Kacper Skibicki

Rezerwy: Unia pokonała Legię

05.11.2022 15:30

(akt. 05.11.2022 16:30)

Rezerwy Legii przegrały na wyjeździe 0:1 z Unią Skierniewice w 15. kolejce III ligi (grupa I) po golu z rzutu karnego. Dla "Wojskowych" to druga porażka z rzędu.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie skorzystał z Patryka Konika (uszkodzenie łąkotki bocznej), który w tej rundzie już nie wystąpi. Obrońca pauzuje od dłuższego czasu, ostatnie spotkanie zagrał 27 sierpnia. Szkoleniowiec "dwójki" miał za to do dyspozycji 4 piłkarzy z pierwszej drużyny, czyli Cezarego Misztę, Kacpra Skibickiego, Igora StrzałkaJakuba Kisiela.

Legioniści kontrolowali cały mecz, wykreowali dużo okazji. W pierwszej połowie strzał Karola Noiszewskiego (z głowy) został wybity z linii bramkowej, w drugiej odsłonie zespół ze stolicy miał 2 poprzeczki i słupek. Warszawiacy zagrali jedno z najlepszych spotkań w sezonie, ale bramka gospodarzy była zaczarowana. Unia miała jedynie rzut karny (po faulu Skibickiego), który wykorzystał Mateusz Stępień, a także sytuację sam na sam z 70. minuty, gdy goście się otworzyli.

Ostatecznie "Wojskowi" przegrali 0:1, a w najbliższy czwartek, 10 listopada (godz. 12:00), zmierzą się w LTC z Legionovią Legionowo.

15. kolejka III ligi: Unia Skierniewice – Legia II Warszawa 1:0 (1:0)
Stępień (16. min. – k.)

Legia: Miszta – Wnorowski, Noiszewski, Ziółkowski – Skibicki (70' Jędrasik), Kisiel, Rejczyk (80' Gładysz), Korczakowski (46' Dzięgielewski), Czajkowski (80' Skwierczyński) – Maciejewski, Kamiński (60' Strzałek)