Damian Warchoł

Rezerwy: Udana inauguracja w Radomsku

09.08.2020 18:57

(akt. 11.08.2020 00:14)

Rezerwy Legii Warszawa zwyciężyły 4:1 z RKS-em w Radomsku w 1. kolejce III ligi. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Damian Warchoł, a po golu strzelili Ariel Mosór i Łukasz Łakomy.

Na niedzielny mecz z RKS-em Radomsko zostali powołani m.in. Ariel Mosór, Szymon Włodarczyk oraz Radosław Cielemęcki. Cała trójka jeszcze niedawno była włączona do pierwszej drużyny Legii, ale ostatnio została przeniesiona do III-ligowych rezerw.

Legioniści solidnie prezentowali się w pierwszej połowie w Radomsku. Mieli więcej do powiedzenia i często gościli na połowie rywali. W końcówce pierwszej połowy klub z Warszawy wyszedł na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym, spowodowanym rzutem rożnym, piłkę w siatce umieścił Damian Warchoł. Dla 25-latka to 3 mecz w Legii (1 w "jedynce", 2 w "dwójce"). W każdym z tych spotkań napastnik strzelał gola.

Po przerwie przeciwnicy starali się kilka razy zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Kochalskiego, który w ostatnich tygodniach regularnie trenował z pierwszą drużyną "Wojskowych". Golkiper Legii obronił uderzenie Krystiana Kolasy, lecz w 61. minucie było już 1:1. Konrad Niedzielski dośrodkował w kierunku dalszego słupka, a Maksim Kventsar pokonał Kochalskiego.

Po paru chwilach zespół prowadzony przez Tomasza Sokołowskiego II - dla którego to debiut w roli trenera rezerw - ponownie objął prowadzenie. Po centrze z rzutu rożnego, Warchoł skutecznie główkował i zdobył drugą bramkę w meczu (gol co 67,5 minuty w barwach Legii). Kwadrans przed końcem spotkania warszawiacy podwyższyli rezultat. Z gola cieszył się 17-letni Mosór. Wynik ustalił jednak Łakomy. Warchoł zagrał do "Łakiego" wzdłuż pola karnego, a ten pewnie uderzył z prawej nogi przy dalszym słupku.

Za drugim zespołem Legii udana inauguracja. Warszawiacy wygrali w Radomsku z RKS-em 4:1. Za tydzień stołeczny zespół zmierzy się z rezerwami Jagiellonii Białystok. Spotkanie odbędzie się 16 sierpnia o godzinie 11:00. W tym sezonie legioniści będą rozgrywali domowe mecze ligowe w Grodzisku Mazowieckim.

RKS Radomsko – Legia II Warszawa 1:4 (0:1)

Kventsar (61. min.) - Warchoł (45. min., 70. min.), Mosór (75. min.), Łakomy (90. min.)

Legia II: Kochalski - Wojtysiak, Mosór, Pruchnik, Kwiatkowski – Cichocki (85' Gościniarek), Kurowski, Łakomy, Cielemęcki (73' Barnowski) - Warchoł - Włodarczyk (67' Pierzak)