Ramil Mustafajew

Rezerwy: Wygrana w sparingu, grali zawodnicy z "jedynki"

05.03.2022 12:40

(akt. 05.03.2022 20:25)

Rezerwy Legii prowadzone przez Marka Gołębiewskiego wygrały w sparingu 2:0 z IV-ligową Wartą Sieradz. Bramki dla warszawiaków zdobyli Ramil Mustafajew i Dawid Dzięgielewski, który wykorzystał rzut karny. Dla "dwójki" był to ostatni mecz towarzyski przed wznowieniem rozgrywek III ligi.

W wyjściowym składzie rezerw znalazło się trzech zawodników z "jedynki": Ramil Mustafajew, Igor Strzałek i Mateusz Grudziński. W drugiej połowie wystąpiło dwóch testowanych: Nawaf Qumayra oraz Damian Warnecki (więcej TUTAJ). W spotkaniu nie zagrali m.in. Maciej Kikolski, Jakub Kwiatkowski, Patryk Pierzak, Kacper Skwierczyński, Wiktor Kamiński i Jordan Majchrzak. Wspomniana szóstka pojawiła się w kadrze zespołu do lat 18 na sobotni mecz CLJ (z Polonią Warszawa).

Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis, choć obie drużyny wykreowały parę okazji w ofensywie. Więcej działo się po przerwie. Kilka chwil po zmianie stron legioniści – po szybkim ataku po przechwycie – wyszli na prowadzenie. Po dograniu Dawida Dzięgielewskiego z prawej strony, akcję zamknął Mustafajew. Moment wcześniej to rywale mogli strzelić pierwszego gola, ale uderzenie Grzegorza Brochockiego ze środka "szesnastki" zostało zablokowane. W 74. minucie gospodarze podwyższyli wynik. Mustafajew został sfaulowany w polu karnym, a sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Dzięgielewski (płaski strzał).

Ostatecznie, Legia II wygrała 2:0 z Wartą Sieradz w ostatnim sparingu przed wznowieniem III ligi. W sobotę, 12 marca (godz. 13:30) warszawiacy zmierzą się u siebie z Pilicą Białobrzegi w pierwszym spotkaniu o stawkę w 2022 roku.

Legia II Warszawa – Warta Sieradz 2:0 (0:0)
Mustafajew (52. min.), Dzięgielewski (74. min. – k.)

Legia: Trojanowski – Niski (66' Pacek), Grudziński, Konik, Czajkowski (46' Qumayra) – Laskowski (66' Gościniarek), Noiszewski, Strzałek (59' Wiśniewski) – Mustafajew, Dzięgielewski, Widejko (66' Warnecki)