Rezerwy: Tylko remis z KS-em Kutno

04.06.2022 13:50

(akt. 04.06.2022 17:13)

Rezerwy Legii zremisowały w LTC 2:2 z KS-em Kutno w 36. kolejce III ligi, mimo że dwukrotnie wychodziły na prowadzenie. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Arkadiusz Ciach.

W składzie "dwójki" zabrakło m.in. Szymona Bednarza (zerwanie więzadła krzyżowego) oraz Wiktora Kamińskiego (zgrupowanie kadry Polski U-18). Większość ławki rezerwowych stanowili zawodnicy mający za sobą występy w Centralnej Lidze Juniorów.

Początek rywalizacji okazał się dość spokojny. Legia miała przewagę optyczną, prowadziła grę, ale pierwsze zagrożenie stworzyli goście, konkretnie Adrian Kralkowski, który oddał mocny strzał z 18. metra (nieznacznie niecelny). Z czasem "Wojskowi" zaczęli się rozkręcać, aktywny był m.in. Kacper Skwierczyński, który robił wiatr, nie bał się wchodzić w drybling, a w 18. minucie uczestniczył w akcji bramkowej. Jordan Majchrzak miękko zagrał na prawe skrzydło do "Skwary", ten dośrodkował w okolice bliższego słupka do Arkadiusza Ciacha, który wygrał pojedynek z Piotrem Kasperkiewiczem i skutecznie główkował z 4. metra.

Warszawiacy starali się podwyższyć wynik, szukali szans po stałych fragmentach, centrach w "szesnastkę", podaniach prostopadłych. Poza tym, w ciągu niecałych dwóch minut Jakub Kwiatkowski miał dwa wycofujące zagrania (z lewej strony pola karnego) – najpierw bardzo dobrze wypatrzył Karola Noiszewskiego, który jednak niecelnie uderzył z 18. metra, a potem chciał uruchomić Ciacha, ale jego podanie (na bliższy słupek) zostało w ostatniej chwili przecięte.

Po prawie pół godzinie gry Jakub Trojanowski udanie wybronił silny strzał rywala z ostrego kąta, lecz kilka chwil później sprokurował rzut karny, faulując rozpędzonego Marcina Kacelę. Sędzia wskazał na 11. metr, a piłkę do siatki skierował były zawodnik "Wojskowych", Maciej Kraśniewski. Rezerwy starały się znowu wyjść na prowadzenie, w końcówce pierwszej połowy miały parę stałych fragmentów, z czego jeden zamieniły na gola. Dawid Dzięgielewski dośrodkował z rzutu wolnego na lewą stronę "szesnastki". Był tam Noiszewski, który zagrał z prawej nogi na 7. metr, do Ciacha, a ten skutecznie główkował.

Legia weszła w drugą odsłonę na dużym zaangażowaniu, wykreowała dwie świetne akcje, która mogła, a w zasadzie powinna wykorzystać. Najpierw Ciach zastawił się i podał prostopadle do Majchrzaka, ten wbiegł w pole karne będąc pod presją rywali, ale jego strzał z 13. metra wybronił Patryk Wolański. Kilkadziesiąt sekund później "Jordi" zapoczątkował kontrę po odbiorze w środku pola. Piłkę otrzymał Ciach, po czym zagrał do Skwierczyńskiego, ten podał (bez przyjęcia) w "szesnastkę" do Majchrzaka, który miał przed sobą pustą bramkę, ale trafił z ostrego kąta w poprzeczkę.

Potem do głosu doszła ekipa z Kutna, która stworzyła parę okazji, a w 59. minucie ponownie wyrównała. Kacela dopadł do futbolówki na 16. metrze, po czym zdecydował się na strzał z prawej nogi – wyszedł z tego lob, który zaskoczył Trojanowskiego. I zrobiło się 2:2. Po nieco ponad godzinie spotkania w III lidze zadebiutował Filip Rejczyk (rocznik 2006), reprezentant Polski U-16, który niedawno wystąpił w zespole Legii do lat 18, a w ostatnich miesiącach grał na ogół w CLJ U-17.

W końcówce meczu obie drużyny próbowały wrzucić wyższy bieg, dążyły do gola, w 86. minucie Majchrzak upadł w "szesnastce" KS-u po kontakcie z Wolańskim, lecz sędzia nie podyktował "jedenastki". Parę chwil później goście zabrali się do szybkiego ataku, ale czujny był Jakub Czajkowski, który zablokował strzał z pola karnego. W doliczonym czasie gry Jakub Jędrasik świetnie zwiódł przeciwnika, wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, a następnie płasko podał do Majchrzaka, ten uderzył z lewej nogi, lecz zatrzymał się na obrońcy przyjezdnych. Miejscowi sygnalizowali, że rywal zagrał piłkę ręką, ale arbiter główny nie wskazał na "wapno".

Ostatecznie Legia II zremisowała 2:2 z KS-em Kutno, a w piątek, 10 czerwca (godz. 17:30) zmierzy się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

III liga: Legia II Warszawa – KS Kutno 2:2 (2:1)
Ciach (18. min., 43. min.) – Kraśniewski (30. min. – k.), Kacela (59. min.)

Legia: Trojanowski – Wnorowski, Konik, Widejko (88' Romanowski) – Skwierczyński (83' Jędrasik), Noiszewski, Gościniarek (46' Czajkowski), Kwiatkowski (83' Pacek) – Majchrzak, Ciach, Dzięgielewski (64' Rejczyk)