Igor Korczakowski

Rezerwy: Skrót meczu z Concordią, tabela po 13. kolejce

24.10.2022 10:00

(akt. 24.10.2022 15:32)

W ostatnią sobotę, 22 października, rezerwy Legii wygrały na wyjeździe 2:1 z ostatnim zespołem w tabeli, Concordią Elbląg, w 13. kolejce III ligi (grupa I), mimo że do 72. minuty przegrywały 0:1. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Igor Korczakowski i Kacper Skwierczyński.

Analizowaliśmy dwa ostatnie spotkania Concordii po przyjściu nowego trenera, dla którego ukłony. Jak wiemy, drużyna z Elbląga odbierała punkty drużynom, które są na czołowych lokatach w lidze. Spodziewaliśmy się, że będzie bardzo ciężko. Jesteśmy ekipą, która także ma aspiracje, ale kroczek po kroczku goni czołówkę. Wiedzieliśmy, że ten mecz, jaki by on nie był, będziemy musieli przepchnąć, zdobyć trzy punkty. Tak się stało. W pierwszej połowie przeważaliśmy, lecz cały czas trzeba było być skoncentrowanym, bo piłkarze Concordii są nietuzinkowi, grają ofiarnie. I taką też zdobyli bramkę – po sytuacyjnym uderzeniu, bodajże z tzw. czuba. Uczulałem na ich ofiarność. Straciliśmy gola, ale byliśmy w sobotę na tyle zmotywowani, by wygrać, że wyrównaliśmy i zdobyliśmy zwycięską bramkę. Bardzo się cieszymy, bo to niezwykle trudny teren, niełatwe boisko. Mieliśmy zwyciężyć, wracamy do Warszawy z trzema punktami – powiedział trener "dwójki", Piotr Jacek.

Pierwsza połowa okazała się trudna, była spora intensywność. Zdarzały nam się błędy w rozegraniu, traciliśmy piłki. Legia stworzyła parę groźnych kontrataków na bardzo dużym tempie – na szczęście wyszliśmy z tego bez problemów. W drugiej odsłonie radowało mi się serce jak utrzymywaliśmy futbolówkę, zmienialiśmy stronę, szukaliśmy okazji do strzelenia gola, co się udało. Jako pierwsi wyszliśmy na prowadzenie, chcieliśmy wciąż naciskać przeciwnika, by nie miał oddechu, możliwości gry. Rywale stworzyli okazje, które zamienili na bramki – dwa rykoszety, może troszkę szczęścia, ale też na pewno jakość zawodników. Warszawiacy strzelili o jednego gola więcej, zdobyli trzy punkty, my zero. Nie zatrzymujemy się, robimy swoje. Wiemy czego chcemy, pracujemy dalej – dodał szkoleniowiec Concordii, Adrian Żurański.

Więcej informacji o rywalizacji w Elblągu można znaleźć TUTAJ. Wyniki spotkań ligowych są w TYM MIEJSCU. Legia II zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów (6 wygranych, 5 remisów, 2 porażki) i stratą zaledwie 3 "oczek" do lidera, Legionovii Legionowo.

W najbliższą sobotę, 29 października (godz. 12:00), "Wojskowi" zagrają w LTC z rezerwami ŁKS-u, które są na 10. pozycji, mają na koncie 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek).