pola (kolejny raz w spotkaniu), podprowadził ją i oddał techniczny strzał z 20. metra (po koźle), ale Jan Jankiewicz udanie interweniował – tak, jak przy uderzeniu "Kuchego" (12. metr), który chciał sfinalizować centrę Igora Korczakowskiego.

W końcówce pierwszej połowy zespół z Sulejówka starał się doprowadzić do wyrównania, wykreował kilka okazji w ofensywie. W jednej z akcji Wnorowski dobrze zablokował strzał, a w 41. minucie Patryk Wielgosz uderzył z 15. metra wysoko nad bramką.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

W przerwie boisko opuścił Adkonis – zastąpił go Wiktor Puciłowski, który tuż po zmianie oddał mocny strzał z ostrego kąta, ale Jankiewicz dobrze interweniował. Legia przeważała, atakowała i dążyła do podwyższenia rezultatu, w kolejnych minutach mogła zaskoczyć po stałych fragmentach. Po dośrodkowaniu z kornera, Ryczkowski zgrał głową na 4. metr, do Wnorowskiego, który nie trafił w piłkę. Po chwili "Ryczi" uderzył z bliska po zamieszaniu przy rzucie wolnym, a futbolówka odbiła się od golkipera gości i została wybita praktycznie z linii bramkowej.

Trzy strzały z dystansu, w krótkim odstępie czasu, oddał Korczakowski – pierwszy był nieco niedokładny, przy drugim doszło do rykoszetu, a trzeci obronił Jankiewicz. Potem bramkarz Victorii złapał uderzenie Ryczkowskiego (lewa strona pola karnego). Beniaminek przetrwał trudniejsze chwile, a w 63. minucie mógł wyrównać. Goście mieli rzut rożny, w "szesnastce" miejscowych pojawiło się spore zamieszanie i odbijanki, ostatecznie Jan Dźwigała główkował nad poprzeczką.

W jednej z akcji znowu pokazał się Korczakowski, który uderzył z 16. metra, ale ponownie został zablokowany. Później "dwójka" była jeszcze bliżej bramki – najpierw Jankiewicz świetnie obronił strzał Kucharczyka, potem Ryczkowski huknął z dystansu w słupek. W końcówce beniaminek zdołał też wypracować parę sytuacji, lecz wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Legia II skromnie wygrała z Victorią (1:0), dzięki czemu zbliżyła się do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki na trzy punkty.

W najbliższą środę, 15 maja (godz. 12:00), "dwójka" zagra na wyjeździe z Wartą Sieradz.

29. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): LEGIA II WARSZAWA – VICTORIA SULEJÓWEK 1:0 (1:0)